צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  קו ליפה

  קו ליפה (בתאילנדית: เกาะหลีเป๊ะ) הוא אי מול חוף אנדמן בדרום תאילנד . הוא נמצא במחוז סאטון, קרוב לאי לאנגקאווי (מלזיה) , 67 ק"מ מהמזח בפאק בארה.
  האי קו ליפה הוא חלק מקבוצה גדולה של למעלה מ-70 איים וגם חלק ממקבץ קטן יותר של איים הנקראים איי בוטאנג או ארכיפלג אדאנג.

  קו ליפה ידוע בצלילה, בשנורקלינג, בחופים יפים ובאווירה הנינוחה שלו.

  קו ליפה נהנה ממוניטין רב, מדריכי תיירים ובלוגרים מטיילים מדברים עליו במונחים כמעט נערצים.
  עם זאת, ההתפתחות המהירה מפחיתה מעט מהקסם האותנטי של המקום.
  לא קל או זול במיוחד להגיע אל קו ליפה ויש מטיילים שנרתעים מההתפתחות ההולכת וגוברת, לרוב על חשבון הסביבה הטבעית של האי, עם זאת, יש עדיין שפע של חופים בתוליים עם חול לבן ומקומות מבודדים לכל מי שמחפש שקט ורוגע.

  Ko Lipe (המאויית גם Koh Lipa) נמצא ממש מחוץ לפארק הלאומי Tarutao ומוקף באיים לא מיושבים של ארכיפלג Butong.

  האי הוא ביתם של כ-500 צ'או לי, צועני ים, שקיבלו מענק למחצית מהאי ומתגוררים בכפרים קטנים, בעיקר סביב הצד המזרחי הרחוק של האי ליד חוף סנרייז. פירוש השם "קו ליפה" הוא "אי הנייר" בשפת הצ'או לי המקומית. הם מתפרנסים מדיג ומחקלאות קיום של אורז וירקות.

  המספר העצום של תיירים המבקרים בקו ליפה מביא למחסור במים, בעיות סילוק פסולת ובעיות סביבתיות אחרות. בדרך כלל שורפים אשפה בגלל היעדר אפשרויות אחרות לסילוק פסולת. באי יש תחנת כוח לדלק מוצק, כמו גם מתקן סולארי קטן. פאנלים סולאריים הם דבר נדיר באי הזה שטוף השמש.

  מים אפורים נלכדים בבורות ספיגה מכיוון שאין מערכת ביוב. מקור המים המתוקים הוא בגדר תעלומה מכיוון שלא ניכרות בארות.

  דרכי הגעה:
  טיסה-
  אייר אסיה מציעה חבילת הסעות לאי הכוללת טיסה מבנגקוק להאט יאי , אוטובוס לפאק בארה ומעבורת לקו ליפה.
  אם מגיעים ממלזיה, אפשר גם לטוס לשדה התעופה לנגקאווי לשייט ישיר בסירה לקו ליפה.

  שייט-
  החברות הבאות מפעילות סירות בעונת השיא (נובמבר-מאי):

  Adang Sea Tours מפעילה שלוש סירות מנוע יומיות בין התאריכים 1 בנובמבר עד 15 במאי, ויוצאות מפאק בארה ב-09:30, 11:30 ו-15:30. סירות המהירות עוצרות בקו טארוטאו או בקו בולונה. הנסיעה מפאק בארה אורכת 90 דקות. הסירות יוצאות מקו ליפה בשעות 09:30, 13:30 ו-16:00 לנסיעה חזרה.
  Bundaya Resorts and Lipe Speedboat Company מפעילה גם סירות מנוע מהירה מ- Pak Bara, היוצאות בזמנים דומים ועולות כמו לעיל.
  Forra Speedboats מפעילה שתי סירות מנוע יומיות מה-1 בנובמבר עד 15 במאי, ויוצאת מ- Pak Bara ב-11:30 ו-13:30. סירות המהירות עוצרות בקו טארוטאו . הנסיעה מפאק בארה אורכת 90 דקות. הסירות יוצאות מקו ליפה בשעה 09:30 ו-13:30 לנסיעה חזרה.
  Satun Pakbara Speed Boat Club מפעיל סירה יומית מקו לנטה , היוצאת בשעה 13:00 ועוצרת בקו נגאי, קו מוק, קו בולונה, לפני הגעה לקו ליפה בשעה 16:00. הסירה יוצאת מקו ליפה בשעה 09:00 לנסיעה חזרה. החברה מציעה העברות לסירה זו מפוקט. החברה גם מפעילה שתי סירות מנוע יומיות ממסוף טלגה במרינת נמל טלגה בלנגקאווי, מלזיה, 42 ק"ממקו ליפה. סירות אלו עוגנות בקצה הדרומי של חוף פטאיה. הסירות יוצאות מלנגקאווי ב-09:30 ו-14:30 לנסיעה של 60 דקות, בעלות של כ-RM120 ( רינגיט מלזי). הסירות יוצאות מקו ליפה לנסיעה חזרה ב-10:30 ו-16:30.
  Tigerline Ferries מפעילה סירת מנוע מהירה מדי יום מ/אל לנגקאווי , עוזבת לאנגקאווי בשעה 08:00 ומגיעה לקו ליפה בשעה 09:00, וחוזרת מקו ליפה ללנגקאווי בשעה 16:00. החברה גם מפעילה סירת מנוע מהירה מדי יום מ/אל מזח האט יאו בטראנג , יוצאת מקו ליפה בשעה 10:00 ומגיעה לטראנג בשעה 12:30. החברה מציעה שירות סירות לקו לנטה. למסע לקו ליפה, הסירות יוצאות מפי פי בשעה 08:00 ומגיעות לקו ליפה בשעה 15:30.
  Tropical Charters מפעילה מעבורות מקו ליפה ל-Langkawi (מזח Kuah) פעמיים ביום במהלך עונת השיא בשעה 11:00 ו-16:00 מקו ליפה ובשעה 09:30 ו-14:30 מלנגקאווי. בעונת השפל יש לחברה טיולי בוקר בלבד. הרשמה 90 דקות לפני ההמראה במשרד Bundhaya Speed Boat באתר Bundhaya Resort. הנסיעה אורכת 90 דקות. ההגעה ללנגקאווי היא ב-Jetty Point בקואה.
  בעונת השפל, יש סירה אחת ליום מפאק בארה היוצאת בשעה 11:30.

  סירות מהיבשת עוגנים על פונטון מחוץ לחוף בעונת השיא. במהלך עונת השפל מגיעות מעבורות לחוף סנרייז. לפני שתתאפשר לך להמשיך, עליך לשלם דמי כניסה לפארק הלאומי של 200 באט למרות שקו ליפה אינו בפארק הלאומי. משם, סירות לונגטייל יקחו אותך לחוף תמורת 50 באט או יציעו העברות לכל מקום בקו ליפה במחיר מוסכם.

  התמצאות

  תחבורה ציבורית בקו ליפה
  ניתן ללכת את כל קו ליפה ברגל, אם כי בשל צורתו וכיווני הכבישים, מרחקים מסוימים יכולים להיות ארוכים מהצפוי. יש הרבה אופנועים וסאלנג באי, אף אחד מהם לא להשכרה.
  הסאלנג הן מוניות צד אופנוע (מסומנות ככאלה עם נהגים לובשים אפודים כחולים ממוספרים) שגובות 50 באט לאדם עבור כל נסיעה (או 300 באט לשעה), הן בדרך כלל חונות ליד ה-7-Eleven או מזמינות בטלפון (מספרי טלפון מוצגים ברבים מעמודי החשמל). באי יש טנדרים השייכים לאתרי נופש ומשמשים להעברת התיקים של לקוחותיהם בהגעה/יציאה וכשאטלים (אתרי נופש מסוימים מפעילים גם רכבי גולף כהסעות). דרכי בטון צרות מקשרות בין החופים השונים.

  הליכה בין שתי הנקודות הרחוקות ביותר באי (Serendipity Resort ו-Patai Galah Beach) אורכת כ-45 דקות לנסיעה של 3 ק"מ, תוך שימוש בכבישים. רוב הנסיעות באי קצרות משמעותית מזה, כך שהליכה לא אמורה להוות בעיות מיוחדות.

  שווה לראות:
  תוכלו לחזות בנופי הזריחה על חוף Sunrise, בנופי השקיעה בחוף Sunset הקטן יותר, ולהשתתף בחיי הלילה בחוף פטאיה. ישנם מספר חופים קטנים יותר, צאו לחקור את כולם ומצאו את החביב עליכם.

  שימו לב!
  דייג אינו חוקי באיזור האי ליפה, התרחקו מטיולי דייג ואל תרכשו דגים שנתפסו במקום.

  חופים
  חוף פטאיה (הצד הדרומי (ברוחב) של האי). החוף הפופולרי ביותר וטוב לילדים. הרבה בונגלוס להשכרה על החוף או ליד החוף. מעבורות עוגנות כאן במהלך עונת השיא (נובמבר-אפריל).
  Sunrise Beach (הצד המזרחי (לרוחב) של האי, ליד הכפר צ'או לי). מעבורות עוגנות כאן במהלך עונת השפל (מאי-אוקטובר)
  חוף שקיעה, במערב, שכפי שהשם מרמז, מול השקיעה. לא הרבה חוף, אבל יש ברים ואתרי אוהלים לקמפינג.

  צלילה-
  דג ליצן ליד קו ליפה
  מסביב לקו ליפה יש כמה מהשוניות הטובות ביותר בתאילנד, כולן בהישג יד. השוניות סביב קו ליפה שלמות ברובן;
  לצונאמי של 2004 הייתה השפעה מועטה כאן. הזרמים כאן הם בעיקר גאות ושפל, כלומר בזמנים מסוימים בחודש יש זרמים חזקים ובפעמים אחרות אין בכלל. תמיד תוכלו למצוא מקום טוב לצלול בו, אבל המבחר הרחב ביותר של אתרי צלילה זמין פעמיים בחודש, כשהירח חצי מלא.

  אפשר לראות מספר רב של כרישים, כרישי לוויתן ומנטה ריי. תצפיות של הדגים הגדולים סבירות יותר באתרים מסביב לקצה הפארק הימי, קרוב יותר למים העמוקים יותר. לקבלת הסיכוי הטוב ביותר, בקרו ב-8 מייל רוק, סטונהנג' או קו פונג.

  בין קו אדאנג לקו ראווי יש צלילה ושנורקלינג מעולים בין שני האיים שבהם ההרים יורדים לים. מתחת למים יש בולדרים ענקיים וסוגים רבים של דגים ומיני אלמוגים נדירים המאכלסים את השונית באזור זה. מקום נהדר לצלילת סחף.
  על משנרקלים לפנות לצד המזרחי של קו ראווי, שם הפארק הלאומי הקים חבלים לאורך השונית, כך שמשנרקלים יוכלו למשוך את עצמם בקלות ולחקור את השונית בקלות.

  8 מייל רוק
  פסגת ים עמוק אמיתי במרחק 75 דקות בסירה.
  הסלע יכול להיות מקום קשה לצלילה בגלל הזרמים החזקים, אבל חיי הים והציפורים שמגיעות לכאן למצוא אוכל הם מחזה פנטסטי.
  החלק העליון של הפסגה מתנשא לגובה של 14 מ' מהקרקעית, נמצאים כאן תמצאו אלמוגים רכים, להקות דגים פלגיים, בקלה, קרני מנטה, כרישי לוויתן, כרישי נמר ועוד.

  הין טקורן דוקונג-
  ממש במרכז הפארק הימי, אתר זה הוא ביתם של כמעט כל מיני דגים שתוכלו לדמיין.
  האתר בנוי מאבני גרניט שצורתן דומה לאבני בניין העולות מקרקעית הים למבנה שבשיאו שורת פסגות גבוהות.
  עד לעומק של 18 מ' אפשר לשחות מסביב לבסיס הפסגה ולהתבונן במה שיש כאן בשפע: אלמוגים קשים ורכים, לפחות שישה סוגי צלופחים כמו צלופחי נחשים, סוגים שונים של דגי אריה ודגי אבן, דיונונים מנסים להסתתר כאן.

  קו בו טאנג-
  אחד האיים הפופולריים ביותר לצלילה. קו בו טאנג הוא אחד האיים הגדולים בקבוצה והוא בית למיני ציפורים ובעלי חיים רבים. להקות של קופים אוכלי סרטנים הנקראים "מקאקים" חיים באי ולעיתים קרובות ניתן להבחין בסוג צבעוני של ציפור אוכלת דבורים מהחופים.
  אלמוגים ענקיים ורכיכות צומחים בכל מקום סביב גן העדן הזה.
  ניתן לצלול בערוץ הצפוני והדרומי, אם כי עבור צלילה עמוקה ב"גרם המדרגות של הענק" בצד המערבי של האי יש מדרגות אבן טבעיות ענק היורדות מתחת למים עד 50 מ' או יותר.
  כמו כן, ניתן למצוא בקו בו טאנג את "עיר הסטינג ריי", בה תוכלו לראות דגיגונים כחולים מנוקדים בשפע. אתר זה גם טוב מאוד לשנורקלינג.
  צד צפון: יש בו Monkey Bay, בדומה ל-Sting Ray City אבל הרבה יותר תלול ודרמטי. צפו לראות אינסוף שורות של ראשי אלמוגים גבוהים, צבים ויצורים נדירים כמו דגי צינור רפאים נוי וכרישים שישנים מתחת לאלמוגים. הצד המזרחי: יש את האי הקטן המושלם של קו לוקוי. מוקף בכ-90 דונם של אלמוגים רדודים, אפשר לעשות כאן ארבע צלילות ולא לראות הכל.
  קו לנגצ'ה .בין לאנגצ'ה לאדנג יש גן אלמוגים נחמד מאוד ששווה את המאמץ הן לצוללים והן לשנורקורים. ליד גנים מושלמים מחסה כל מיני כולל קרניים וצלופחים.
  קו סוונג .האי הקטנטן האחרון הזה נמצא בקצה החיצוני של הארכיפלג. אין עץ או שאריות של צמחייה שיכולים לצמוח על האבן הגבוהה והחלקה הזו, אבל מתחת למים המקום הזה מלא חיים. גני אלמוגים פנטסטיים הגדלים על מחשופי הסלע מתחת ומבלים זמן עם מיליוני הדגים שניתן למצוא כאן.
  ספינה טרופה של יונג הואה .בשנת 1996 ספינת מפעל דגים שעגנה ליד הקצה המערבי של קו ליפה עלתה באש וטבעה לקרקעית הים בכ-40 מ' של מים. הספינה הטרופה מכוסה כעת לחלוטין בצמיחה ימית ומאוכלסת בלהקות דגים. הספינה הטרופה הפכה למקום מעניין מאוד לצלול בו, אבל לפעמים יש זרמים חזקים מה שהופך אותה לצלילה קשה. חלקה העליון של ההריסה נמצא בגובה של כ-26 מ' כשהוא יושב על הקיר שלו שנמצא בגובה 40 מ'.
  חנויות צלילה
  צוללני ים אדאנג. מדריכים ומאמני צלילה מקצועיים, רב לשוניים ומנוסים. 1 עד 3 צלילות ביום מסירת מנוע מהירה (מרכז הצלילה היחיד בליפ המציע צלילות בסירת מנוע מהירה). קורסי צלילת לילה, PADI, SDI וניטרוקס. קבוצות אינטימיות קטנות. מתמחה בצילום מתחת למים.
  צוללנים נמלטים (חוף זריחה). מדריכים רב לשוניים ומנוסים. מציע צלילות לילה, PADI, SDI וקורסי צלילה חופשית. טיולי שנורקלינג מופעלים בנפרד מסירות הצלילה מדי יום (כולל ארוחת צהריים וציוד). מתמחה בקבוצות אינטימיות קטנות.
  1 דייווי ג'ונס לוקר ,323 Moo 7, Koh Lipe(חוף פטאיה). מדריכים מנוסים מלמדים את כל קורסי PADI מרמת מתחילים ועד דייבמאסטר. טיולים יומיים לצוללנים מוסמכים לכל אתרי הצלילה הטובים ביותר ברחבי קו ליפה. לינה חינם לצוללנים וסטודנטים זמינה בעת הזמנה אונליין.
  Forra Diving (חוף זריחה). מדריכים רב לשוניים ומנוסים. מציע צלילות לילה, קורסי PADI וטיולי צלילה ב-liveaboard.
  2 צלילה בקו ליפה (Walking St, 200 מ' מחוף פטאיה) . 08:00-22:00. Ko Lipe Diving הוא מרכז צלילה SSI ובית ספר להכשרת מדריכים. הם מציעים טיולי יום צלילה מהנים לצוללנים מוסמכים, מגוון שלם של קורסי SSI ממתחילים ועד מקצוענים, צלילות היכרות (תוכלו לנסות צלילה) ומגוון רחב של התמחויות SSI. קורסי PADI זמינים גם כן. לא צוללנים מוזמנים להצטרף לטיולים יומיים לשנורקלינג או לשייט ברחבי האיים. סירת הצלילה הגדולה ביותר באי, אורכה 25 מטר, 3 סיפונים, 2 שירותים. הם יכולים גם לארגן טיולים פרטיים לזוגות, חברים ומשפחות המשלבים צלילה, שנורקלינג וחקר איים. תוכלו לצפות להדרכה ושירותי צלילה מקצועיים באווירה נינוחה וידידותית. מאורגן היטב. מדריכים מנוסים ורב-לשוניים מדברים אנגלית, צרפתית, ספרדית, איטלקית, שוודית, גרמנית, הולנדית, מלאית וסינית (מנדרין וקנטונזית).
  Ocean Pro Divers (חוף פטאיה). פתוח כל השנה.מרכז הצלילה PADI ומרכז PADI TecRec הראשון של קו ליפה, השכרות Poseidon ECCR Rebreather. בעלים קנדי. סירה 20 מ', ה-MV Chalailai. המחירים כוללים את כל הציוד ומזנון ארוחת צהריים.
  Sabye Diving (בחוף סאנסט). תעריפי הצלילה אינם הזולים ביותר. חבילות הכל כלול ליומיים או שלושה. ההתמחויות הן קורסי PADI וצילום מתחת למים.
  סאטון צלילה (שדרות סנרייז ביץ'). פתוח כל השנה. מדריכי צלילה ושנורקלינג מעולים. כל קורסי PADI זמינים. השירות, המחיר והאווירה הטובים ביותר באי.

  פעילויות אחרות:
  טיולי יום לאיים הסמוכים,מפלי הפיראטים ,צוק צ'אדו בקו אדאנג, והג'ונגל הצפוף בקו ראווי מומלצים.
  צלילה חופשית-
  צלילה חופשית קיימת רק 100 שנים, אבל אנשים מתרגלים צלילה לעומק ללא ציוד כבר אלפי שנים. בית ספר אחד על האי מציע הכשרה כצוללן חופשי.
  שייט קיאקים
  ניתן לשכור קיאק ממקומות שונים על החוף ולבלות את היום בחקירת האי והשונית.
  עיסויים
  ישנם כ-15-20 מקומות לקבל עיסוי, כולל שלוחה של בית הספר לעיסוי Wat Po במרכז האי. כמו כן, ל-Castaway Resort יש ספא קטן ומקסים עם נוף לים. עוד הרבה מקומות עיסוי ברחוב ווקינג.
  בית ספר לשייט אוקיינוס Hiker. קורסי מבוא לשייט או קורסי שייט של חמישה ימים על יאכטת מפרש נוטה לאוקיינוס המובילים להסמכת צוות מוכשר אוקיינוס, הצעד הראשון להתחיל את קריירת השייט שלך.
  שייט .הפלגה מסביב לקו ליפה ובתוך קבוצת Butang היא ללא ספק הדרך הטובה ביותר לחקור את פניני הטבע הללו. ישנם טיולי שייט ביום עם פעילויות שנורקלינג או הפלגות שייט ב-Butang Group או עד לפארק הימי הלאומי Ko Tarutao.
  שנורקלינג .המים השקטים והצלולים הופכים את אזור קו ליפה לאידיאלי לשנורקלינג, כאשר 25% ממיני הדגים הטרופיים בעולם נמצאים באזור. ישנם זנים גדולים של דגים סביב האלמוגים במרחק של 20 מ' מכל החופים. קו ליפה מוקף בלמעלה מ-30 איים ומאות שוניות, כולם בהישג יד מהאי. הפארק הלאומי טארוטאו הוא אחד הפארקים הימיים העתיקים ביותר באסיה ולכן השוניות והאיים המקיפים את קו ליפה במצב טוב מאוד. בשום מקום אחר בחצי האי דרום מזרח אסיה לא תמצאו כל כך הרבה אתרי שנורקל מצוינים להגיע אליהם בקלות כזו.


  קניות

  ברוכים הבאים ל-Winging Street!
  יש שלושה כספומטים באי: אחד מהם נמצא ב-7-Eleven שממוקם ב-Wing Street, אחר נמצא מול מסעדת Pooh's בקצה של Walking Street והשלישי מול ה-Harmony Bed and Breakfast.

  סוכנויות נסיעות או בתי מלון רבים יציעו לחייב את כרטיס החיוב/ האשראי שלך ולתת לך את המזומן בתמורה לעמלה של 5-8 אחוזים.

  עבור המרת מטבע, Bundhaya Resort מציע את שערי החליפין הטובים ביותר עבור דולרים, אירו, פאונד או רינגיט, אך התעריף נמוך ממה שהייתם מקבלים בעיר גדולה.

  מאפיין מעניין אחד של האי הוא עקביות המחירים. לא משנה לאן תלכו, עיסויים, טיולי יום ושירותים אחרים הם בדיוק באותו המחיר. התמקחות לא מביאה אותך לשום מקום. כנראה שמקומיים ובעלי עסקים הסכימו על כך, אבל האחידות של המחירים שנוצרה עדיין מייצגת תמורה טובה לתיירים.

  איפה לאכול-
  Banana Leaf-: מגיש אוכל ממוצע, אבל מחירי המשקאות טובים והם מקרינים סרטים מדי ערב על מסך גדול.
  Elephant American Coffee House- (בעבר Elephant Books & Coffee) נמצא בWalking Street, ליד חוף פטאיה, מול השוק הוורוד- בית קפה בסגנון מזרח פוגש מערב אמריקאי (הבעלים הם מאמריקה ותאילנד), עם קפה, מאפייה ביתית, ארוחות בוקר, כולל מוזלי קלוי ביתי ובייקון. פריטי תפריט אחרים כוללים המבורגרים אמריקאים עשויים מבשר בקר מיובא, כריכים, סלטים, לחם טרי ואפילו כריך חזיר מעושן. אפשרויות ארוחת הערב כוללות סטייקים אוסטרליים עם רצועות חלציים, סלמון צרוב במחבת וצלעות חזיר עם תפוחים מוקפצים. ישנו בר המובנה בתוך סירת לונגטייל באורך 10 מטרים, המציע מבחר של יינות תאילנדים ומיובאים, קוקטיילים, משקאות חריפים ובירות אמריקאיות. מוזיקה חיה מדי לילה. המטבח פתוח עד 00:30.
  -מאפיית כוח קמח (Sunset Beach, ליד Sabye Divers)- מגישה עוגת בננה מבריקה, ארוחות בוקר וכריכים מערביים המוגשים בלחם הדגנים המלא שמוכן במקום, בנוסף תמצאו לחמניות קינמון, בראוניז; פשטידות ועוד.
  -הג'ונגל של ג'ק (מרכז האי בין חופי Sunset וSunrise). מקום מקסים למחפשים לרדת מהחוף ולסעוד מוקפים בג'ונגל קריר וירוק. האוכל התאילנדי פנטסטי (במיוחד מרק הקוקוס, אותו להזמין מתובל בסגנון עדין עד תאילנדי חריף),
  פנקייק הבננה-ליים מומלץ במיוחד!
  -פנקייק ליידי (מרכז האי). בחרו מתוך מגוון מילויים כמו קוקוס, בננה ושוקולד. בנוסף תמצאו שייקים טעימים הנמכרים בכוסות חד פעמיות לקחת איתכם לדרך.
  -מאפיית פיווי (פנימה ברחוב Walking St, 10 מ' מזרחית לחוף פטאיה) מסעדת ארוחות בוקר פופולרית אליה צמודה מאפייה טובה המגישה בייגלס ולחמניות קינמון.
  -מסעדת זריחה (חוף וSunrise): מקום ידידותי, ישירות על החוף, אוכל תאילנדי טוב מאוד ולא יקר.

  איפה שותים?
  -הו אלוהים בר: בירה זולה באופן מפתיע, בהתחשב בכך שהכל עולה כאן יותר בגלל עלות ההובלה. ניתן לשתות בירות וקוקטיילים ועל החוף ובמחיר זול יותר בברים ב-Winging Street.
  -קפה בילה ביץ' (בילה ביץ').זהו הבר/מסעדה היחיד בחוף בילה הקטן והמתוק. שווה ביקור, מקום טוב לבלות בו במשך היום.
  Cozy Cove- ,הקצה הצפוני של Sunset Beach.נופים נהדרים ומוזיקה טובה.
  -הג'ונגל בר של ג'ק .ידוע גם בשם JJ's, נמצא בפנים האי ומומלץ בגלל האישיות הידידותית של ג'ק.
  ג'ק גם מארגן מסיבות בכל שבת בעונת השיא, חלקן עם מוזיקה חיה.
  -מיה לונה ,Sunset Beach (חוף פיראטים). עם תקליטנים ממדינות שונות. אם אתם בקטע של מוזיקה אלקטרונית, זה המקום ללכת אליו. Mia LunA מארגנת מסיבות כמו פולמון, בלאק מון והאלף מון.
  -בר הקעקועים של אמא ,Walking St, ליד חוף פטאיה- בר ידידותי בבעלות שמו, "אמא", שהיא גם אמנית קעקועים.
  -אלוהים אדירים! (50 מ' מהצומת, בקצה Walking St (ליד Sunrise Beach) לכיוון Chao Lay Village).אהוב על המקומיים. פעם קראו לו Oh's Pooh Bar, פתוח עד מאוחר. במקום תמצאו קוקטיילים, שולחנות ביליארד, טלוויזיות, חטיפי בר וארוחות.
  -שלום ואהבה ,חוף פטאיה(מול האוקיינוס בכניסה ל-Walking St, לכו שמאלה אחרי Time to Chill, Tiger Bar/Massage).אם אתה עדיין שותה, הם עדיין פתוחים! המקום נחשב למוסד בקו ליפה, מציע אווירת חוף נהדרת, משקאות עשויים היטב ומופעי אש ליליים. הסתובבו ושוחחו עם הבעלים המוסלמים של הבר חי ולמדו על האי וההיסטוריה של דרום אנדמן, או פשוט צפו בנופי החוף המדהימים מהמחצלת החוף שלכם. יש גם בוננגלוס להשכרה מאחורי הבר.
  -בר רגאיי (חוף פטאיה).למי שמחפש אווירת צ'יל רגועה. ב-6 בפברואר חוגגים את יום הולדתו של בוב מארלי עם פסטיבל מוזיקה ותרבות בן 3 ימים.

  לינה:
  יש יותר מ-60 בתי הארחה באי. בעוד שמקומות מסוימים עשויים לגבות מעט כמו 500 באט עבור אירוח בסיסי מאוד בעונת השיא, בתי הארחה אלה נמכרים במהירות. רוב המקומות יגבו 1,000 באט+. בחלק מהמלונות יהיה שלט המפרסם תעריפים זולים יותר, אבל כשתיכנסו פנימה כדי לברר, החדרים האלה יהיו בהכרח לא זמינים.

  חוף פטאיה:
  -אקירה, אחד המקומות היפים ביותר לשהות באי.
  -באן קסירין 1 (על השביל מחוף פטאיה לחוף סנרייז, 100 מ' מהחוף), שירותי כביסה, טלוויזיה בלוויין, מינימרקט. פתוח נובמבר-מאי.
  Barracuda בר ובונגלוס, הבונגלוס הזולים ביותר בחוף פטאיה. פתוח כל השנה.
  -צ'או לי-רוץ. בונגלוס חשופים ממש על חוף פטאיה. הבונגלוס כפריים עם מזרונים קשים על הרצפה ושירותים מקויים (בול קליעה). ההנהלה ידידותית, עם אנגלית בסיסית אך מובנת. המקום עלול להיות רוֹעֵשׁ.
  -שבטים כחולים (W קצה של חוף פטאיה).פתוח נובמבר-מאי. 13 בונגלוס מרווחים סביב גינה. חלק מהבונגלוס נמצאים על החוף. ישנה מסעדה המגישה מאכלים ים תיכוניים בסגנון "משפחתי" ואזור קבלה/טרקלין קפה נחמד הכולל מוזיקת צ'יל ומגיש שייק פירות. פתוח נובמבר-מאי.
  -אתר נופש בונוס (מרכז האי, כ-400 מ' מחוף פטאיה ו-200 מ' מחוף סנרייז.) בונגלוס זולים באמצע האי. ישנם כ-20 בונגלוס עם מאווררים ו-3 חדרי משפחה הממוקמים בין הג'ונגל דמוי הגן. מרפסת, כילות נגד יתושים, מיטה, חדר אמבטיה בפנים. חשמל 24/7. פתוח נובמבר-מאי.
  -אתר הנופש בונדאיה (אתר הנופש הדרומי ביותר בחוף פטאיה), 80 בונגלוס. חדרי מאווררים נמצאים בחלק האחורי של האתר. שירותי אתר הנופש כוללים: טיולי שנורקל וצלילה, מינימרקט, אינטרנט וכביסה. יש מסעדה ובר גדול באוויר הפתוח עם נוף פנטסטי של החוף. ארוחת בוקר כלולה. שערי חליפין הגונים עבור המטבעות העיקריים.

  -קפה ליפה (מרכז חוף פטאיה). 5 בונגלוס חמודים מאוד עשויים מבמבוק עם מאווררים, כילות נגד יתושים ומרפסות. מנוהל על ידי בי ודריוס. אווירה ביתית, אנשים ידידותיים. המסעדה כוללת שולחנות מוצלים ממש ליד החוף ומגישה אוכל בריא כמו לחם תוצרת בית, מוזלי, יוגורט וכן אוכל תאילנדי, והקפה הטוב ביותר, עם שולחנות מוצלים ממש ליד החוף.
  Daya Resort- (W קצה של חוף פטאיה), כמה בונגלוס עם מאווררים קרובים לחוף. החלקים החיצוניים צבועים בצבעים בהירים ושטופי שמש ויש להם מרפסות המשקיפות אל גנים מקסימים. בחדרי האמבטיה יש מים קרים בלבד. יש מסעדת פירות ים מאוד פופולרית. הוא מנוהל על ידי משפחה מקומית, דייגי צ'או לי, שמביאים את הדגים היומיומיים שלהם לחוף ומגישים אותו בערבים. זהו אתר נופש די גדול עם לפחות 20 בונגלוס או יותר. המשפחה גרה בכניסה העליונה והתחתון כך שיש קצת אבטחה כולל כלבי השמירה. מאתר הנופש הזה תוכלו להיכנס לאתר הבא שנוהל על ידי איטלקי ולאכול ארוחת בוקר נהדרת ופיצה לארוחת צהריים. הצוות עוזר מאוד. פתוח נובמבר-מאי.
  -אתר הנופש פרדייז קוטג' (חוף פטאיה)- 15 בונגלוס מרווחים במבוק עם חדר רחצה פרטי, חלקם על החוף. פתוח נובמבר-מאי.
  -אתר הנופש סיטה ביץ' (חוף פטאיה). הרבה בונגלוס מסביב לבריכה ועוד עולים על צלע הגבעה, בנייה חדשה יחסית.
  האתר יוקרתי מאוד בהשוואה לאחרים. פתוח כל השנה.
  -ורין ביץ' ריזורט (חוף Mid-Pattaya, ליד השביל לחוף סנרייז ולכפר), 100 בונגלוס בגדלים רבים ושונים. בכל החדרים יש חשמל 24 שעות ביממה, חלונות גדולים, אמבטיות צמודות, מגבות ומרפסת פרטית עם כיסאות. המיטות נוחות למדי והכריות מצויינות. חדרי Longhouse הם הזולים ביותר, אבל אין בידוד אקוסטי. הוילה הממוזגת כוללת מקרר וטלוויזיה עם ערוצי לוויין. שירותי אתר הנופש כוללים אינטרנט, עיסוי, בר ומסעדה. מחירי החדרים עם מיזוג אוויר כוללים ארוחת בוקר של אורז מטוגן, ביצים, אטריות מטוגנות, פירות. בווילות יש מקלחות חמות.
  Castaway Resort & Restaurant (בקצה של Sunrise Beach), .Castaway פתוח כל השנה, הוא מקום אירוח מסוגנן ונוח בקו ליפה. יש בו 43 בונגלוס כלונסאות מעץ עם סיפונים גדולים עם ערסלים, חלקם ישירות על החוף. שמיכות המונג מתנפלות על המיטות המרווחות, ופנסי בד תלויים בפינת החדרים. מקלחות מים קרים בלבד. הבר והמסעדה מגישים ברביקיו, אוכל תאילנדי ומערבי. זה מקום נחמד להירגע ביום או בלילה עם קוקטייל.
  Forra Diving, Bamboo Resort & Restaurant- (חוף Sunrise), 18 בונגלוס מעוצבים ומרווחים, בנויים מחומרים טבעיים. בכל בונגלו מיטת אפיריון זוגית מבמבוק אחת או שתי מיטות קומותיים מוגבהות עם כילה נגד יתושים, מרפסת גדולה ונוף לים. חלק מהבונגלוס כוללים קומת ביניים עם חלון עליון לנוף מקסים ואפשרות למיטה שנייה. לכל בונגלו מאוורר (חשמל 08:00-10:30 ו-17:30-24:00). בונגלוס יכולים להלין 1-4 אנשים. הזמנות מראש מתקבלות מצוללנים בלבד. מסעדת המקום מגישה פיצות תוצרת בית ומשקאות צוננים. פתוח כל השנה.
  -אתר נופש צועני (ליד Forra Dive Resort), שתי שורות של בקתות קש בורחות מהחוף. החדרים קומפקטיים אך אטרקטיביים, עם קירות במבוק, מיטות גדולות עטויות בכילה נגד יתושים, חדרי רחצה שטופי שמש באוויר הפתוח. פתוח נובמבר-מאי.
  -אתר נופש אידילי (דרום חוף Sunrise). אתר נופש בקונספט עכשווי. כל החדרים מעוצבים יפה ובעלי גימור יוקרתי. במקום תמצאו ספא בריאות, אינטרנט אלחוטי, מסעדה ובר. פתוח כל השנה.
  -Koh Lipe Beach Resort בונגלוס עצמאיים בסביבה טרופית. מקומות הלינה נעים בין בונגלוס מבמבוק ועץ לחדרים. רוב הבונגלוס מציעים נוף לים ,Sunrise Beach, Moo 7.
  2 Ten Moons Lipe Resort (קצה של Sunrise Beach), בונגלוס בנויים על חוף הים ועל גבעה עם נוף לים ולאיים שמסביב, השוכנים על חוף פרטי משלו. הבונגלוס מצוידים במיטות קינג סייז עם מיזוג אוויר ומאוורר, טלוויזיה בעלת מסך שטוח, גישה חופשית לאינטרנט אלחוטי, מקרר, חלונות ממוגנים נגד יתושים ודלתות הזזה, ויש להם אמבטיות מערביות עם מים חמים. בר ומסעדה במקום.

  -זאנום זריחה (S Sunrise Beach). בונגלוס מרווחים ונוחים עם מאווררים (ללא מיזוג) ואמבטיות פרטיות (מים קרים בלבד). הבעלים המקומיים הידידותיים מפעילים שם גם מסעדה שפתוחה רק בעונת השיא (אמצע נובמבר עד אמצע מאי). הם מגישים ארוחת בוקר, קפה, משקאות, פירות ים ודגים מטוגנים בסגנון תאילנדי. כמה שולחנות פלסטיק מוצבים על החול.

  Karma Beach-
  אתר נופש הרים (Sunset Beach, קצהו של האי, מול ערוץ Ko Lipe/Adang) רוב החדרים כוללים מים חמים, טלוויזיה בלוויין, דק פרטי ונופים מרהיבים של המפרץ. חשמל 24 שעות. ארוחת בוקר כלולה. Mountain Beach Bar מציע משקאות ועיסויים על החוף. תעריפים מוזלים זמינים עבור הזמנות מקוונות. מתקבלים כרטיסי אשראי.

  חופי SUNSET, בילה וסאנום (החוף הצפון מערבי)
  -בילה ביץ' (בילה ביץ', ליד חוף סאנסט). בילה ביץ' הוא בר בונגלו מבודד וביסטרו בג'ונגל בצד השקיעה של קו ליפה. יחידת האירוח כוללת 3 בונגלוס פרטיים במבוק וחדר מעונות אחד. אינטרנט אלחוטי חינם ושימוש בלתי מוגבל בציוד שנורקלינג כלולים בתעריף הבונגלו. פתוח כל השנה.
  -בונגלוס של מחלקת הדייג (קצה סלעי של Sunset Beach). ניתן לשכור מסכות שנורקלינג וסנפירים תמורת 100 באט. שישה בונגלוס על החוף המשקיפים על קו אדאנג עם חדרי רחצה צמודים. לבונגלו מס' 1 יש את הנוף הפנורמי ביותר. הבונגלוס מנוהלים על ידי עובד ממשלה דברן הדובר אנגלית טובה. המסעדה פועלת רק בעונת השפל.

  Sanom Beach Lipe Resort- (במעלה הגבעה בחוף Sanom, במרחק הליכה קצר מחוף פטאיה). על צלע הגבעה של חוף Sanom, עם נוף פנורמי של חוף פטאיה וים אנדמן. פתוח כל השנה. מתקבלים כרטיסי אשראי ופייפאל. מאוורר ונוף לים.


  מרכז האי:
  -באן קסירין 2 (אמצע האי ליד הצומת, כ-400 מ' מחוף סנרייז וכ-600 מ' מחוף פטאיה).פתוח נובמבר-מאי. שירותי כביסה, טלוויזיה בלוויין, אינטרנט.
  -אתר הנופש צ'או לי (Chawlay Resort Koh Lipe) (לכו פנימה במדרחוב. במסעדת פרוגרס (מימינכם), פנו שמאלה. אתר הנופש נמצא בראש הגבעה) בונגלוס הפרוסים על שטח גדול בנוף ירח. לכל אחד יש אמבטיה עם מים חמים ולחץ טוב, טלוויזיה, מיזוג אוויר, אבל ללא מקרר. ארוחת בוקר חינם במסעדה המשמשת כמשרד אתר הנופש.
  -אתר הנופש Gecko Lipe (בכפר צ'או לי). אחד הערכים הטובים ביותר באי.
  Pooh's Bungalows. פתוח כל השנה. כולל בר ומסעדה פופולריים. רק 6 בונגלוס זמינים. מקבל מאסטרקארד, ויזה ו-AmEx תמורת עמלה של 3%. אינטרנט אלחוטי (3 באט לדקה), שולחן ביליארד, חנות צלילה, עיסויים זמינים. 15% הנחה לצוללים ביום הצלילה.
  השונית (ליד Sunrise Beach, ניתן למצוא בקלות על הגבעה במרכז האי, בסמוך לאתר הנופש צ'או לי.). פתוח 1 בנובמבר-15 במאי. 12 חדרים מודרניים ממוקמים סביב חצר גן ויש להם גישה למרפסת המשקיפה על ההרים של קו אדאנג, הכפר צ'או לי וחוף סנרייז. בכל החדרים יש מיזוג אוויר ומקלחות חמות.
  -שאנטי (ליד ה-7-Eleven ברחוב Wwalking, 30 מטר מאחורי Maya Bar)

  שווה לשים לב לאמצעי זהירות:
  דגי אבנון זוהו וצולמו במימי קו ליפה. בעוד שהסיכוי להיעקץ הוא קלוש, כדאי לשקול נעלי מגן כשאתה שוחה במים.

  טיפול רפואי
  יש בית חולים ליד בית הספר בחוף סנרייז, עם רופא דובר אנגלית. יש מרפאה ליד מסעדת פו, עם רופא דובר אנגלית.

  סוכנויות רבות באי שיכולות להזמין כרטיסים לסירת מנוע מהירה/מעבורת ולרכבת/אוטובוס לכל מקום בתאילנד. עדיף לקנות כרטיסים לפני השעה 18:00, מכיוון שהסוכנויות לא יוכלו להזמין ולאשר כרטיסי אוטובוס/רכבת מסוימים בהמשך היום. אם תזמינו את הכרטיס בשעה מאוחרת, הם ינסו לקנות אותו למחרת, אבל הרכבת עשויה להיות בתפוסה מלאה. עדיף להתעקש שהם ישמרו את הכרטיס כשאתם בסוכנות.

  רכבות כדאי להזמין לפחות שלושה ימים מראש. לרוב האוטובוסים מספיק יום אחד מראש. האוטובוסים פחות נוחים ויקרים יותר בהשוואה לרכבות 2nd air-com sleeper class.

  אפשר להתמקח, סוכנויות נסיעות אינן יכולות לעשות דבר בנוגע למחיר הרכבת/אוטובוס, אבל הן יכולות לעיתים להוזיל את מחיר המעבורת/סירה וכן את העברת המיניבוס מהנמל לעיר.