צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  קו קוד

  קו קוט (גם Koh Kood ), האי הרביעי בגודלו בתאילנד (25 ק"מ אורכו ו-12 ק"מ רוחב), נמצא במחוז טראט במפרץ תאילנד. זה האי התאילנדי הקרוב ביותר לקמבודיה .

  האי הוא מקום פופולרי לתיירי חבילה ומשפחות. באי כמעט ואין חיי לילה, אז אם אתם מחפשים מסיבות, זה לא המקום ללכת אליו.

  רקע

  מעבורת Koh Kood Princess 350 באט לאדם לכיוון אחד. שעה 45 דקות כרטיס הסירה כולל מונית חינם מטראט למזח בלאם סוק ובקו קוט מהמזח לאתר הנופש שלכם. מוניות בטראט יוצאות מהשוק ליד השעון/מדחום הגדול או הלינה שלכם. יוצא מהשוק בטראט בשעה 11:30 בדיוק! יוצא מ-Laem Sok מדי יום בשעה 12:30. יוצא מקו קוט מדי יום בשעה 10:30, הן בעונה העמוסה והן בעונה השקטה.

  מעבורת קו קוט אקספרס 350 באט לאדם לכיוון אחד. שעה 15 דקות הסירה של ~140 אנשים כוללת מונית חינם מטראט למזח בלאם סוק ובקו קוט מהמזח לאתר הנופש שלכם. מוניות בטראט יוצאות מהשוק ליד השעון/מדחום הגדול או הלינה שלכם. יוצא מהשוק בטראט בשעה 11:30 בדיוק! יוצא מ-Laem Sok מדי יום בשעה 13:00. יוצא מקו קוט מדי יום בשעה 10:00, גם בעונת השפל.

  קו קוט אקספרס סירת מנוע מהירה 600 באט לאדם לכיוון אחד. 60-90 דקות שתי סירות מהירות יוצאות מדי יום מ-Laem Sok ביבשת ליד טראט. עצירות נעשות לפי דרישה ברוב רציפי החוף המערבי בקו קוט, ולבסוף מסתיימות במפרץ בנג באו של קו קוט. הסירה הראשונה יוצאת מ-Laem Sok בשעה 10:00 והסירה השנייה יוצאת בשעה 15:00. שתי סירות יוצאות מקו קוט מדי יום בשעות 11:00 ו-13:00. הזמנים משתנים בכל עונה אז אשר בעת ההזמנה. הכרטיסים בסירת המנוע כוללים גם מונית חינם מטראט למזח לאם סוק. סירות המהירות אינן פועלות בעונת השפל עקב תנאי מזג האוויר.

  מעבורת בונסירי 500 באט לאדם לכיוון אחד. 75 דקות שתי יציאות מדי יום מ-Laem Sok. כרטיסי הסירה כוללים גם מונית חינם מטראט למזח לאם סוק ומהמזח בקו קוד לרוב אתרי הנופש בחוף המערבי. עוצרים גם בקו מק פעם ביום.

  Koh Kood Speedboat / Ao Thai Marine Express שירות זה זמין רק עבור צ'ארטרים פרטיים.

  תעריפי הסירה (350 באט סירה איטית, 600 באט סירה מהירה) כוללים הובלה מ/אל טראט, אך רק בעת שימוש במוניות המשויכות לחברות הסירות. אם אתה נוסע בסירת המנוע המהירה, בדרך כלל תופל ביעד או קרוב מאוד ליעדך.

  חלק מהמלונות ינסו לקרוע אותך על ידי בקשת מאות באט עבור ההובלה לרציף. אל תסכימו לכך, ואם תגלו שהעסקה משתנה כאשר אתם מגיעים לרציף ומפעילי הסירות (שמפעילים גם את המוניות) נסו להכריח אתכם לשלם את האגרה הזו, ונהגי מוניות/מפעילי סירות מחוברים ב- סוג של מבצע בסגנון מאפיה. ציין בנימוס שייתכן שתצטרך להתקשר למשטרת התיירים ולחכות לפתרון אם זה יקרה לך.

  אם אתה נוסע בסירת המנוע המהירה, בדרך כלל תוריד אותך ביעד או קרוב מאוד ליעדך כך שזה לא נדרש.

  מקו צ'אנג
  בדוק את לוחות הזמנים ב- KohChangFerries.com/ עבור שירותי סירה בין האיים.

  Bang Bao Boat (סירת מנוע מהירה) 900 באט לאדם לכיוון אחד. מדי יום ממזח באנג באו בקו צ'אנג (09:00 ו-12:00)

  Kai Bae Hut Express (סירת מנוע מהירה) 900 באט לאדם לכיוון. מדי יום ממזח Kai Bae בקו צ'אנג בשעה 09:00.

  הנסיעה יכולה לקחת 1-2 שעות בהתאם לתנאים ולמספר העצירות באיים שבין קו צ'אנג לקו קוט, ( Ko Mak , Ko Wai וכו') ומספר העצירות בסביבת קו קוט. כרטיס הסירה כולל איסוף או הורדה ברוב המלונות בקו צ'אנג/קו קוט.

  השירותים בין קו צ'אנג לקו קוד פועלים רק בעונת השיא (1 בנובמבר עד 1 במאי) אין שירותים בין האיים בעונת השפל.

  התמצאות

  נהר קלונג צ'או
  מוניות ציבוריות זמינות בקו קוט. אתר הנופש סיאם ביץ' (במפרץ באנג באו) מפעיל גם שירות מוניות. דרך מהנה נוספת להסתובב היא באופנוע. תנאי הדרך משתנים בין דרכי עפר לכבישים סלולים, אך ישנה דרך בטון קטנה המכסה את קו החוף המערבי מצפון לדרום. מפות זמינות אם כי מעט מבלבלות. ניתן גם לשכור אופניים, אבל החום והאופי ההררי של הכבישים הופכים אותם לתועלת מוגבלת עבור כולם מלבד רוכבי אופניים מושבעים. למי שלא ממהר, ניתן לשכור סירות דיג קטנות לסיור ברחבי האי.

  מה לראות?
  אין כמעט עיירות בקו קוט, כך שהסיורים באתר די מוגבלים.

  או סלאט (צפון מזרח האי). כפר הדייגים אאו סלאט הוא ביתם של כ-300 איש, מה שהופך אותו ליישוב הגדול ביותר באי. הכפר בנוי על כלונסאות במים, והוא די מעניין ושווה את הטיול הארוך למדי כדי להגיע אליו. זהו גם מסוף היציאה וההגעה למעבורת Koh Kood Princess. יש בה כמה מסעדות מאכלי ים טובות מאוד (כולל אירוח ביתי וחנות מזכרות) שבהן תוכלו לבחור מאכלי ים משלכם ישירות מרשתות הדייג. צפו לשלם בסביבות 500 באט עבור הנסיעה, מכיוון שמכוניות נדירות למדי. או לשכור קטנוע.
  1 או יאי (האי הדרום מזרחי הרחוק). כפר דייגים טיפוסי. דרך הבטון לוקחת אותך עד אליו. מקום טוב ליהנות מפירות ים טריים. ניתן לארגן כאן טיולי שנורקלינג ודייג זולים עם דייגים מקומיים.
  2 Khao Rearub. שביל הליכה המחבר בין Klong Chao ומפרץ Ngamkho. יש תצורת סלע מרשימה וישנה. מה זה דומה הוא נושא למחלוקת כלשהי. זה אתר דתי לתאילנדים.
  3 עץ מאקה (ממש צפונית למרכז האי. עקבו אחר השילוט).חורשת עצים ענקיים בני 300-500 שנים באמצע יער הגשם. שווה ביקור.

  שחייה במים הצלולים, שיזוף, צלילה, שנורקלינג, שייט קיאקים, הליכה למפל, צפייה בנוף של חוף קלונג צ'או מנקודת התצפית אליה ניתן להגיע באמצעות אופנוע או ברגל לאורך שביל שמקורו בדרום. סוף החוף ומתפתל בין כמה עצים ויש טיפוס קצר בשביל סלול לנקודת התצפית. ניתן ליהנות כאן מקפה טוב. או פשוט להירגע ולקרוא ספר.

  חופים.

  רוב החופים נמצאים בחוף המערבי. מצפון לדרום הם: אאו ("מפרץ") Tapao; אאו נוי; קלונג צ'או; אאו נגמקו; סאי דאנג; או באנג באו; לקחת; חלונג הין; אאו ג'רק; ואו פראו. רוב אתרי הנופש נמצאים לאורך החוף הזה.
  1 מפל הואנג נאם קיאו (המפל הסודי) (מרכז האי, בדרך לעץ המאקה).כל השנה.בסופו של שביל מפרך ותלול 100 מ'.
  2 מפל קלונג צ'או (עקבו אחר השילוט). כל השנה. המפל הגדול ביותר באי, עם בריכה ענקית שאפשר לשחות בה. כ-20-30 דקות הליכה מהפנייה, לפעמים אפשר להתרפס. סיורים מאורגנים מבקרים בדרך כלל במפל בשעות אחר הצהריים.
  3 מפל קלונג יאי קי (בצפון מערב קו קוט. עקבו אחר השילוט ל-Baan Makok, פנו ימינה). כל השנה. המפל הזה קטן יותר, שקט יותר וגם עם בריכה שאפשר לשחות בה.
  שפך הנהר (ליד הפנייה למפל Klong Chao). שפך זרוע מנגרובים. מקומות רבים (מלונות, מסעדות, בתי הארחה) שוכרים כאן קיאקים בזול. החלק העליון של שפך הנהר הוא אזור סלעי. אם תרצו להיות לבד, תוכלו לעבור לידו עם הקיאק, ואז לשחות בבריכה טבעית מוקפת יער. מעט מאוד אנשים יכולים להטריד ללכת לכאן, אז זה מאוד נקי. יש גם יובל הזורם מיער מנגרובים בחלקו למעלה, בצד המערבי. זה די מפחיד ויש בו יותר זיהום מכיוון שהחלק העליון הוא כביש ויש כמה בתים בנקודות הדרך, אבל אתה עדיין יכול להעריך את הסביבה הטבעית, שהיא די מרהיבה בנקודות ואולי לראות כמה חיי ציפורים נדירים. אתה יכול גם לשוט בקיאק אל האוקיינוס, שלעתים קרובות הוא שקט מאוד וללא גלים, ובהיותו רדודים המים חמים כברת דרך.
  צלילה היא דרך מצוינת לגלות את העולם התת ימי סביב קו קוט. הצלילה מחוץ לקו קוט היא קלה, מהנה, ותוכלו לראות צבים, דגיגונים, ברקודות, הרבה דגים קטנים ולפעמים סוסי ים.

  כמעט בכל עת של השנה, מלבד מיולי עד סוף ספטמבר, מזג אוויר טוב לצלילה בקו קוט והראות יכולה לעלות על 30 מ'. הראות הממוצעת היא בסביבות 15-20 מ'. מיולי עד ספטמבר הראות פוחתת ל-5 מ' והים סוער. אפשר ונוח לחלוטין לשחות ולצלול ללא חליפת רטובה כל השנה. עם זאת, כמו ברוב הצלילה, חליפה רטובה מומלצת כדי להפחית את הסיכון לחתכים או לפציעה. הימנע ממגע עם שוניות אלמוגים.

  מיקומי צלילה שונים בסביבת קו קוט הם:

  או טום
  בנג באו
  קלונג הין
  הין ג'די
  הין לוי
  קו ריט
  הפארק הימי הלאומי קו ראנג
  יש שלוש חנויות צלילה באי:

  BB Divers (המשרד הראשי נמצא ב-Khlong Chao באתר Away Resort ובמרחק הליכה ממזח הסירות המהירה של Away Resort ומרציף Mark House Speedboat. החנות באתר הנופש סיאם ביץ' בבאנג באו היא התוספת האחרונה שלהם.) בית הספר לצלילה זה הוא סניף של 5 כוכבים PADI IDC Center BB Divers בקו צ'אנג, שם הוא פעיל מאז 2003. בחנות המנוהלת בלגית יש צוות נחמד מאוד והיא יכולה לספק את כל קורסי PADI מ-Open Water ועד Divemaster ואפילו מעבר לכך. ניתן לעשות קורסים בשפות אירופאיות רבות כמו גם בתאילנדית. הם גם נותנים מענה לקהל שנורקלינג. עם סירת המנוע בבעלות פרטית, כל אתרי הצלילה המקומיים, כמו גם הפארק הלאומי קו ראנג, קו מק וקו צ'אנג נמצאים בהישג יד. הם גם מציעים את צלילת הטרופים החדשה ב-HMS Chang בקו צ'אנג, אחת מצלילות הטרופות הטובות ביותר בתאילנד.
  צוללני קו קוד (בצד שמאל של מפרץ Bang Bao ב-SW Ko Kut). חנות צלילה קטנה בניהול משפחתי עם ציוד חדש, לוחות זמנים גמישים בסירות וצוות ידידותי רב לשוני הכולל גרמנית, הולנדית, צרפתית, ספרדית ואנגלית. הם מלמדים את כל קורסי הצלילה של PADI מרמת מתחילים ועד מקצועיים בקבוצות קטנות באווירה ידידותית ורגועה. הם מציעים גם טיולי שנורקלינג.
  צוללני גן העדן (מול אתר הנופש S-Beach, נגיש בקלות מבאנג באו ומקלונג צ'או). צוות חברותי. ניתן לעשות קורסים בגרמנית, הולנדית, צרפתית, ספרדית, אנגלית ועוד. יש להם בר ומסעדה משלהם, כך שתוכל להישאר ולשתות משקה לאחר הצלילה. יש גם בית הארחה משלהם Happy Days ששופץ לאחרונה. מבצעי הצלילה והשהייה שלהם הם בעלי ערך רב אך נמכרים בקלות.


  קניות
  יש חנות מזכרות ב-Ao Salat. מלבד זאת, יהיה לך קשה למצוא משהו מיוחד לקנות מחוץ לאתר הנופש שלך.

  לאכול
  ברבים מאתרי הנופש, אך לא בכולם, יש מסעדות טובות. זרים תמיד מתקבלים בברכה. המחירים מעט מעל היבשת.

  אם אתם רוצים לבשל בעצמכם אז מבחר קטן של פירות/ירקות זמין בדוכן/חנות הפועלת במרחק מה מעבר לגשר מ-Ban Klong Chao, לפני הבר Sunset. מוצרי יסוד בסיסיים וגלידה זמינים במספר חנויות מסביב לקלונג צ'או.

  1 מסעדת צ'אנג מאי .18:00 – 21:00. פירות ים.
  2 פיצה ופסטה ,119/2 Khlong Chao,09:00 – 22:00. בית פיצה ופסטה בניהול תאילנדי/איטלקי. פתוח ספטמבר-מאי.
  בקתת הדייגים (באמצע באן קלונג צ'או ממש צפונית לגשר הבטון.). מתמחה במנות פירות ים טריות מאוד, מציעה גם אוכל תאילנדי סטנדרטי אחר וכמה מנות מערביות.


  לשתות
  בר שקיעה (מעבר לגשר (ק"מ אחד) במורד הכביש מקלונג צ'או, ממש לפני שתגיעו לאתר Away Resort). להתפעל מהשקיעה שם בסביבות השעה 18:00 או פשוט ללכת מאוחר יותר ליהנות מהמשקאות באווירה קרירה. מסיבות המתקיימות בכל שבת ובאירועים מיוחדים.
  View Point Cafe (Near Away Resort על הכביש הראשי ליד הגשר). נבנה ישירות מעל המים עם נוף מרהיב, שקיעות ואווירה. קפה אמיתי טחון טרי בסגנון וייטנאמי, שייק פירות וקוקטיילים מעניינים ללא אלכוהול. הבעלים האוסטרלים/תאילנדים הם מקור מצוין למידע מקומי וסי-אסיה. נסגר לעונת השפל באמצע מאי.
  לינה
  לעונת השיא (נובמבר-פברואר) מומלץ להזמין מקום מראש, במיוחד בסופי שבוע. למרות שיש הרבה מקומות לינה, ניתן בקלות להזמין את רובם במלואם במהלך חופשות תאילנדיות שתיירים מערביים לא מודעים אליהם. כמו כן, מלבד אזור קלונג צ'או, קו קוט אינו אי בו ניתן לטייל בקלות מאתר נופש לאתר נופש. כ-40% מאתרי הנופש נשארים פתוחים במהלך העונה הגשומה (מאי-ספטמבר). צפו שהשירותים יהיו מוגבלים במהלך תקופה זו. כמה מסעדות, ברים וחנויות נסגרים, ולא תמיד אפשר לצלול. הלינה פרוסה על פני האי עם קלונג צ'או באמצע, שם נמצאת מרבית הפעילות. ניתן למצוא שם אירוח בתקציב נמוך/תרמילאים. רוב אתרי הנופש על החוף מחוברים לכביש הראשי על ידי שבילי עפר.

  אתר נופש רחוק ,קלונג צ'או. לאתר הנופש יש חוף מעשה ידי אדם מאחורי חומת סלע שמקשה על הגישה למים. הפרסומת שלהם במגזין בטיסה של Bangkok Airways המציגה חוף משופע במתינות עברה פוטושופ. אתר הנופש כולל בונגלוס יוקרתיים, עם מרפסות פרטיות ונוף לים כמעט מכל חדר. WiFi בחינם. שייט קיאקים חינם.
  Resort Natural Beach. לא אתר נופש נטוריסטי ולא טבעי במיוחד, אבל הבונגלו הדלוקס ממש נחמד, והכיסאות בקצה המזח הארוך שלהם הם מקום מושלם לצפות בשקיעה.
  בית נעים ,באן קלונג צ'או (כ-200 מ' במורד הכביש עד למפל). מיועד לתרמילאים. מבחר של בונגלוס ישנים (עם שירותים/מקלחת משותפים), בונגלוס חדשים עם מאוורר נקיים עם חדר רחצה צמוד באוויר הפתוח, וחדרי מיזוג אוויר עם חדר רחצה צמוד. מכונת כביסה 50 באט/שימוש. מרחק הליכה קל לחוף חולי לבן, כמו גם למפל. חוזרים אל שפך הנהר לשיט קיאקים, ביקור במפל. מגרש כדורעף חול. מנגלים א', ג', ה' בעונת השיא עם שלושה סוגי דגים, קלמארי, סרטנים ענקיים, עוף, תפוחי אדמה וסלט. אווירה מרגיעה ובעל מקומי נעים. אינטרנט אלחוטי חינם ומהיר לתושבים. קפה/תה חינם כל היום. קיאקים חינם עם שהייה, אופניים ואופנועים להשכרה. מתקבלים ויזה ומאסטרקארד.
  1 Dusita Resort. מבצע משפחתי הכולל בונגלוס ממוזגים ונקיים ללא רבב סביב מדשאה מטופחת שנשפכת החוצה אל החוף. אוכל ביתי טוב זמין לאורך כל היום. לדוסיטה יש מזח משלה, כך שניתן להוריד אותך ישירות באתר הנופש על ידי לקיחת סירת מנוע מהירה, מה שחוסך את הנסיעה של 20-30 מהמזח הראשי.
  עבור Rest Boutique House ,Ban Ao Prao, Ao Prao Beach. בית הארחה בסגנון בוטיק בנוי על כלונסאות בשפך שפך יפהפה, ליד מנגרובים, כפר דייגים זעיר וחוף ריק אינסופי.
  אתר נופש הורייזון (בעבר אתר נופש הינדרד) (היבשה הצפונית, מפרץ נגמקו). אתר נופש קטן ומקסים ממש על המים. שבו על המרפסת של הבונגלו שלכם ותיהנו מנופי האוקיינוס. או ליהנות מארוחה מקסימה במסעדה עם נוף נפלא. שנורקלינג על סף דלתך, או לשכור קיאק או אופנוע ולצאת לחקור.
  Koh Kood Ngamkho Resort. אחד מאתרי הנופש הזולים בקו קוט, אם לא הזול ביותר. אתר נופש נינוח בחוף המערבי המנוהל על ידי בחור בשם הדוד ג'ו ומשפחתו. יש בונגלוס בסיסיים רק 20 מ' מהחוף תמורת 500 באט בעונה נמוכה ו-650 באט בעונת השיא (כולל לפעמים ארוחת בוקר), בונגלוס עם שירותים הם 750 באט. מציע גם אוהלים ב-200 באט. אתר הנופש נמצא על רצועה יפה של חוף חול לבן עם עצי קוקוס. אופנועים וקיאקים זמינים להשכרה על בסיס יומי/חצי יום. 15 דקות הליכה או שיט בסירה לאחת האטרקציות המרכזיות של קו קוט, מפל קלונג ג'או.
  Koh Kood Resort ((לשעבר קוטג' נופש קו קוד)),מפרץ באנג באו. קבלה:13:00, לבדוק:12:00. בונגלוס בסגנון יפני בגן בוטני החל מ-700 באט בעונה נמוכה. שימוש חופשי בקיאקים. אינטרנט אלחוטי חינם לאורחים.
  נוף לגן קלונג צ'או (לשעבר Klong Chao Seaview),קלונג צ'או. קבלה:13:00, לבדוק:12:00. קרוב לחוף קלונג צ'או (200 מ') ולמפל (3 ק"מ). מסעדה משפחתית והשכרת אופנועים.
  נוורלנד ביץ' ריזורט ,חוף או ג'רק. פופולרי בקרב קבוצות טיולים רוסיות. כולל מטעי קוקוס סוחפים עם מדשאות מטופחות היטב עם כדורים ומתקני כדורגל. ערסלים וכיסאות נוח ממוקמים על סף קו החוף, וכך גם בר על חוף הים (כנראה רק בעונת השיא). החיסרון הוא שזה קילומטרים מכל מקום, אז תצטרכו לשכור קטנוע כדי להתנייד. גישה בתשלום למוניות המפורסמות באתר הנופש היא יקרה ב-800 באט לנסיעה. ציוד שנורקלינג זמין וסדרת סלעים בקצה הדרומי של החוף מאפשרים תצפית על כמה יצורי ים. הבעלים דובר רוסית ותפריט ושלט בשפה הרוסית נראים במסעדה, המציעה מבחר הוגן, אם כי הוא קצת יקר. קיאק יחיד זמין עם משוט יחיד.

  סונבה קירי קו קוד ,110 Moo 4, בחינם.
  2 Sea Far Resort ,26/5 Moo 2, Koh Kood, Trat 23000 תאילנד. מיכלי ים ישנים שהוסבו להפליא עומדים ממש על חוף Ao Tapao האינסופי לכאורה. בונגלוס משפחתיים וזוגיים מרווחים יותר ניצבים במרחק של 20 מטרים בלבד מהים במטע קוקוס ישן.
  בית ההארחה שמח ימים ,42/5 M2 Ban Klong Chao. קו קוד. Trat 23000.bThailand. קבלה:14:00, לבדוק:12:00. Happy Days הוא בית הארחה בתקציב נמוך. חדרי אוויר ומאווררים בגן טרופי. קרוב לחוף קלונג צ'או. חלק מ-Paradise Dvers.

  בהשוואה לקו צ'אנג השכנה, התשתית בדרך כלל דלה. חלק מאתרי נופש, כגון Siam Beach Resort ו-Koh Kood Resort, מציעים גישה לאינטרנט בעוד שאחרים לא. נראה שהאינטרנט מוצע באמצעות 3.5G UMTS (כלומר, נייד, די איטי) והוא נוטה לנשור.

  קשה להשיג מידע תיירותי מקומי, אבל חיפושים באינטרנט יחשפו מפות של האי.

  נכון מינואר 2018, ישנם 2 כספומטים באי, אחד ליד בית החולים שמקבל רק כרטיסי ויזה והשני, כספומט של בנק Kongsri, מאחורי High Season, שמקבל מאסטרקארד וויזה. רק אתרי נופש ברמה גבוהה יותר לוקחים כרטיסי אשראי. אם נגמר לך הכסף, מקורות יד שנייה מדווחים שמקדמות במזומן בכרטיס אשראי אפשריות באתרי הנופש הגדולים יותר תמורת עמלה של 5%.