צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  מזג האוויר ביוני בתאילנד


  חודש יוני מסמן את תחילתה של העונה הגשומה בתאילנד, וזו תקופה שבה מזג האוויר עשוי להיות בלתי צפוי. העונה הגשומה נמשכת מיוני עד אוקטובר, והיא מאופיינת ברמות לחות גבוהות ובגשמים תכופים. למרות שזה עשוי להרתיע מטיילים מלבקר בתאילנד במהלך תקופה זו, עדיין יש הרבה סיבות לחקור את המדינה בחודש יוני.

  תנאי מזג אוויר ביוני

  יוני הוא אחד החודשים הרטובים ביותר בתאילנד, עם כמות גשם ממוצעת של כ-180 מ"מ. הגשמים מתרכזים בדרך כלל בפרצים קצרים ואינטנסיביים, והוא יכול להימשך כמה שעות או יום שלם. הגשם מלווה לרוב ברעמים וברקים, והוא עלול להקשות על הנסיעה, במיוחד באזורים כפריים.

  בנוסף לגשם, חודש יוני מתאפיין גם ברמות לחות גבוהות, עם לחות ממוצעת של כ-77%. השילוב של לחות גבוהה וטמפרטורות גבוהות יכול לגרום לתחושה די לא נוחה, במיוחד באמצע היום.

  למרות תנאי מזג האוויר הבלתי צפויים, עדיין יש הרבה ייתרונות לבקר בתאילנד בחודש יוני. המדינה פחות צפופה בתקופה זו, ומחירי הלינה והטיסות לרוב נמוכים יותר מאשר בעונת השיא.

  חשוב לזכור שמזג האוויר אינו אחיד בכל המדינה, ויש אזורים שהעונה הגשומה אינה מתקיימת בחודש יוני או שזהו דווקא החודש המומלץ מבחינת הנופים והטבע. תוכלו לבדוק לפי המפה את מזג האוויר בכל יעד כדאי לדעת האם מומלץ להגיע לביקור בתקופה זו

  לאן ללכת בתאילנד ביוני

  תוכלו להעזר בפירוט בהמשך כדי ללמוד מהם תנאי מזג האוויר הממוצעים בחודש יוני עבור היעדים הפופולריים ביותר בתאילנד.

  מזג אוויר ממוצע בבנגקוק

  ביוני, בנגקוק חווה טמפרטורות גבוהות עם ממוצע של 31°C ורמות לחות גבוהות של כ-78%. העיר גם זוכה לממוצע של 150 מ"מ של גשם לאורך כל החודש, מה שעלול לגרום להצפות מדי פעם.

  מזג אוויר ממוצע בצ'אנג מאי

  בחודש יוני, צ'אנג מאי חווה טמפרטורות גבוהות עם ממוצע של 28°C (82°F) ורמות לחות גבוהות של כ-80%. העיר גם זוכה לממוצע של 200 מ"מ של גשם לאורך כל החודש, מה שיכול להקשות על טיולים ופעילויות חוצות.

  מזג אוויר ממוצע בפאטונג ביץ'

  ביוני בחוף פאטונג יש בדרך כלל טמפרטורות גבוהות מאוד עם טמפרטורות מקסימליות בשעות היום בסביבות 32°C , טמפרטורות מינימליות בלילה סביב 25°C וגשם חודשי כבד. אז בממוצע התנאים לא נוחים באותו חודש.

  מזג אוויר ממוצע בהואה הין

  ביוני יש בדרך כלל בהואה הין טמפרטורות גבוהות מאוד עם טמפרטורות מקסימליות בשעות היום בסביבות 33°C, טמפרטורות מינימליות בלילה סביב 26°C וכמות גשמים חודשית מתונה. אז בממוצע התנאים נעימים יחסית באותו חודש.

  מזג אוויר ממוצע בפטאיה דרום

  ביוני בדרום פטאיה יש בדרך כלל טמפרטורות גבוהות מאוד עם טמפרטורות מקסימליות ביום סביב 32°C , טמפרטורות מינימליות בלילה סביב 26°C וכמות גשמים חודשית גבוההאז בממוצע התנאים סבירים באותו חודש.

  מה לעשות?

  למרות הגשם, עדיין יש הרבה דברים לעשות בתאילנד בחודש יוני. אחת הפעילויות הטובות ביותר היא לחקור את המקדשים והאתרים ההיסטוריים הרבים של המדינה. אלה לרוב פחות צפופים במהלך העונה הגשומה, והגשם יכול להוסיף מימד נוסף לחוויה, ולגרום להכל להיראות רענן ותוסס.

  פעילות נהדרת נוספת היא לחקור את הפארקים הלאומיים של תאילנד. הגשם יכול להפוך את המפלים והנהרות למרשימים יותר, והצמחייה השופעת היא התוססת ביותר בתקופה זו. כמה פארקים לאומיים פופולריים שכדאי לבקר בהם בחודש יוני כוללים את הפארק הלאומי קאו יאי, הפארק הלאומי דוי אינתאנון והפארק הלאומי ארוואן.

  אם אתם מחפשים פעילות מקורה, יוני הוא זמן מצוין לבקר במוזיאונים ובגלריות הרבות של תאילנד. בבנגקוק יש מגוון רחב של מוזיאונים, כולל המוזיאון הלאומי, בית ג'ים תומפסון ומרכז האמנות והתרבות של בנגקוק.

  סיכום

  למרות שיוני אולי לא הזמן הטוב ביותר לבקר בתאילנד אם אתם מחפשים שמש מובטחת, זה עדיין יכול להיות זמן מצוין לחקור את המדינה. הגשם יכול להוסיף מימד נוסף לחוויה, והצפיפות והמחירים הנמוכים יותר הופכים אותה לאופציה אטרקטיבית עבור מטיילים עם תקציב. רק הקפידו לארוז לעונה הגשומה ולשמור על ראש פתוח לגבי תנאי מזג האוויר. עם קצת תכנון וגמישות, אתה יכול ליהנות מאוד לחקור את תאילנד בחודש יוני.