צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  דרום תאילנד

  דרום תאילנד כולל רבים מאתרי הנופש המפורסמים ביותר של תאילנד הן על קו החוף הפונה מערבה של ים אנדמן והן על חוף מפרץ תאילנד הפונה מזרחה מדרום לצ'ומפון.

  אזורים

  חוף המפרץ המרכזי
  החופים של קוסמוי, מסיבות הירח המלא בקו פנגאן, צלילה בקו טאו, הפאר הטבעי של הפארק הימי אנג תונג והפארק הלאומי קאו סוק.
  צפון חוף אנדמן
  קאו לאק, איי סימילאן, איי סורין ותצורות סלע הגיר היפות של הפארק הלאומי או פאנג נגה.
  Phuket
  אי גן העדן התאילנדי המקורי, עכשיו מאוד מפותח אבל עדיין עם הרבה חופים יפים.
  מחוז קראבי
  חופים חוליים לבנים, מים צלולים, שוניות אלמוגים מרתקות, מערות ומפלים, כמו גם איים רבים.
  דרום חוף אנדמן
  כמה איים טרופיים באמת גלויה בארכיפלג קו טארוטאו, כמו גם איי טראנג.
  חוף המפרץ הדרומי
  חופים וטבע יפים, פופולרי בקרב מטיילים מלזיה. בשל מאבקי בדלנות, ייתכן שעדיף להימנע משלושת המחוזות הדרומיים העמוקים.

  רקע

  בניגוד לשאר תאילנד בעלת הרוב הבודהיסטי, לארבעת המחוזות סאטון, יאלה, פאטאני ונראתיוואט יש רוב מוסלמי, רובם מלאים אתניים. הדיאלקטים של מלאית המדוברת דומים לאלה שבצפון חצי האי מלזיה, במיוחד מדינות קדה וקלנטן, מה שהופך אותם לעתים קרובות לבלתי מובנים לדוברי מלאית תקנית. במחוז סונגקלה יש גם אוכלוסייה מוסלמית ניכרת (כ-25%), אם כי בניגוד לארבעת המחוזות הנ"ל, מלאים אתניים מהווים כיום מיעוט אפילו בקרב האוכלוסייה המוסלמית, ורוב האוכלוסייה המוסלמית היא תאילנדית אתנית.

  דובר על בניית תעלת שיט על פני האיסטמוס של קרא בגיבוי כספי מסין, שתאפשר לאניות הנוסעות בין סין לאירופה או הודו לעקוף את סינגפור ולחסוך מספר ימי נסיעה. עם זאת, החששות מפני בדלנות בקרב הקהילה האתנית המוסלמית המלאית עצרו שוב ושוב את הניסיונות לעשות זאת.

  דרכי הגעה

  במטוס
  יש שדות תעופה בינלאומיים בפוקט, קראבי, האט יאי ובאי קוסמוי. נמל התעופה של פוקט הוא שדה התעופה התאילנדי העמוס ביותר מחוץ לבנגקוק, והוא מונגש על ידי כמה טיסות בין-יבשתיות לאירופה ולאוסטרליה, במיוחד בעונת השיא, כמו גם לערים רבות באסיה. אחרת, הדרך הנפוצה ביותר להגיע לאזור היא להתחבר לטיסת פנים בבנגקוק, או שתוכלו להתחבר בקואלה לומפור או סינגפור, שלשתיהן יש טיסות לכל ארבעת שדות התעופה שהוזכרו לעיל.

  בסירה
  החלק האחרון של המסעות לרוב האיים, כמו גם כמה מנקודות החוף המבודדות יותר, יהיה בסירה. סירות למרחקים ארוכים מקרבת בנגקוק זמינות גם כן.

  כעת ניתן לטייל במעבורות בעונת השיא (נובמבר-מאי) מפוקט ואיי הופ בדרך לאורך החוף עד מלזיה ואינדונזיה.

  כעת ניתן לעשות זאת מבלי לגעת ביבשת, פוקט (תאילנד) עד פדאנג (אינדונזיה).

  איים בדרך:

  Ko Phi Phi
  Ko Lanta
  Ko Ngai
  Ko Mook
  Ko Bulon
  Ko Lipe – Ko Lipe הוא המרכז על הגבול בין תאילנד למלזיה שיש לו משרד הגירה תאילנדי.
  Langkwai- הגירה מלזיה לכאן.
  פנאנג
  את החלק התאילנדי אפשר לעשות ביום, אם כי רוב הסיכויים שתרצו לעצור בחלק מהאיים.

  באוטובוס
  הערים הגדולות של האזור מוגשות על ידי אוטובוסים תכופים למרחקים ארוכים המופעלים על ידי הממשלה ומפעילי תיירות כאחד. אוטובוסים בינלאומיים נוסעים גם מערים גדולות לחצי האי מלזיה, כשחלקם אף פנו עד לסינגפור.

  ברכבת
  רכבות מצפון עוברות באזור בדרך למלזיה.

  לַעֲשׂוֹת

  צלילה
  השוניות סביב קו ליפה שלמות ברובן מכיוון שהן מוגנות בשל היותם בתוך הפארקים הימיים העתיקים ביותר בתאילנד.

  שיט וקפיצת איים
  האיים בדרום מפרץ תאילנד כולל הפארק הימי הלאומי אנג טונג מספקים מגרש שייט יפהפה. הפלגות הפלגה באיים בין קו טאו, קו פנגאן, קוסמוי.

  בחוף המערבי תוכלו גם למצוא אזורי שייט יפים רבים, כמו מפרץ פאנג נגה, איי סימילאן, איי פי פי. חברות צ'רטר מסוימות מציעות טיולי יום וסיורי לילה מפוקט לפאנג נגה ואיים אחרים סביב פוקט. יש מאות איים רק במפרץ פאנג נגה ותצטרכו יותר מסתם טיול יום כדי לחקור את כולם. הדרך הטובה ביותר לחקור את שטח השייט הזה היא לשכור סירת מפרש למספר שבועות.

  לאכול
  באופן לא מפתיע עבור אזור חוף, פירות ים מופיעים בולט בתפריט. האוכל המסורתי של דרום תאילנדי כולל קארי מתון יותר על בסיס חלב קוקוס המזוהה עם תאילנד: קארי פנאנג יבש בהשפעת מלזיה וקארי מסמאן (מוסלמי) בהשפעה הודית עם תפוחי אדמה ואגוזים.

  מגוון רחב של מאכלים בינלאומיים זמין בעיירות הנופש הרבות, שאליהם מבקרים מיליוני תיירים מעבר לים מדי שנה ומהם ביתם של גולים רבים. התיירות הביאה גם מהגרים ממקומות אחרים בתאילנד, ואת האוכל שלהם איתם.


  להישאר בטוח

  בשנת 2004, טינה ארוכת טווח במחוזות הדרומיים ביותר, בעלי הרוב המוסלמי, פרצה באלימות במחוזות נראתיוואט, פטאני ויאלה. כולם מחוץ לשביל התיירות, למרות שקו הרכבת המזרחי מהאט יאי לסונגאי קולוק (השער לחוף המזרחי של מלזיה) עובר באזור והופרע מספר פעמים על ידי התקפות.

  האט יאי (העיר הגדולה בתאילנד אחרי בנגקוק ופרבריה הנונתבורי) בסונגקלה נפגעה גם היא מסדרת הפצצות, אולם קו הרכבת הראשי חוצה גבולות המחבר את האט יאי ובוטרוורת' (בחוף המערבי) והכביש הראשי המחבר את חי Yai עם Bukit Kayu Hitam לא הושפע, ואף אחד מהאיים או חופי החוף המערבי לא נפגע.

  בספטמבר 2006 נהרגו שלושה זרים בהפצצות בהאט יאי. כמה קבוצות מורדים איימו על זרים, אך בעוד שהמטרות כללו מלונות, טרקליני קריוקי ומרכזי קניות, תושבי המערב לא נבחרו להתקפות.