צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  קנצ'נבורי

  קנצ'נבורי ( תאילנדית : กาญจนบุรี) היא עיר אשר יושבת במפגש הנהרות קוואי נוי וקוואי יאי.

  רקע
  עבור רוב המבקרים, המראה העיקרי המעניין הוא הגשר על נהר קוואי , כתחילתה של רכבת המוות הידועה לשמצה ממלחמת העולם השנייה לבורמה (כיום מיאנמר), כמו גם המוזיאונים הרבים הקשורים אליו. אווירת המטיילים משגשגת יותר ויותר ומנצלת את האווירה הצוננת שעל שפת הנהר למי שחפץ לברוח מבנגקוק. קנצ'נבורי היא גם שער הכניסה למחוז שמסביב בעל אותו השם. מבקרים זרים נוספים מגלים מדוע התאילנדים מכירים אותו כאחד המחוזות היפים במדינה עם המפלים והפארקים הלאומיים הנגישים בקלות.

  התמצאות
  להתמצא בקנצ'נבורי קל מאוד. הכביש הראשי, Saeng Chuto Road , עובר לאורך העיר מצפון לדרום, ומחבר בין גשר נהר קוואי, תחנת הרכבת ותחנת האוטובוס. במקביל לזה, קרוב יותר לנהר, נמצא כביש Mae Nam Kwae שבו ניתן למצוא את רוב בתי ההארחה ואת סצנת הברים המקומית.

  ניתן למצוא מפה של האיזור במשרדי רשות התיירות או בבתי המלון והמסעדות.

  דרכי הגעה:
  באוטובוס
  אוטובוסים ציבוריים של BKS (קו 81) יוצאים ממסוף האוטובוסים הדרומי של בנגקוק ( Sai ​​Tai Taling Chanสายใต้ตลิ่งชัน), שנמצאת הרחוקה מערבה בפרבר ת'ונבורי . בקנצ'נבורי, ישנם שני מסופי אוטובוסים נפרדים אך קרובים, עם אוטובוסים מחלקה 1 שיוצאים ממשרד ליד Saengchuto Rd, ואוטובוסים מחלקה 2 מהטרמינל הגדול יותר בלוק אחד מזרחה.

  אוטובוסים מחלקה 1 יוצאים מבנגקוק כל 15 דקות בין השעות 05:00-22:30, לוקחים כשעתיים.
  אוטובוסים מחלקה 2 (מסלול חדש) יוצאים מבנגקוק כל 20 דקות בין השעות 03:30-19:00 ולוקחים כשעתיים. עכשיו הם טוענים שאין אוטובוס מחלקה 2 שנוסע לקנצ'נבורי, ובכל זאת יש, אבל הם גובים את אותו המחיר כמו עבור אוטובוס מחלקה 1.
  אוטובוסים מחלקה 2 (מסלול ישן) יוצאים מבנגקוק כל 15-30 דקות בין השעות 04:00-18:00 ולוקחים כ-3 שעות.
  ישנם גם מיניבוסים תיירים ישירות מ/אל רחוב קאו סאן , היוצאים מקנצ'נבורי בשעה 13:30 ו-18:30.

  יש גם כמה אוטובוסים שיוצאים בתדירות נמוכה יותר ממסוף האוטובוסים הצפוני של מו צ'יט בבנגקוק (שימו לב: לא זהה לתחנת Mo Chit BTS, ולא במרחק הליכה ממנה, למרות שקיימת נסיעה סטנדרטית של 50 באט במונית אופנוע זמינה. זה נקרא "Mo צ'יט 2"). להלן הזמנים (בערך):

  אוטובוס מחלקה ראשונה עם שירותים (3 שעות,): 06:00, 11:00, 14:30.

  אוטובוס מחלקה ב' ללא שירותים בפנים (לא בטוח לגבי זמן ומחיר, השעות כנראה זהות): 05:00, 07:00, 09:30, 12:30, 17:00.

  נסיעות באוטובוס עשויות להיות משתנות או מבוטלות (לדוגמה, כשהשעה 14:30 היא האחרונה של היום.) אבל יש טנדרים זמינים בתחנת האוטובוס שיוצאים גם כשאומרים לך שאין דרך להגיע לשם באוטובוס! אולי כדאי לדבר עם דלפק המידע על כך. בערך 2 שעות.

  מ- Nakhon Pathom יוצאים אוטובוסים ישירים (מחלקה 2 בלבד) כל 15 עד 30 דקות בין 04:00 ל-18:00, אשר אורכים שעתיים. לחלופין, אתה יכול לרדת מאוטובוס מחלקה 1 כשהוא עובר ליד Nakhon Pathom, אבל בדוק שוב עם הצוות כדי לוודא שהמסלול מאפשר זאת והם יודעים את התוכניות שלך.

  מסנגקלאבורי ועד קנצ'נבורי:

  אוטובוסים עם מיזוג אוויר יוצאים ב-08:45, 10:45 ו-14:30 ואורכים 4 שעות.
  מיניבוסים עם מיזוג אוויר יוצאים בשעות 06:30, 07:30, 11:30, 13:00, 15:30 ונמשכים 3.5 שעות.
  אוטובוסים רגילים יוצאים בשעות 06:45, 08:15, 10:15, 13:15 ולוקחים 5 שעות.
  ברכבת
  רכבות יוצאות מתחנת הרכבת Thonburi של בנגקוק בשעה 07:45 ומגיעות לקנצ'נבורי בשעה 10:20, עם רכבת נוספת בשעה 13:45, ומגיעות בשעה 16:35. ייתכן שתהיה מעוניין לקנות כרטיס עד לגשר נהר קוואי , מכיוון ששתי הרכבות הללו הן היחידות שחוצות את הגשר בכל יום.

  שימו לב שההגעה לתחנת Thonburi מ-Khao San Rd היא קשה יותר ממה שהיא נראית. נהגי טוק-טוק ינסו לגבות מכם תעריפים שערורייתיים, והליכה כרוכה בחציית שני גשרים וחזרה בלולאה. הדרך הטובה ביותר היא כנראה לקחת את סירת הנוסעים ממזח Phra Arthit כדי להתחבר עם מעבורת חוצה נהר שמגיעה לרציף Thonburi Railway. ואז ללכת או לקחת את המיניבוס הפתוח משם. אתה יכול גם ללכת קצת מ-Khao San Rd ולמצוא מונית מדודה שלא תקרע אותך.

  רכבות חזרה יוצאות בשעה 07:25 ו-14:48 מתחנת הרכבת המרכזית. מגשר נהר קוואי יוצאים 6 דקות קודם לכן. רכיבה במחלקה ג' היא הרפתקה בפני עצמה, ובהחלט מומלצת.

  שני שירותי הרכבת ממשיכים אל/מ נאם טוק, התחנה הסופית הנוכחית של רכבת המוות.

  לרכבת של 10:30 יש קטע תיירותי מיוחד, שבו המחיר התיירותי מקנה לך מזגן, שתייה קלה ותעודת נסיעה ברכבת המוות.

  אחת הדרכים הפחות יקרות להגיע מבנגקוק לקנצ'נבורי היא לקחת רכבת מת'ונבורי לבאן פונג תמורת 14 באט (מחיר זהה לתאילנדים וזרים), ואז מבאן פונג לקחת אוטובוס ממוזג לקנצ'נבורי תמורת 40 באט, א. סך הכל 54 באט .

  ברכב
  קנצ'נבורי נמצאת במרחק של כ-3 שעות נסיעה מבנגקוק, דרך Hwy 4 (Phetkasem) מבנגקוק עד שתתחבר לכביש 323, שייקח אתכם עד לקנצ'נבורי.

  אפשר לתפוס מונית לקנצ'נבורי ולחזור לבנגקוק למשך היום. זה צריך לכלול עצירה בגשר מעל נהר קוואי והמוזיאון, העיירה קנצ'נבורי, הסכר המקומי ובית הקברות שבויים. ייתכן שתצטרכו לשלם קצת יותר כדי לבקר במפלי Erawan ובמקדש הנמר, שנמצא כשעה מחוץ לעיר.

  במונית לימוזינה
  לימוזינות של נמל התעופה של בנגקוק הן אמצעי נסיעה נוח ומהיר בין הבירה של תאילנד לקנצ'נבורי. התעריפים במכוניות סדאן יפניות יוקרתיות נעים בדרך כלל בין 3,000-3,500 באט.

  במיניבוס
  טיולי יום מבנגקוק נמכרים בדרך כלל בסוכנויות הנסיעות בבנגקוק. בדרך כלל, אלה כוללים הסעות מיניבוס של טויוטה מהמלון לקנצ'נבורי ובחזרה (ביקור בגשר המפורסם, הפארק הלאומי Erawan וכו', תלוי בחבילה), ואולי ארוחת צהריים ודמי כניסה. דוגמה אחת: כ-1,100 באט לתחבורה, ארוחת צהריים, דמי כניסה לפארק הלאומי Erawan והגשר המפורסם.

  התמצאות
  קנצ'נבורי פשוט קצת ארוכה מכדי ללכת בנוחות. סונגתאיו קטנים כתומים וצהובים גדולים (טנדרים שהוסבו) משייטים למעלה ולמטה ב-Saeng Chuto, מקשרים בין תחנת האוטובוס, תחנת הרכבת והגשר. מוניות אופנוע וטוק-טוקים זמינות גם כן, עם מחירים ניתנים למשא ומתן, ובתי הארחה מסוימים מציעים השכרת אופניים. מספר מקומות בעיר (בעיקר לאורך Maenam Kwai Rd) שוכרים אופניים ליום, או אופנועים. באזור ליד מקומות לינה/בתי הארחה מוזלים כמו Ploy, תוכלו לשכור אופניים או אופנועים מ-Yanee בכתובת 197 Maenumkaew Rd. זכרו לבקש מפה והכוונה לאתרים פופולריים.

  מה לראות?
  רוב המראות בקנצ'נבורי עצמו קשורים ישירות למלחמת האוקיינוס ​​השקט. המוזיאונים מאובקים ובדרך כלל לא שווים את זה, מלבד מרכז הרכבת תאילנד-בורמה, שנותן היכרות טובה עם רכבת המוות וההיסטוריה שלה. ישנם גם שני בתי קברות מלחמה, המרגש שבהם הוא בית הקברות המלחמה קנצ'נבורי.

  1 גשר על נהר קוואי (ספן מיי נאם קוואי) (כ-3 ק"מ צפונית לקנצ'נבורי, במורד רחוב ניו זילנד, ליד רחוב סאנג צ'וטו). גשר הברזל הזה על פני נהר קוואי יאי הוא האטרקציה העיקרית עבור מבקרים רבים. הונצח בסרט וברומן המפורסמים, זה היה חלק מרכבת המוות הידועה לשמצה לבורמה , שנבנתה על ידי שבויי מלחמה שעבדו עבור היפנים בתנאי גיהנום במהלך מלחמת העולם השנייה. כ-16,000 שבויי מלחמה ו-90,000 פועלים אסייתים (רובם משועבדים) מתו במהלך בניית הרכבת. גשר הברזל הנוכחי הוא הגלגול השני של ימי המלחמה (חלק מהמקור ניתן למצוא במוזיאון המלחמה), אך שתי תיבות מרכזיות נבנו מחדש לאחר המלחמה כדי להחליף שלושה חלקים שנהרסו בהפצצות בעלות הברית.
  ניתן לחצות את הגשר ברגל על ​​שביל ההליכה המרכזי מצופה פלדה. יש רציפים קטנים עם שלוחים בין המרווחים לתצפיות טובות יותר ולהימנע מרכבות. מעקות הבטיחות אינם שלמים, אז היזהר עם ילדים קטנים.
  הגשר עדיין בשימוש ויש תחנה ממש לידו. רכבות נוסעות מנאם טוק (התחנה הסופית של קו הרכבת) לתחנת River Kwai Bridge (קצת יותר משעתיים נסיעה) ואז הלאה לקנצ'נבורי ובנגקוק.
  אוכל ומזכרות זמינים בגשר.
  ההליכה לגשר לא נעימה במיוחד (אם מתחשק לכם הליכה ארוכה, שמרו אותה לצד השני הפחות עמוס של הגשר).
  רכבת המוות (ทางรถไฟสายมรณะ). פסי הרכבת האסטרטגיים החלו מתחנת נונג פלא דוק באמפו באן פונג, רטצ'אבורי, ועברו דרך קנצ'נבורי על פני נהר ה-Khwae Yai, בכיוון מערב למעבר שלוש הפגודות, כדי להסתיים ב-Thanbuyuzayat בבורמה. האורך הכולל בשטח תאילנד היה 300 ק"מ. השלמת הרכבת ארכה שנה אחת בלבד, מאוקטובר 1942 עד אוקטובר 1943. לאחר המלחמה נהרסו כמה אורכי מסילה וחלקם שקעו מתחת לאגם של סכר קאו לאם.
  2 בית הקברות של צ'ונגקאי (או להתמקח עם מונית או לשכור אופניים כדי להגיע לשם; זה בצד המערבי של הנהר). בית קברות קטן ומטופח 2 ק"מ מחוץ לעיר.
  3 מוזיאון המלחמה JEATH (Phíphítháphan Songkhram Wát Tâi (מוזיאון המלחמה של וואט טאי)), Pak Phraek Rd(צמוד למתחם המקדשים Wat Chaichumphon 1 ק"מ דרומית למרכז העיר). 08:30-18:00. ראשי התיבות JEATH מייצגים את הלאומים העיקריים המעורבים בבניית מסילת הרכבת: יפנית, אנגלית, אוסטרלית, אמריקאית, תאילנדית והולנד. עלון המדריך החינמי מסתיים במילים המשמחות הללו, "שהשלום תמיד ינצח את האלימות". המוצגים שוכנים בבקתת דקלים, בדגם של סוג המבנים שבהם שבויי רכבת המוות היו ישנים. מציג גם קטע מגשר העץ הראשון, בילוי של צריפי השבויים וכלי עזר צבאיים שונים. בקומה התחתונה יש תערוכה קצת לא מתאימה של תאילנד הפרהיסטורית עם ציורי קיר חצי-אירוטיים. מתחם המקדשים הסמוך מעניין, אם כי סירה חוצה נהר היוצאת משפת הנהר היא האטרקציה הטובה ביותר. המוזיאון שחוק בזמן, כאשר רבים מהתערוכות חלודות או פגומות על ידי חרקים ומזג האוויר. בסך הכל זה מקושקש וחובבני, וזה עלול להראות לך כעלבון למי שסבל כאן; עדיף בהרבה הוא מרכז הרכבת תאילנד-בורמה.

  בית הקברות קנצ'נבורי
  4 בית הקברות המלחמה קנצ'נבורי (สุสานทหารสัมพันธมิตรดอนรัก),Saeng Chuto Rd(מול תחנת הרכבת). 07:00-14:00. זהו מקום המנוחה האחרון של 6,982 שבויי מלחמה שמסרו את חייהם למען בניית רכבת המוות לבורמה. כל השבויים באתר זה הם מבריטניה, הולנד ואוסטרליה. לאחר מלחמת העולם השנייה, בעלות הברית העבירו את כל השבויים הקבורים לאורך קו הרכבת לשני בתי קברות מלחמה בקנצ'נבורי כדי שיהיה קל יותר לתחזק אותם. הקברים ממוקמים בקווים ישרים עם מדשאות מכוסות בקפידה, ולחלקם יש כתובות אישיות מרגשות. מתוחזק בצורה יוצאת דופן על ידי ועדת קברי המלחמה של חבר העמים, הוא תזכורת קודרת אך שלווה למה שקרה.
  5 מרכז הרכבת תאילנד-בורמה ,73 Jaokanun Rd (ליד בית הקברות המלחמה קנצ'נבורי, ליד הדרום של Mae Nam Khae Rd). 09:00-17:00 מדי יום. נחשב בדרך כלל למקור המידע הטוב ביותר לגבי מלחמת העולם השנייה בתאילנד, בניית מסילות רכבת ותוואי, והתנאים בהם סבלו שבויי מלחמה ופועלים אסייתים. תערוכות מרגשות מאוד, כולל וידאו ותצוגות אינטראקטיביות. ביקור לוקח לפחות שעה אחת, וכנראה יותר אם אתה רוצה לקרוא הכל. התשלום כולל קפה או תה חינם בבית הקפה בקומה העליונה, שם תוכלו לשבת על ספסל החלון המשקיף על בית הקברות המלחמה קנצ'נבורי. זה מקום טוב לשבת ולהרהר אחרי הסיור שלך במרכז. עדיף בהרבה על מוזיאון המלחמה.
  6 מוזיאון וגלריה לאמנות של מלחמת העולם השנייה ,Mae Nam Khwae Rd (כ-50 מ' מהגשר על נהר הקוואי). 8:30-17:30 מדי יום. המתחם המסומן היטב הזה מכיל אוסף מוזר של מוזיאונים ותערוכות, שרובם מתוחזקים בצורה גרועה ומתויגים. משמאלכם כשנכנסים נמצא "מוזיאון המלחמה", בניין בן 4 קומות משובץ בפסלים, שמתחיל במקדש בורמזי קטן אך מוקדש ברובו להיסטוריה תאילנדית שלפני מלחמת העולם השנייה לאורך הדורות ומלא בציורי קיר של מלכים ומתלים של אקדחים חלודים. יש נוף טוב של הגשר מגג הבניין על שפת הנהר. מעל מוזיאון מלחמת העולם השנייה נמצא החלק המוזר ביותר, בו שוכנים (בין היתר) אוספי בולים מאובקים וגלריה עם ציורי קיר של כל הזוכים במיס תאילנד. במרתף אורב מוזיאון מלחמת העולם השנייה וג'יאת (הישן) .
  מוזיאון הזיכרון של Hell Fire Pass (ช่องเขาขาดพิพิธภัณฑสถานแห่งควาำงาร). הוקם על ידי ממשלת אוסטרליה, הוא מכיל תיאטרון ואוסף של תצלומים, ציוד וכלים ששימשו במהלך בניית רכבת המוות.


  מקדשים בולטים

  וואט באן ת'אם
  7 וואט באן ת'אם (מקדש דרקון הזהב).
  אתר ארכיאולוגי דון צ'די
  עץ ענק
  קואן יאם
  וואט תאם קאו נוי
  Wat Tham Khaopoon, 5 ק"מ מחוץ לעיר (אחרי בית הקברות Chongkai War).
  וואט תאם מונגקורנתונג
  וואט תאם סואה


  סביב קנצ'נבורי
  האזור מצפון-מערב לקנצ'נבורי נשלט על ידי עמקי נהר קוואי היפים. זהו אזור בעל יופי טבעי רב, עם מספר מסנוור של מפלים, מערות, אגמים ונוף הררי. ברוב האטרקציות ניתן לבקר כטיול יום מקנצ'נבורי. נסיעה עצמאית אפשרית לרוב האטרקציות, אך יכולה להיות טרחה מכיוון שרכבות ואוטובוסים מקומיים איטיים ובלתי גמישים. אם אתם רוצים לראות את Hellfire Pass ואת מפלי Erawan ביום אחד, כמעט חובה לקחת את אחד מהסיורים המודרכים מכיוון שאין ביניהם אוטובוס ציבורי.

  8 LHM מוזיאון אופנועים (ליד Wat Tha Rua במחוז Tha Maka). מ'-ש' 08:00-17:00. מוזיאון יוצא דופן בבעלות חנות האופנועים לו הנג מונג. בעסקים במשך יותר מ-50 שנה, העסק שמר על דוגמה של רוב האופנועים שהם מכרו במהלך התקופה. רוב האופנועים הם קטנועים בעלי נפח קטן.
  הפארק הלאומי סאי יוק (อุทยานแห่งชาติไทรโยค). פארק מאז 1980, רוב האזור הוא הרי אבן גיר עם יער נשירים מעורב. זהו אתר לשעבר של מחנה יפני במהלך מלחמת העולם השנייה כפי שניתן לראות עקבות של תנורים. הפארק הוא ביתם של מיני העטלפים הקטנים בעולם.
  הפארק ההיסטורי מואנג סינג או פראסט מואנג סינג (อุทยานประวัติศาสตร์เมืองสิงห์ או ารองสิงห์ או าร). המקדש המאוחסני נבנה בשלהי תקופת לופ בורי, המאות ה-11–13 לערך לספירה. בהשפעת תרבות החמר העתיקה, המגדל העיקרי שלה מוקף בחומה לרייטית, חפיר ותלולית עפר. הוא נבנה בתערובת של בית הספר העממי לאמנות וסגנון באיון של תקופתו של המלך ג'יאווארמן השביעי בקמבודיה.
  לאורך רכבת המוות

  מפלי סאי יוק נוי
  בעוד שרוב המבקרים רואים את מפלי ארוואן המרהיבים, מפלי סאי יוק נוי נגישים יותר, מכיוון שהם נמצאים על הכביש לסאנגחלאבורי . מפלי סאי יוק יאי רחוקים יותר מקנצ'נבורי באותו כביש. אבל לצד המפלים, הפארק הלאומי הוא ביתם של מערות גיר ומעיינות חמים גם כן. וניתן לשלב אותו בקלות עם אנדרטת Hellfire Pass.

  Hellfire Pass. הועבר רק בשנות השמונים, Konyu Cutting (הידוע בשם Hellfire Pass על ידי שבויי מלחמה ופועלים אסייתים שחתכו ופוצצו סלע ביד כדי לפנות את המעבר הזה עבור רכבת המוות) הוחזר מהג'ונגל כאנדרטת מלחמה עמוקה במימון ממשלת אוסטרליה. מתקני מוזיאון מצוינים ומתקני סיור רגלי מודרך עצמיים זמינים (תרומות יתקבלו בברכה). מומלץ מאוד. הירידה דרך הג'ונגל עד למעבר (האזנה לתולדות בעל פה באמצעות אוזניות שמע) היא חוויה מרגשת. לפני היציאה, הקדישו רגע להרהור בתצפית השלווה המשקיפה על עמק קוואי נוי היפה. אפשרויות הליכה מאתגרות יותר זמינות. שירות השחר השנתי של Anzac Day מתקיים כאן. 80 ק"מ צפונית מערבית לקנצ'נבורי. לטיול יום, שקול לקחת את רכבת הבוקר מקנצ'נבורי לנאם טוק (2.5 שעות), ואז סמלור לאנדרטה (20 דקות); חזרה באוטובוס (שעה) או רכבת אחר הצהריים. נאם טוק למוזיאון הוא די מרחק. יכול להיות שהאופציה היחידה שלכם היא אוטובוס מהכביש הראשי, כלומר הליכה מהתחנה לשם. Songthaews עשוי להיות זמין.
  מקדש הנמר (Wat Pa Luangta Bua Yanasampanno (วัดป่าหลวงตาบัว ญาณสัมปันโน)). ידוע בפי הכלל בשם מקדש הנמר, היא מלכודת התיירים הגדולה ביותר של האזור. הכניסה מתחילה ב-600 באט לאדם, אך בהתאם ל"חוויה" שתרצו, מגיעה עד 5,000 באט. המקדש לא נראה בשום מקום, אבל הנמרים מתרווחים בקניון מאובק, מוקפים בשומרים בחולצות צהובות ומפוקחים על ידי נזיר בפינה. כשהם לא יושבים בשקט בצורה לא טבעית, הנמרים מוחזקים בתאי בטון עקרים. אתה יכול לצפות בנמרים מרחוק, וכשיגיע זמנך, השומרים יקחו את המצלמה שלך ויצלמו כמה תמונות שלך כפופות מאחורי הנמר המבולבל, כמו גם כמה תקריבים של הנמרים עצמם. אתה יכול גם לשלם תוספת עבור תמונה "מיוחדת" עם נמר, שבו אתה יכול לשים את ראשו של אחד מחוסר הכרה בחיקך. הכל די מוזר, אבל התמונות בהחלט יפתיעו את חבריך, אלא אם כן הם מעריכים את רווחת בעלי החיים על פני מזכרות, ובמקרה זה אתה עלול לאכזב אותם ברצינות. דיווחים לא מאומתים על תייר שנפגע ברצינות על ידי הנמרים יש בשפע, אם כי זה רק הגיון בריא לא לעצבן נמרים. כמה שנים של ביות לא ימחקו מאות שנים של פרא מולד.

  כמו כן, אסור לך ללבוש חולצות טי צהובות, ורודות או כתומות בוהקות, או שלא יאפשרו לך להיכנס. עליכם גם לחתום על טופס שחרור, למקרה שתיפגעו מהחיות הרבות במקדש (יש גם תאו מים וצבאים שמסתובבים בפארק). אתה חייב להביא מצלמה משלך, כי למאמנים אין.

  מקדש הנמר נמצא מחוץ לכביש לכיוון סאי יוק. אתה יכול לקחת אוטובוס לכיוון Sai Yok או Sangkhlaburi. יש שלט כקילומטר אחד לפני מקדש הנמר. ברגע שאתה רואה את השלט תעשה מהומה גדולה ורוץ לקדמת האוטובוס ותנוע שאתה רוצה לרדת. המקדש עצמו נמצא במרחק של כ-1-2 ק"מ בהמשך הדרך הצדדית. כדי לחזור לקנצ'נבורי, אתה יכול לנסות לסמן אוטובוס בכביש הראשי הנוסע לכיוון קנצ'נבורי או שאתה יכול לקנות טרמפ עם אחת מקבוצות הטיולים במיניבוס. אתה יכול גם לשכור אופנוע ולרכב שם בעצמך.

  היו דיווחים של מתנדבי טייגר טמפל וצוות ששוחררו על כך שהטיגריסים זכו להתעללות והתעללות על ידי אב המנזר וצוותו. דו"ח משנת 2008 של קבוצת השימור הבריטית Care for the Wild International (CWI) חושף עדויות מטרידות להתעללות בבעלי חיים וסחר בלתי חוקי בנמרים במקדש. מאז התברר כי בעלי החיים מסוממים על בסיס יומי, למרות שיש כמה מטיילים שמדווחים אחרת. ישנן קבוצות רבות לשימור ורווחת בעלי חיים המתמודדות נגד מקדש הנמר השנוי במחלוקת, שיש לו רקורד של התעללות בבעלי החיים, כולל נמרים שנעלמים במשאיות במהלך הלילה.

  אם תרצו להתעלם מהאזהרות של מטיילים רבים לפניכם, כמו גם מהדיווחים של מומחי שימור, אז כדי להגיע למקדש, תוכלו לגשת לנהג סונגטו במסוף האוטובוסים ולבקש לשכור אותו לשעות אחר הצהריים. כדאי לבקר במקדש אז ולא בבוקר.

  מפל אחד של הפארק הלאומי ארוואן
  הפארק הלאומי ארוואן (อุทยานแห่งชาติเอราวัณ). בעבר נקרא פארק לאומי קאו סלופ (อุทยานแห่งชาติเขาสลอบ), הוכרז כפארק לאומי ב-19 ביוני 1975, מאוחר יותר, שמו שונה לפארק הלאומי ארוואן מכיוון שהמפלס הגבוה ביותר של המפל, Namtok Erawan, נראה כמו ראשו של הפיל ארוואן.
  מפלי ארוואן הם מתמודדים על המפלים היפים ביותר בתאילנד, וחובה לראות אם הזמן והתקציב מאפשרים. המפלים מורכבים משבע קומות, שכולן ציוריות ומעולות לשחייה. תכננו לבלות לפחות שעתיים בטיולים בתוספת הזמן שאתם רוצים לבלות בשחייה במפלים.
  אל תבואו לא מוכנים. לבשו בגד ים והביאו קרם הגנה, מכיוון שתרצו לטבול בבריכות הטורקיז ברוב הרמות. אל תשכחו להביא מגבת. בעת שחייה, היזהרו מדגים שחוגגים על כפות הרגליים. הם לא יפגעו בכם ומחפשים ארוחה רק על תאי עור מתים, אבל התחושה עלולה להיות מטרידה.
  כולם יכולים לעשות את הטיול, אבל אל תזלזלו. נעליים טובות יהפכו את הנסיעה לנעימה יותר, למרות שכפכפים נהוג ללבוש. ברמות הגבוהות ביותר, ייתכן שיהיה צורך ללכת במים רדודים. ארבעת השכבות הראשונות קרובות יחסית וההליכה פשוטה מאוד. עבור ההרפתקנים יותר, ישנו סלע גדול בשכבה הרביעית שיכול לשמש כמגלשת מים. מעבר לדרג החמישי, הטיול יהפוך מעט יותר קשה. השכבות השישית והשביעי אינן רחוקות אחת מהשנייה, אך השבילים אינם מוגדרים היטב בשלב זה, לכן הקפידו לחפש את השלטים הקשים לאיתור. בנוסף, היזהרו מצרעות בדרג העליון.
  ניתן לשכור אופניים בכניסה, אולם ניתן לרכוב על אופניים רק למפלס הראשון, שזה רק 5 דקות הליכה, כך שהם לא ממש שימושיים. תאילנדים רבים אינם הולכים רחוק יותר מהרמה השנייה שכן מעבר לאוכל ומשקאות, למעט בקבוק מים לאחר השארת פיקדון, אסורים.
  אם תלכו בצד גבעה ימין של הכביש המוביל לשער הפארק, ולא בכביש עצמו, תעברו יער במבוק נחמד ולא תתבקשו לשלם דמי כניסה, כי הם אוספים אותו רק בשער האגרה. אם אתה נכנס בכביש הראשי.
  הגעה לשם :
  תחבורה ציבורית: אוטובוס 8170 יוצא ממסוף האוטובוסים קנצ'נבורי כל 50-60 דקות בין השעות 08:00-17:20. הנסיעה אורכת ~90 דקות. אם תישארו רחוק צפונה ממסוף האוטובוסים, וכנראה שתעשו זאת, תוכלו פשוט ללכת לרחוב Saeng Chuto מבית ההארחה שלכם ולברר את האוטובוס לשם. מקום טוב להגיע ממנו נמצא ממש ליד בית הקברות המלחמה. הקפידו להגיע לאוטובוס מוקדם, שכן במפלים יהיו פחות אנשים ולא תצטרכו למהר לחזור. האוטובוס האחרון יוצא לקנצ'נבורי בשעה 16:00.
  האוטובוס הזה קטן וראשוני ויכול להתמלא לגמרי וזו יכולה להיות חוויה לא נוחה אם לא תקבלו מושב (אם אתם גבוהים אולי לא תוכלו לעמוד במלואו). לנסיעה חזרה לקנצ'נבורי לוח הזמנים הוא: 08:30, 10:00, צהריים, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00
  סיור תחבורה: סוכנויות טיולים בבנגקוק מוכרות בדרך כלל חבילה הכוללת הובלה מיניבוס של טויוטה מהמלון שלך בבנגקוק למפלים ובחזרה, עם ארוחת צהריים ודמי הכניסה לפארק. החבילות הן בדרך כלל סטנדרטיות ואינן ניתנות למשא ומתן במחיר. חלק מהסיורים כוללים גם עצירה בגשר על נהר קוואי, אז שאל.
  חבילות סיור שמבקרים יכולים לרכוש מהמלונות/אתרי הנופש הסמוכים בקנצ'נבורי עשויות לכלול עצירה למפלי Erawan ואטרקציות תיירותיות נבחרות אחרות כגון רכיבה על פילים, רפטינג במבוק, מקדש טייגר ומעבר הלפייר. חבילות כוללות את כל ההסעות לאתר הנופש וממנו, דמי פארק, ארוחת צהריים ומדריך דובר אנגלית.


  שינה

  אפשר לבלות את הלילה בפארק הלאומי, כלומר אתה זוכה לחוות את המפלים ללא המוני טיולי היום. אתרי קמפינג זמינים באזור ירוק ונחמד על שפת הנהר. הפארק הלאומי משכיר אוהלים. הפארק גם משכיר אביזרים כמו שקי שינה, פנסים ותנורים בסכום קטן מאוד. משרד שירותי האירוח נמצא ממש מעבר לחניון.
  לאוכל, נסה את השוק שנמצא במרחק של ק"מ אחד חזרה במעלה הכביש לכיוון הכביש המהיר. שם אפשר למצוא גם חטיפים זולים יותר, שתייה או פריטים אחרים. רק זכור להביא איתך את כרטיס הפארק שלך כדי להוכיח שכבר שילמת. אם שוהים בפארק, יש גם מסעדות בצד החניון של הפארק. שימו לב שהם נסגרים בסביבות 18:00-19:00.
  הפארק הלאומי סרינקרינד (อุทยานแห่งชาติเขื่อนศรีนครินทร์). הוא הפך לפארק לאומי ב-23 בדצמבר 1981. שטחו הוא 953,500 ראי (1,496,800,000 מ"ר ). האטרקציות כוללות את תאם (מערה) סוואן (ถ้ำ สวรรค์ สวรรค์), תאם נרמיט (ถ้ำ เนรมิต), תאם נאם מוט (ถ้ำ น้ำ มุด), תאם פרה פרנג (ถ้ำ พระ ปรางค์), נמטוק (מפל) הואי מיי חמין (น้ำ ตก ห้วย แม่ ขมิ้น). אזור נוסף של נוף טבעי יפהפה הוא מאגר Srinakarind, שנמצא ממש מאחורי סכר Srinakarind. למרבה הצער, אין כאן שירות אוטובוס ציבורי. תחילתו של נתיב המים הזה נקרא Lumnam Jone, שהוא מי השפכים של נהר קוואי המפורסם. יש לו כמה סביבה יפה ומים צלולים. קשה להגיע אליו: ברגל זה ייקח כמה שעות הליכה, ובסירה זה לוקח בערך 5 שעות מרציף המעבורת בסכר סרינקרינד. רק מפעיל טיולים אחד יכול להגיע ל-Lumnam Jone כדי להגביל את כמות המבקרים באזור. הטיול נמשך יומיים ולילה אחד וניתן להזמין אותו רק לסוף השבוע הראשון של החודש. כמה אתרים מעניינים נוספים באזור הם מערת Phra That Cave , מפלי Huay Mae Khamin ומערת Tham Than Lot. בסכר Srinakarind יש בית קפה נחמד המגיש בעיקר אוכל תאילנדי והוא פתוח כל יום. באזור יש שתי קבוצות אתניות עיקריות, תאילנדים וקארן. ישנם מספר כפרים של בעיקר אנשי קארן בנאסואן של אמפו סרי סוואט. ליד האמפי נמצא כפר מון קטן. מעבר לכפר אונג סיט ומחוץ לכביש צדדי נמצא כפר לאו בשם ג'רוט. תושבי הכפר הגיעו לכאן במקור כדי לעזור בפינוי היער כשהסכר נבנה ובסופו של דבר התיישבו באזור. למרות שרבות מנשות קארן עושות עבודה נפלאה באריגה (סרונגים, חולצות, תיקים), אין חנות מקומית שמוכרת את המוצרים הללו. מדי פעם יהיה בית שיהיו בו פריטים למכירה, אך ייתכן שיהיה קשה למצוא אותם.
  מחנה שימור פילים וחברים. למחנה יש מטרה לעזור לפילים שנפגעו, חולים וזקנים בתאילנד ולתת להם בית טוב. כמבקר תעזור בטיפול היומיומי בפילים, כמו לרכוב עליהם (גב חשוף) לנהר לאמבטיה, לגדל או לאסוף אוכל (עצי בננה), או סתם לשחק איתם. אי אפשר להגיע לשם בתחבורה ציבורית. ניתן להגיע לשם באופנוע (שכור) או לתאם איסוף מ-Lat Ya או Kanchanaburi. אם אתם רוצים לבוא ולעזור, הדרך היחידה לבצע הזמנה היא להתקשר ל- Phot Nadee, הבעלים, הדובר אנגלית. איתו אפשר לעשות סידור איסוף.
  מחנה פילים טוויצ'אי (קל להגיע אליו מקנצ'נבורי, בעצם נסיעה בקו ישר של 40 ק"מ לאורך Rte 3199. יש שלטי דרכים באנגלית המציינים את המחנה. אם מגיעים באוטובוס, קחו את אוטובוס 8170 לכיוון מפלי Erawan ותגידו לו לעצור ב-Taweechai. תצטרכו לקחת מונית אופנוע למחנה. אחד ממחנות הפילים הגדולים ביותר. ביתם של קרוב ל-30 פילים, כולל אחד שנולד בסוף 2009, טוויצ'אי מציע טיולי פילים, רחצה עם פילים (מתאים לילדים), רפטינג במבוק (שחייה אופציונלית) וקורסים מיוחדים לאימון פילים. אתה יכול גם לקנות מסגרות תמונה עשויות גללי פילים. המחנה מטופח ומעוצב יפה. לדוגמה, הוא כולל שלד רכוב של פיל בן 100 שנה. הפילים מטופלים היטב ומואכלים כמעט ללא הרף. למחנה יש שטחים נרחבים של יער סמוך ובשעה 16:00 עוזבים הפילים את המחנה לבלות את הלילה בשיטוט ורעייה. נותנים להם שרשרת ארוכה מאוד כדי לא להסתגר ובבקרים הם בדרך כלל מאוד מלוכלכים. Taweechai נמצא באמצע המסלול מקנצ'נבורי למפלי Erawan ולכן ניתן לכלול אותו בטיול יום למפלים. רוב התיירים המערביים עדיין לא גילו את המחנה מכיוון שנראה שמבקרים בו כמעט אך ורק קבוצות טיולים תאילנדיות ורוסיות. זה מאוד עמוס אז להתקשר מראש כדי להזמין הוא רעיון טוב לקבוצות. לזוגות או קבוצות קטנות יתכן וניתן להגיע ולרכוב, במיוחד בעונת השפל. מחירי הכניסה משתנים בהתאם לפעילות ולגודל הקבוצה אז שוב מומלץ להתקשר מראש.
  מסלול
  מטיילים בעלי אופקים עצמאיים עשויים לרצות לשכור סונגטהאו בתחנת האוטובוס יום לפני שתרצו לנסוע. זה אמור לעלות בין 1,500-2,000 באט, ואתה אומר לנהג לאן אתה רוצה לנסוע. הוא יאסוף אותך מהמלון שלך בבוקר כחלק מהעסקה ויחזיר אותך לשם לאחר מכן.

  ליום בחוץ, שווה לבדוק את Hellfire Pass ואת המוזיאון, 80 ק"מ מקאצ'נבורי. קחו שם כמה שעות או יותר, ואז חזרו באותה הדרך למפל נאם טוק סאיוקנואי. מפל Erewan רחוק מדי בשביל הטיול הזה אבל שווה לראות, ויש גם קטר קיטור ישן שהשתמר. משם בקשו לנסוע לכפר וואנג פו, והקפידו לגרום לנהג לעצור בשוק בדרך לקנות בוטנים/בננות בתפזורת כי אתם רוצים לראות "לינג לינג" ("לינג" זה תאילנדית עבור "קוף" , והחזרה אומרת הרבה מהם) בדרך היורדת ל-Wang Pho, הנהג צריך לסטות שמאלה סמוך לתחתית הכביש המפותל המוביל לכיוון נהר הקוואי. יש כאן מיליוני קופי בר או לפחות הרבה מאוד מהם. תהנה להאכיל אותם בבוטנים או בננות, הם לא תוקפניים. אתה יכול לצפות בכל אוטובוסי הסיור חולפים על פני האטרקציה המעט ידועה הזו. עם זאת, האכלת קופים משבשת את הרגלי התזונה הטבעיים שלהם ויכולה לגרום להם להסתמך על בני אדם לאוכל. אז כנראה שעדיף פשוט לצפות בקופים בסביבתם הטבעית.

  בכפר וואנג פו, הקדישו זמן להסתכל על המקום. לרכבת המוות יש כאן תחנה, האחרונה לפני נאם טוק. תושבי הכפר ידידותיים, ודוכן אחד מכין בננה מטוגנת ממש טובה. לאחר מכן לכו ל-Tam Grasae, מערה במרחק של כמה קילומטרים שבה חוצה מסילת הברזל גשר גב שנבנה על ידי שבויי מלחמה במלחמת העולם השנייה. נראה שהוא במצב מקורי. נהר הקוואי נמצא מיד מתחתיך, והגבון חובק את צלע הצוק כשהוא עוקף אותו. המערה עצמה שווה הצצה. יש כאן גם שוק תיירותי.

  בדרך חזרה, בכביש הראשי לקנצ'נבורי, בהתאם לזמן שנותר לכם, יש מקדש בדרך חזרה מצד ימין בו הנזירים ידידותיים לתיירים, ולאחר מכן מקדש הנמר משמאל בהמשך.

  אירועים ופסטיבלים
  יום הרחצה של מים מינרליים ומפלים (งานวันอาบน้ำแร่แช่น้ำตก) ; נערך במעיין החם הין דאת, בתחילת נובמבר. בפסטיבל, ישנם דוכנים של מוצרים חקלאיים ותערוכת תיירות של מחוז Thong Pha Phum. למבקרים הצופים תהיה הזדמנות לרחוץ במעיין החם הין דאט וליהנות מהנוף של נמטוק פא טאט.

  יום האנשים של הסירה והרפסודה (งานเทศกาลชาวเรือชาวแพ); מתקיים מדי שנה בתחילת נובמבר בכביש Song Khwae ליד גדת הנהר מול העיר קנצ'נבורי. הפעילויות הן מופעים עממיים, מופע מוזיקה טיפוסית תאילנדית, תערוכה אקדמית הנוגעת לשימור נהרות ותעלות, ספורט מים כגון רכיבה על סירה ארוכה, סירה מהירה ואופנועי ים.

  שבוע גשר נהר קוואי (งานสัปดาห์สะพานข้ามแม่น้ำแคว); מתקיים מדי שנה בסביבות סוף נובמבר עד תחילת דצמבר כדי להנציח את המשמעות של רכבת המוות והגשר על נהר ה-Khwae המתרחשים במלחמת העולם השנייה. המבקרים יכולים לראות את התערוכה ההיסטורית והארכיאולוגית, מופעים עממיים, דוכני מוצרים, פעילויות משעשעות ומופע אור וקול.

  מכוני ספא

  Azure Comsaed River Kwai Resort & Spa
  1 פיקוסספא ,Felix River Kwai Resort, Block C, 9/1 Moo 3, Thamakham Amphur Meung (באתר הנופש Felix River Kwai, מרחק הליכה מהגשר, בצד הנגדי של האזור המתויר). 10:00-22:00. ספא מודרני הממוקם בינות לגנים טרופיים שופעים לצד נהר קוואי השליו (ליד הגשר). מתקני הספא מורכבים מ-16 מיטות עם חדרים פרטיים, מקלחות אורחים ומטפלים מיומנים.
  עיסוי כף רגל ותאילנדי ,228/2 Tamakam Rd(אלכסונית מול Yanee (השכרת אופניים או אופנוע).
  אתר הנופש והספא פונג וואן ,72/1 Moo 2, Thamakham.
  עיסוי מנוחה והירגעות (Mae Nom Kwae Rd ליד Bell's Pizza). פנים נוח ומרגיע. מקום נוח. מגוון שירותים המוצעים.


  סיורים
  ספארי בעלי חיים ,40/2 Moo 5, נונגקום. ראה נמרים, אריות, נמרים, ג'ירפות, זברות, קופים, בנטוורונגים (חתולי דובים). מתנדבים מערביים מבטיחים שרווחת בעלי החיים משתפרת כל הזמן. מינימום שהייה, שבוע.
  2 קנו נהר קוואי (שייט קיאקים),11 Maenamkwai Rd, Tha Ma Kham, Mueang Kanchanaburi. טיולי קאנו מודרכים ועצמיים באזור קנצ'נבורי. ניתן לתאם טיולים.


  קניות
  יש הרבה כספומטים, עם תוספת של 150–200 באט עבור שימוש בכרטיסים זרים.
  שוק לילה (ידוע גם בשם JJ's) (מול תחנת הרכבת ברחוב Saeng Chuto Rd). שום דבר יוצא דופן, אבל אוכל זול למדי מכיוון שהוא מיועד למקומיים.
  חנות הספרים ריבר קוואי ,293 Maenam Kwai Rd (מול מסעדה באוויר הפתוח Im-Jung). אלפי ספרים חדשים ומשומשים, מסווגים לגלישה קלה, כולל כותרות חתומות על המחבר. ספרים קנו, נמכרו, החליפו. שירות הזמנה. כמו כן 2 רפסודות נהר גדולות מקורות על נהר קוואי ללינת לילה (שינה על הסיפון או על החוף), להשכרה פרטית ליום או לחצי יום. שייט לארוחת ערב, דיסקו, קריוקי, טיול חינוכי בשטח, סתם צפייה, או התעצלות בערסל עם ספר טוב בתוך נופי הנהר וההר אידיליים.
  שוק ריבר קוואי פארק (ליד הגשר). עשרות דוכנים שמוכרים תכשיטים תיירותיים, אבל נראה שלא מעט תאילנדים מגיעים לכאן גם לקניות תכשיטים.
  חנויות כלבו וסופרמרקטים
  ביג סי סופר סנטר ,Saeng Chuto Rd(החלק הצפוני של העיר). יש חנות כלבו גדולה וסופרמרקט.
  טסקו לוטוס (Saeng Chuto Rd, מדרום לעיר). 08:00-23:00.היפרמרקט גדול.
  Tops Market רובינסון ,110 פאק פראק. מדי יום 10:00-21:00.


  איפה לאכול?
  עבור אוכל זול ברחוב, השוק מול תחנת הרכבת ימלא את כל הצרכים שלך ב-10 באט פאד תאילנדי . רוכלי רחוב צועדים במעלה ובמורד River Kwai Rd כל היום והלילה. רבים עוצרים מחוץ ל-7-Eleven ליד Jolly Frog ומוכרים נקניקיות, רוטי וחטיפים קטנים אחרים. גלידות ומאפים במהלך היום.

  Jok איסאן אוכל תאילנדי .למקום הקטן הזה, המנוהל כולו תאילנדי, אין למעשה שם, אבל כל המקומיים יודעים שג'וק מכין חלק מהאוכל הטוב ביותר. מיקומה השתנה בתחילת 2011 לבניין קטן ונקי ממש ליד בר הרגאיי הגדול, Land Pole. היא מתמחה במנות איסאן כמו מעבדה, סום טום, גאי יאנג וקאו ניו.
  מסעדת Jolly Frog ,286 Maenamkwai Rd .07:00-22:00. תפריט ענק. הרבה אוכל תאילנדי ומערבי במחירים נמוכים.
  טווח בינוני
  פיצריה של בל ,24/5 Maenamkwai Rd .16:00-23:00. אוכל איטלקי ותאילנדי. בר בשעות אחר הצהריים. 170-220 באט לפיצה.
  מסעדות צפות (ליד גשר נהר קוואי). נראה כי אלה מקיימים את המסורת המשובחת של אחיהם ברחבי העולם על ידי הגשת אוכל בינוני במחירים מנופחים למרות שחלק מהמטיילים מוצאים שהאוכל טוב והמחיר סביר. עם זאת, נופים יפים ואווירה נהדרת. עם זאת, הבעיה העיקרית היא תחבורה חזרה לעיר אם אתה שוהה בה. הנהר והגשר מרוחקים מעט, אלא אם כן אתה באמת אוהב הליכה, יש סונגטאו זמינים.
  מסעדת "זמנים טובים". מסעדת Good Times פתוחה בין השעות 10:00 ל-22:00 מדי יום לארוחות צהריים וערב. המסעדה, המשקיפה על נהר קוואי עם נוף יפהפה של השקיעה, פופולרית מאוד הן עבור המקומיים והן עבור זרים, עם מאכלים תאילנדיים ובינלאומיים כאחד. תפריט קוקטיילים ותפריט קינוחים תאילנדי. מנות החתימות שם כוללות דג מטוגן עם רוטב דגים בסגנון תאילנדי, טום יאם קונג וכדורי בננה מטוגנים. זה בתוך אכסניה של 40 חדרים עם גינה ובריכה.
  מנגוסטין בית קפה וספרים Maenamkwai Rd. מדי יום 08:30-17:00. אוכל תאילנדי ומערבי עם שירות טוב. קפה נהדר, פאי תפוחים, קוקטיילים ומשקאות פירות טריים. אחד ממקומות הריצה הנקיים והטובים ביותר ברצועה. כמו כן 1,000 ספרים בשפה האנגלית למכירה וספריית עיון קטנה לאורחי בית הקפה.
  שלוק , Mahadthai Road. מדי יום 17:00-23:00.אוכל מערבי ותאילנדי. פיצה וסטייק תוצרת בית. עיצוב אירו-מזרחי ומוזיקת ​​ג'אז.


  לשתות
  ישנם מקומות רבים שבהם תוכל ליהנות ממשקאות, אבל רוב הברים קרובים לבתי ההארחה לאורך Mae Nam Kwai Rd. רוב הברים הם ברי קריוקי רועשים הפופולריים בקרב המקומיים או הפאבים הבריטיים הרגילים עם כדורגל בטלוויזיה. בחלק מהברים יש נשים תאילנדיות צעירות שמחפשות זרים עשירים.

  לינה
  יש המון בתי הארחה, אתרי נופש ומלונות זמינים. הצפיפות גדלה ככל שמתקראבים לגשר. כרגיל אם תזמינו מראש הם יארגנו עבורכם שירות איסוף חינם. אם עדיין לא עשיתם זאת, כדאי לכם לנסות לילה אחד בחדר רפסודות שצף על הנהר.


  בית ההארחה של אפל ,153/4 Sutjai Bridge Moo 4 Thamakham (בקצה הדרומי של Mae Nam Khai Rd). בית הארחה זה כולל חבורה של חדרים צמודים לגינה גדולה ונחמדה בחוץ. החדרים מרווחים ומפנקים למדי, ומכילים מקלחת חמה. בחדרים יש מאוורר או חדרים עם מיזוג אוויר, כאשר חדרי המאווררים זולים יותר. החדרים אינם כוללים טלוויזיות, בשל חששותיו הסביבתיים של הבעלים. צמודה גם מסעדה טובה, אבל ארוחת הבוקר חסרה. המנות קטנות, הוא מוגש מאוחר (לא לפני 07:30) ואינו כלול במחיר החדר.
  Bluestar Guesthouse ,241 Maenamkwae Rd, Thamakham (בין שני ה-7-Elevens). ליד גשר סוד צ'אי, כל החדרים עם שירותים פרטיים. Wi-Fi זורם מהדלפק הראשי. כמחצית מהחדרים נמצאים בטווח.
  בית רפסודה ניטה. חדרים ליחיד ולזוג מאוורר עם אמבטיות משותפות.
  פלוי ריזורט ,79/2 Mae Nam Kwai Rd. כל החדרים בסגנון סיאם עם מיזוג אוויר, שירותים פרטיים ומקלחת חמה. מסעדה/בר עם נוף לנהר. גינה מוקפת חומה מחוץ לחדר שלך עם מקלחת משולבת באוויר הפתוח.
  בית ההארחה פונג פן ,Soi Bangklated, River Kwai Rd. בריכת שחייה, השכרת אופנוע, שירותי הסעות/מוניות לבנגקוק ולאזור המקומי, וסיורי תיירות מקומיים. צוות ידידותי, אינטרנט אלחוטי, הקרנות סרטים בטלוויזיה גדולה בשעה 18:00. הקבלה משותפת עם המסעדה והיא מקום טוב לפגוש אורחים אחרים.
  Rainbow Lodge ,48/5 Soi Rong Heep Aoi, Chao Kunnan Rd T (המשרד הראשי ב-See Thailand Travel ליד 7-Eleven ב-River Kwai Rd (Maenumkwa Rd)). חדר ליחיד מאוורר עם חדר רחצה חיצוני. חדר זוגי עם מאוורר עם חדר רחצה חיצוני. מיקום שליו ממש על גדות נהר קוואי. 5 דקות הליכה מרחוב התיירות הראשי. התקשרו עם ההגעה לאיסוף חינם.
  1 בית ההארחה של סאם ,14/2 Moo 1 Maenawkwae Rd. כל החדרים מגיעים עם מיזוג אוויר, רובם בונגלוס מעץ באזור שקט על נהר קוואי.
  Tamarind Guesthouse ,29/1 Thamakham Rd (קרוב לשוק הלילה). החדרים משקיפים על נהר קוואי. בית רפסודה ובניין חדש. אינטרנט ו-Wi-Fi, עצות נסיעות, סיורים, העברות למקומות אחרים בתאילנד. צוות חברותי.
  בית הארחה VN ,44 Rong Heeb Oil Rd. בכל החדרים יש חדרי רחצה פרטיים ואינטרנט אלחוטי חינם.
  בית הארחה טי ו טי ,1/14 דרך נהר Maenam Kwai (ממש דרומית לצפרדע הג'ולי.). חדרים ליחיד/זוגי מאווררים עם חדרי רחצה משותפים יחיד.
  טווח בינוני
  אתר הנופש קאסם איילנד ,44-48 Chaichumphon Rd, Chukadon Pier River Kwai. חדרים מאווררים או חדרים עם מיזוג אוויר עם מרפסת פרטית המשקיפה על נהר קוואי. אתר נופש באי על נהר קוואי. חדרים ל-2-3 אנשים.
  מלון ריבר קוואי ,284/15-16 Saeng Chuto Rd (באמצע הדרך בין תחנות האוטובוס לרכבת). מלון במיקום מרכזי עם ארוחת בוקר ממש טובה תאילנדית או מערבית. פעם היה המלון המפואר ביותר בעיר אבל עכשיו הוא נהיה קצת ארוך בשן. בריכת שחייה גדולה, מסעדה בסדר. אם אתם רוצים להיות הרפתקנים, כדאי ללכת לתחנת הרכבת במרחק של כ-600 מ', לפנות ימינה ביציאה מהמלון, להסתובב בשוק הלילה ולאכול שם בזול, כי זה המקום שבו המקומיים קונים ואוכלים. קפה אינטרנט, אם כי יקר יותר מבתי קפה רבים אחרים בקרבת מקום, גן בירה, בר עיסוי/קריוקי מפוקפק ודיסקו.
  רפסודות הג'ונגל של נהר קוואי. חדרים צפים בלב הג'ונגל ליד סאיוק קנצ'נבורי.
  Saiyok River House. החדרים מיועדים לשני אנשים, שלושה אנשים ושישה אנשים. יש בית עם שלושה חדרי שינה לזוגות או למשפחה.
  אתר הנופש פליקס ריבר קוואי ,9/1 Moo3, Thamakham. מרחק הליכה מהגשר, ממש בצד הנגדי מהאזור התיירותי הראשי. מתקנים נחמדים ומתוחזקים היטב, עם מספר מסעדות, גישה לאינטרנט בלובי, מכון עיסוי, חדרים עם מיזוג אוויר.
  אתר הנופש נקאקירי נהר קוואי ,הין דאת. אחד מאתרי הנופש הגדולים בנהר קוואי. אתה יכול ליהנות מהמעיינות החמים שלהם, מסלול טרקטורונים ענק, בריכת שחייה ענקית ומפל מים סמוך, בזמן שהייה בבתי רפסודות נהר בג'ונגל, אחד מחדרי המלון היותר מפוארים המשקיפים על הנהר, או המקומות המובילים – וילות לצד הבריכה או הנהר.
  ביתן רים קוואי ,234 תאנון לאט יא-ערוואן. גנים מעוצבים להפליא על גדות נהר קוואי.
  Royal River Kwai Resort and Spa ,88 Moo 2 Road Kaeng Sian. נוף נהדר, ארוחת בוקר בסדר, צוות מועיל אבל מרחק מהעיר עצמה. סביבה שלווה ושירות הסעות פעמיים ביום (10:30 ו-14:30) שניתן להזמין לכל אחר הצהריים.
  U Inchantree Resort ,443 Mae Nam Kwai Road Tha Ma Kham (5 דקות הליכה מהגשר) חדרים מודרניים קטנים אך מאובזרים היטב. מיטה ושמיכת פוך יוקרתית, טלוויזיית LCD בכבלים, אייפוד. צוות קשוב ידידותי, מסעדה ומרפסת לצד הנהר. חדר כושר, ספרייה ואינטרנט אלחוטי חינם. ממוקם על עיקול בנהר ומציע נופים של ההרים מרחוק.
  רוב בתי ההארחה לאורך Mae Nam Kwai Rd מתיימרים עם אינטרנט אלחוטי. לחלק מהברים הממוקמים לאורך הכביש הזה יש גם Wi-Fi.

  ספריית קנצ'נבורי ,דרך סאנג צ'וטו (300 מ' מבית קברות מלחמה). ישנם 10 מחשבים שולחניים לשימוש. יש גם עיתונים באנגלית תאילנדית.