צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צפון תאילנד

  צפון תאילנד חולק גבולות עם מיאנמר ולאוס , כמו גם עם המישורים המרכזיים ואיסאן .

  אזורים 

  מצפון לדרום:

  אזורי צפון תאילנד

   מחוז צ'יאנג ראי
  משולש הזהב, מיעוטים אתניים, טיולי הרים, שדות אופיום.
   מרכז תרבות לאנה במחוז צ'יאנג מאי
  , והשער לאזור הצפוני.
   מחוז
  מאה הונג סון לולאת מאה הונג סון הגדולה עם פאי, שבטי גבעות, הרים ערפיליים ועמקים שופעים.
   עמקי הנהר הצפוניים עמקים
  הרריים ועיירות מתוירות.
   תחתית צפון תאילנד
  המישורים הצפוניים-מרכזיים, המרכז העתיק של תאילנד, עם סוקוטאי, סי סצ'נאלאי וקמפאנג פט.

  ערים

  • 1 צ'אנג מאי – העיר הגדולה ביותר בצפון, ידועה בשל המקדשים הרבים שלה
  • 2 צ'אנג ראי – נקודת יציאה למשולש הזהב
  • 3 Kamphaeng Phet – העיר העתיקה של חומות היהלומים, נקודת יציאה לעליית סוקוטאי
  • 4 מיי הונג סון – עיירה קטנה וציורית עם עמקים שופעים
  • 5 Nakhon Sawan – אחת הערים הגדולות בקצה התחתון, שער לצפון
  • 6 נאן – בירה לשעבר של ממלכה קטנה, מלאה בהיסטוריה, מקדשים ומוקפת הרים
  • 7 פאי – אווירת תרמילאים נינוחה ונקודת התחלה טובה לטיולי טרקים
  • 8 Phitsanulok – תחנת לילה טובה בין בנגקוק לצ'אנג מאי ושער לפארק ההיסטורי של סוקוטאי
  • 9 סוקוטאי – הבירה המקורית של תאילנד, המפורסמת כעת בשל חורבות סוכותאי העתיקות

  מסלולי טיול 

  יעדים אחרים 

  צ'אנג מאי

  מוקף בהרים הגבוהים בתאילנד, צפון תאילנד קריר יותר משאר המדינה הלוהטת בדרך כלל ולכן פופולרי במיוחד בעונה החמה ממרץ עד יוני. בהרים בלילה הטמפרטורות יורדות מדי פעם מתחת לאפס בעונה הקרה, אם כי במישורים הממוצע היומי הוא לעתים נדירות פחות מ-25 מעלות צלזיוס.

  מבחינה תרבותית, צפון תאילנד מראה השפעות כבדות מהתרבויות השכנות של מיאנמר ויונאן (סין) הממלכות לאנה (במרכזה צ'אנג מאי ) וסוקותאי היו האומות התאילנדיות ההיסטוריות הראשונות.

  חלק גדול מצפון תאילנד היה במשך תקופה ארוכה מחוץ לתחום בשל שורה של התקוממויות קומוניסטיות וקרבות הסמים ומלחמות האזרחים של מיאנמר שגלשו על הגבול. שתי הבעיות נפתרו ברובן, אם כי עדיין מומלץ להיזהר בסמוך לגבול עם מיאנמר במחוזות טאק ומיי הונג סון .

   

  צ'אנג ראי

  תושבי צפון תאילנד מדברים דיאלקט משלהם של תאילנדית הנקראת Kham Meaung (או Kham Muang ; คำเมือง), אולם תאילנדית סטנדרטית מובנת באופן נרחב. בנוסף, שבטי הגבעות מדברים בשפות משלהם.

  פה ושם, במיוחד במקדשים, אתה עשוי להבחין בשלטים הכתובים בכתב מעוגל מוזר שנראה יותר כמו בורמזי מאשר תאילנדי. זהו לאנה , הכתב העתיק של ממלכת לאנה, ולמרות שמעט מאוד אנשים יכולים לקרוא או לכתוב אותו יותר, הוא עדיין פופולרי בשימוש טקסי.

  דרכי הגעה

  במטוס

  שדה התעופה הראשי בצפון תאילנד הוא צ'אנג מאי , שיש לו קישורים לכל רחבי תאילנד וגם כמה קישורים בינלאומיים. טיסות פנים (שחלקן עשויות להיות עונתיות) מתחברות לבנגקוק , צ'יאנג ראי , קוסמוי , מיי הונג סון , נאן , פאי , פיטסנולוק , פוקט , סוקוטאי ואודון תאני .

  ברכבת

  רכבות מבנגקוק יוצאות באופן קבוע לצ'אנג מאי דרך פיטסנולוק .

  באוטובוס 

  ישנה רשת אוטובוסים נרחבת כשהעורק הראשי הוא בנגקוק-צ'יאנג מאי. מצ'אנג מאי יוצאים אוטובוסים צפון מערבה למאה הונג סון ופאי, ובהמשך צפונה לצ'אנג ראי.

  ברכב 

  יש הרבה חברות להשכרת רכב אבל נהיגה בתאילנד היא לא לבעלי לב חלש. גינוני הנהיגה וחוקי הנהיגה דורשים קצת להתרגל. החלקים הכפריים של צפון תאילנד הם הרריים, ולמרות שרוב הכבישים הראשיים במצב טוב ומכוסים אספלט, יכולים להיות כמה עיקולים חדים ותלולים לנווט במיוחד במאה הונג סון .

  באופניים 

  בצפון תאילנד יש כמה מכבישי האופניים הטובים בעולם, שעוברים בנוף מדהים. למטיילים ההרפתקנים יותר, הדרך הטובה ביותר לחקור את האזור היא באמצעות אופנוע. ישנם מספר מקומות בצ'אנג מאי ובצ'יאנג ראי שבהם אפשר לשכור אופניים או שתוכלו להשתמש בחברת טיולים כדי להסיר את כל התיירות, ולשחרר אתכם פשוט ליהנות מהחופשה שלכם.

  חברת טיולי האופנועים המכובדת ביותר היא Thai Motorcycle Tours (טלפון: +66 86 2310097) אשר עורכת טיולי אופניים הן בצ'אנג ראי והן בלולאת מיי הונג סון . להשכרת אופניים משלכם, נסה את Mr Mechanic בכתובת 4 Soi 5, Moonmuang Rd, Chiang Mai , טלפון: +66 53 214708.

  הגבעות המתגלגלות וההרים הסוחפים, היערות הירוקים והטבע, הם חלק מהתענוגות החזותיים של צפון תאילנד.

  השילוב של עמים אתניים כמו שבטי הגבעות, שאן (טאי יאי), בורמזים והתאילנדים היבשתיים הופכים אותה לתערובת עשירה של תרבויות. השטיח התרבותי וההיסטורי התוסס של צפון תאילנד הופך אותו לאחד המקומות האותנטיים ביותר לביקור בתאילנד.

  צפון תאילנד חולקת גבולות עם מיאנמר ולאוס כמו במשולש הזהב, נקודת המפגש של תאילנד, לאוס ומיאנמר במפגש נהר המקונג. טיולי יום אפשריים.

  מקדשים בצ'אנג מאי ואתרים היסטוריים בסוקותאי הם אטרקציות תרבותיות מרכזיות של צפון תאילנד, מקום הולדתה של הציוויליזציה התאילנדית. כאשר פולשים דחפו נסיך תאילנדי מצ'אנג סאן וממשולש הזהב בשנת 1015, הוא העביר את חצרו לקמפאנג פט , עיר שהתאחדה לממלכת סוקוטאי, ונאבקה במלכי אנגקור על השליטה במישורי תאילנד, אז מעוז ההגנה התאילנדית. נגד הפלישה הבורמזית.

  מסלולי טיול 

  מקלט חיות הבר של צ'אנג דאו

  • טרקים הם אחת האטרקציות המרכזיות בצפון תאילנד. ישנם טיולי טרקים המתאימים לצרכיו של כל אחד, מיום אחד הכולל הכל כלול ועד טיולים הנמשכים מספר ימים. סיורים רבים כוללים רפטינג ורכיבה על פילים.
  • שבטי הגבעות הם אטרקציה מרכזית נוספת. ישנן כ-7 קבוצות שבטי גבעות עיקריות (Akha, Lisu, Lahu, Yao, Hmong, Karen ו-Lawa) שהיגרו מסין, טיבט ומיאנמר השכנות לרמות הכפריות של צפון תאילנד. אורח חייהם המסורתי כחקלאים בהרים הוא קסם למטיילים רבים באזור.

  ישנם כפרים שבטי גבעות בצ'אנג מאי ובצ'אנג ראי, שחלקם כמובן הוקמו למטרת תיירות, הדורשים דמי כניסה ועם כפריים שמוכרים מזכרות. אלה מפורסמים באופן נרחב כחלק מסיורי חבילה של יום אחד מצ'אנג מאי.

  ישנם סיורי חבילות טרקים של שבט הגבעות בין 1-5 ימים זמינים. זה כרוך בהליכה ביער, ביקור בכפרים שבטי הגבעות ויכול לכלול רכיבה על פילים ורפטינג. אלו יהיו בעיקר חוויה מאוד מסחרית ו'משומרת'. כמה מפעילי טיולים אכן מציעים חוויות אותנטיות יותר.

  כדי לבקר בכפרים אותנטיים של שבט הגבעות, הדרך הטובה ביותר היא לשכור מדריך מקומי ותחבורה משלך. זה יאפשר לכם לצאת מהשביל התיירותי הראשי בו תמצאו שבטי גבעות רבים שעדיין חיים באופן מסורתי.

  חלק מהמפעילים מנסים להגביל את החדירה על ידי הגבלת מספר המבקרים והעסקת בני שבטי גבעות מקומיים כמדריכים, אך התחרות עזה ורבים פשוט שואפים למזער עלויות ולמקסם רווחים.

  אוכל

   

  בצ'אנג ראי

  האוכל הצפון תאילנדי שונה במקצת מזה שאוכלים בשאר המדינה. תושבי הצפון מעדיפים אורז דביק על פני טעמים מאודים ומרירים על פני חמים, ונמנעים משימוש בחלב קוקוס. הבשר המועדף הוא בשר חזיר, שמוצא אותו במגוון נקניקיות (מבושלות או מותססות) ושקליפתו מטוגן כחטיף חטיף מואו שנמצא בכל מקום . הדרך המסורתית לדגום אוכל צפוני היא שולחן עגול נמוך המכונה חאן טוק , עמוס במנות. כמה מועדפים כוללים:

  • kaeng hang le – קארי חזיר בסגנון בורמזי
  • kaeng khae – מרק קארי בטעם עשבי תיבול מרירים
  • חאו סוי – מרק אטריות קארי שלכאורה ממוצא בורמזי מועדף מאוד בצ'אנג מאי , מוגש עם שאלוט, ליים וחמוצים להוסיף כאוות נפשכם
  • Khanom jiin naam ngiew – אטריות אורז עם צלעות חזיר ורוטב עגבניות מורכב ושעועית שחורה
  • נאם פריק – מכסה מגוון מטבלים חריפים לאורז וירקות

  לינה

  בעוד שהערים הגדולות יותר ( צ'יאנג מאי , צ'יאנג ראי , פיטסנולוק ) מציעות מגוון רחב של מקומות לינה, בכפרים הקטנים יותר על התייר להתייחס לבתי הארחה ולמלונות קטנים יותר. המחירים בדרך כלל נמוכים יותר מאשר בבנגקוק. הזמנה מראש (באמצעות האינטרנט או סוכנויות נסיעות) עשויה לתת לך תעריפים טובים יותר במלונות מסוימים.