צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  מזג אוויר באוקטובר בתאילנד

  אנשים רבים תוהים מה הם תנאי מזג האוויר באוקטובר בתאילנד. האם זהו זמן טוב לנסוע לתאילנד? כדי לענות על השאלה הזו יצרנו דף זה עם כל המידע הנחוץ.

  מהו מזג האוויר בתאילנד באוקטובר?

  אוקטובר מסמן את סופה של העונה הגשומה בתאילנד, ותחילתה של העונה הקרירה והיבשה. למרות שמזג האוויר יכול להיות בלתי צפוי, במיוחד בתקופת המעבר, אוקטובר הוא בדרך כלל חודש טוב לבקר בתאילנד.

  טמפרטורה

  בחודש אוקטובר הטמפרטורה בתאילנד מתחילה להתקרר, במיוחד באזורים הצפוניים והמרכזיים של המדינה. הטמפרטורה הממוצעת בבנגקוק היא סביב 27°C, בעוד שבצ'אנג מאי היא יכולה לרדת ל-23°C בלילה. עם זאת, האזור הדרומי, כולל פוקט וקראבי, עדיין חווה טמפרטורות גבוהות, עם ממוצע של 28°C במהלך היום.

  גשם

  אוקטובר הוא החודש האחרון של העונה הגשומה בתאילנד, וכמות המשקעים מתחילה לרדת בהדרגה. באזורים הצפוניים והמרכזיים של המדינה יש פחות גשם, עם ממוצע של 100-150 מ"מ של גשם בחודש. עם זאת, באזור הדרום עדיין יש גשם כבד, עם ממוצע של 200-300 מ"מ של גשם בחודש. למרות זאת, הגשם מגיע בדרך כלל בהתפרצויות קצרות, ועדיין ניתן ליהנות ממזג אוויר שמשי במשך רוב שעות היום.

  לחות

  רמת הלחות בתאילנד מתחילה לרדת באוקטובר, מה שהופך אותו לזמן נוח יותר לביקור. עם זאת, האזור הדרומי עדיין חווה רמות לחות גבוהות, מה שיכול לגרום לתחושה לא נעימה.

  מזג אוויר ממוצע בבנגקוק

  בנגקוק, עיר הבירה של תאילנד, היא מטרופולין שוקק חיים המציע למבקרים שילוב ייחודי של תרבות תאילנדית מודרנית ומסורתית. אוקטובר הוא תחילת העונה הקרירה בבנגקוק, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 23°C ל-31°C. בעוד שמזג האוויר בדרך כלל נעים בתקופה זו, ייתכנו גשמים מדי פעם. חשוב לארוז בגדים קלים המתאימים למזג אוויר חם ולח, וכן ז'קט קליל או סוודר לערב קריר יותר.

  מזג אוויר ממוצע בצ'אנג מאי

  צ'יאנג מאי, הממוקמת בצפון תאילנד, היא יעד פופולרי למי שמחפש חוויה רגועה ותרבותית יותר. אוקטובר הוא תחילת העונה היבשה בצ'אנג מאי, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 21°C ל-30°C. מזג האוויר בתקופה זו הוא בדרך כלל שמשי ויבש, מה שהופך אותו לזמן מצוין לחקור את המקדשים והשווקים של העיר.

  פוקט

  פוקט, הממוקמת בדרום תאילנד, היא יעד פופולרי עבור חובבי חופים וחובבי ספורט ימי. באוקטובר עדיין יש גשמים בפוקט, אך בדרך כלל לא למשך הרבה זמן, עם טמפרטורות ממוצעות שנעות בין 24°C ל-30°C. מזג האוויר בדרך כלל חם ונעים.

  סיכום

  לסיכום, מזג האוויר בתאילנד במהלך חודש אוקטובר יכול להשתנות מאוד בהתאם למיקום. בעוד שבנגקוק וצ'אנג מאי חוות טמפרטורות קרירות יותר וממטרי גשם מדי פעם, פוקט, קוסמוי וקראבי חוות טמפרטורות חמות יותר ותחילת העונה הגשומה. חשוב לארוז בהתאם ולהיות מוכנים לממטרי גשם מדי פעם אם נוסעים ליעדים אלו בחודש אוקטובר. ללא קשר למזג האוויר, תאילנד מציעה חווית טיול ייחודית ובלתי נשכחת שבטוח תשאיר רושם מתמשך.