צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צ'יאנג מאי

  מחוז צ'יאנג מאי הוא אחד מ-76 המחוזות של תאילנד והוא תופס אזור בצפון תאילנד . בירת המחוז היא צ'אנג מאי .

  ערים
  1 צ'יאנג דאו – שער לטרקים של שבט גבעות, והרים המפורסמים בצפרות
  2 צ'אנג מאי – העיר הגדולה בצפון, עירונית ומתוחכמת
  3 פאנג – שער לטרקים של שבט הגבעות
  4 מיי און מחוז מיי און בוויקיפדיה – מעיינות חמים בקנה מידה קטן, מערות וטיפוס צוקים הם האטרקציות.
  5 Mae Taeng מחוז Mae Taeng בויקיפדיה – עיירה, תת-מחוז ומחוז, עם מחנות פילים, מפלים ופעילויות חוצות אחרות לאורך Mae Taeng (נהר Taeng)
  6 סן קמפאנג מחוז סן קמפאנג בויקיפדיה – מפעלי משי וחנויות מלאכת יד המוכרות פריטים תאילנדיים מסורתיים לתיירים, כמו המטריות של בו סאנג
  7 Samoeng – בית עמק ההר של פסטיבל התותים בפברואר
  8 ת'טון – עיירה קטנה עם מקדש מפורסם ובתי הארחה על נהר קוק, בצפון מחוז צ'יאנג מאי, בין מאה אייוד ויסאלונג.
  יעדים אחרים
  1 דוי אנג קאנג
  2 הפארק הלאומי דוי אינתנון


  רקע
  העיר צ'אנג מאי שוכנת בגובה 300 מ' באזור הררי עצום. כ-700 ק"מ מבנגקוק, המחוז ידוע ברכסי ההרים הגבוהים יחסית שלו (Doi Suthep, Doi Inthanon, Doi Luang Chiang Dao), החי והצומח השופע, ומזג האוויר הקריר יותר בגבהים גבוהים יותר. המחוז הוא אחד הגדולים במדינה בשטחו, ומשתרע על פני 20,107 קמ"ר.

  המשמעות של "צ'יאנג מאי" היא "עיר חדשה". היא נוסדה כבירת ממלכת לאנה בשנת 1296 על ידי המלך מנג ראי. צ'אנג מאי לא רק שימשה כבירת הממלכה, אלא גם כמרכז הדתי שלה; לפיכך, נבנו שם מקדשים רבים.

  תרבות
  התרבות השלטת של צפון תאילנד היא במקור לאנה ואנשיה גאים בשורשיהם הצפוניים. האזור הוא ביתם של אוכל, מוזיקה, אומנויות, אורח חיים, ואפילו שפה שונים בעליל. צ'אנג מאי מכוסה גם בפסיפס של שבטי גבעות, שלכל אחד מהם תרבות ייחודית משלו.

  תוך שמירה על אורח חייהם המסורתי, שבטי הגבעות העיקריים הם: אקהה; קארן; המונג; להו; Lisaw; טאי לו; טאי יאי; ויאו (ואחרים). הכפרים המרוחקים יותר עדיין חיים בבידוד יחסי, עצמאיים מהחברה התאילנדית, אם כי כולם משולבים באמצעות סוכנויות ממשלתיות שונות, כולל שירותי בריאות וחינוך. כולם, ממילא בכפריהם, עדיין לובשים את השמלה הייחודית שלהם, מדברים בשפה שלהם ואוכלים את האוכל שלהם.

  באקהה יש את האוכלוסייה הגדולה ביותר מכל שבט גבעות באזור. במקור מטיבט ודרום סין, הם שוכנים על קרקע גבוהה בסביבות 1,200 מ' מעל פני הים. בכפרים שלהם הם בונים "שערים רוחניים" כדי להגן על עצמם מפני רוחות רעות.
  קארן מתגוררת בעמקי הנהר.
  המונג מדרום סין מעדיף גבהים גבוהים יותר. הם מגדלים בעלי חיים ומגדלים אורז, תירס, טבק וכרוב. הם ידועים ברקמה ובעבודות הכסף שלהם.
  לאהו הם מאזור יונס וגרים בגובה רב. הם ידועים בתור ציידים ונוטעים.
  ליסאו מדרום סין וטיבט ידועות בשמלתה הצבעונית. הם בונים את בתי המגורים שלהם על עמודים גבוהים. הם קוטפים אורז ותירס ואנשיהם מיומנים בציד.
  טאי לו מתגוררים בדירות עץ עם חדרים בודדים הבנויים בדרך כלל על עמודים. הם אורגים מיומנים.
  טאי יאי , הידוע בשם "שאן" באנגלית, נמצא במספר גדול יותר במדינת שאן השכנה במיאנמר. הם קוטפים אורז, חוות, מגדלים בקר וסוחרים. הכוח שלהם טמון באריגה, כלי חרס, גילוף בעץ וכלי ברונזה.
  יאו מתגורר על צלע הרים ומגדל תירס וגידולים אחרים. הם נפחים, צורפים ורוקמים מיומנים.
  מחוז צ'יאנג מאי נחשב כמרכז של תעשיות קוטג'ים. האזור עמוס בסדנאות המציגות עבודות יד מסורתיות שנעשו על ידי אנשים המשתמשים במיומנויות שנמסרו על פני אינספור דורות. המוצרים שלהם כוללים כלי כסף, כלי לכה, חרס סלדון, בד משי וכותנה, ומטריות נייר מצוירות ביד.

  אקלים
  מחוז צ'אנג מאי
  העונה היבשה והקרירה היא מאוקטובר-פברואר. לאחר מכן, העונה החמה משתלטת ליוני. ואז מתחילה העונה הגשומה. עם זאת, זה יכול להיות קריר במהלך העונה הגשומה, וגשם במהלך העונה היבשה.

  שימו לב שנתוני האקלים מימין הם העיר צ'יאנג מאי. מחוז צ'יאנג מאי יכול להשתנות לא מעט, ובגבהים גבוהים יותר הוא בדרך כלל קריר ורטוב יותר. להתלבש חם ללילה.


  מסלולי טיול
  Mae Hong Son Loop הכולל יעדים גם במחוז צ'אנג מאי וגם במחוז Mae Hong Son
  Samoeng Loop
  אטרקציות
  Earth Home (חיים בר קיימא ותיירות קהילתית), 76 Moo 1, Baan Mae Jo, Baan Pao, Mae Taeng(Mae Taeng שוכנת כ-30 ק"מ צפונית לצ'אנג מאי). בעמק בהרי צ'אנג מאי הכפרי, הוא מקבל בברכה אורחים המעוניינים ללמוד על חיים טבעיים בריאים או סתם ליהנות. אתה יכול לשהות בבקתת לבני אדמה, לאכול אוכל תאילנדי פנטסטי, להתפעל, או לעשות עבודות יד, לעשות עיסוי או להתאמן באגרוף תאילנדי. יתר על כן, תוכלו להשתתף בבניית בית מאדמה, בישול תאילנדי וסדנאות חקלאות אורגנית. הצוות ב-Earth Home יכול גם לעזור לארגן אירוח ביתי עם כפריים מקומיים אם אתם מעדיפים לטעום את אורח החיים המקומי. מ-150 באט ללילה (עבור אירוח ביתי) ועד 900 באט ללילה (ב-Earth Home כולל כל הארוחות והסדנאות).