צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  דגל תאילנד

  דגל ממלכת תאילנד (תאילנדית: ธงไตรรงค์; RTGS: thong trai rong, כלומר 'דגל תלת-צבעוני') מציג חמישה פסים אופקיים בצבעים אדום, לבן, כחול, לבן ואדום, כאשר הפס הכחול המרכזי כפול רחב כמו כל אחד מארבעת האחרים. העיצוב אומץ ב-28 בספטמבר 1917, על פי הצו המלכותי שהוציא ראמה השישי. מאז 2016, אותו יום הוא יום לאומי בעל חשיבות בתאילנד, החוגג את הדגל.

  אומרים שהצבעים מייצגים לאום-דת-מלך, מוטו לא רשמי של תאילנד, אדום לאדמה ולעם, לבן לדתות וכחול למלוכה, שהאחרון היה הצבע המשמח של ראמה השישי. כשהמלך הכריז מלחמה על גרמניה בחודש יולי, יש מי שמציינים שהדגל נושא כעת את אותם צבעים לאלו של בריטניה, צרפת, רוסיה וארצות הברית.

  לְעַצֵב

  חוק הדגל של BE 2522 (1979) קובע את עיצוב הדגל הלאומי כ"צורה מלבנית עם רוחב של 6 חלקים ואורך של 9 חלקים, מחולק לחמישה פסים לכל אורך הדגל; כאשר הפס האמצעי ברוחב 2 חלקים, בצבע כחול עמוק, והפסים הלבנים ברוחב חלק אחד לצד כל צד של הפסים הכחולים העמוקים, והפסים האדומים ברוחב חלק אחד לצד כל צד של הפסים הלבנים. הדגל הלאומי ייקרא גם התלת- דגל רונג".

  תקני צבע

  צבעי הדגל תוקנו בהודעה של לשכת ראש הממשלה מיום 30 בספטמבר 2017, לרגל 100 שנה לאימוצו. הוא נותן ערכים מומלצים לקביעת הצבעים הסטנדרטיים של דגלי בד פיזיים, המוגדרים  במרחב הצבעים CIELAB  תחת  Illuminant D65  כדלקמן.

  הִיסטוֹרִיָה

  הסמל הימי של הצי המלכותי התאילנדי (RTN) הוא הדגל הלאומי עם עיגול אדום באמצע שמגיע עד לפסים האדומים בחלק העליון והתחתון. במעגל עומד פיל לבן, במלוא קפריסון, מול המנוף. הדגל הימי של הממלכה הוא הדגל הלאומי שהושחת עם סמל הצי המלכותי התאילנדי באמצע. צבעי הגדוד של ה-RTN זהים לדגל זה; שני הסמלים אומצו ב-1917.