צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  איוטאיה


  הדרך הזולה והנופית ביותר להגיע לאיוטהיה היא ברכבת. אלה פועלים כל שעה בערך מבנגקוק הואלמפונג דרך דון מואנג לאיוטהיה, לוקח 80 דקות עד שעתיים. המחירים הם 15 באט לרכבת מחלקה שלישית, רגילה, ללא מזגן, ללא מושב שמור; 20 באט לרכבת מחלקה ג', "מהירה", ללא מזגן, ללא מושב שמור; 65 באט לרכבת רגילה, ללא מזגן, מושב שמור, 245 באט ל"רכבת מהירה", מיזוג אוויר, מושב שמור, ו-345 באט לרכבת אקספרס מיוחדת, עם מזגן, ארוחה, מושב שמור. בשעות העומס הרכבות עמוסות להחריד, אבל העומס הוא פנימה לבנגקוק – טיולי יום שיגיעו החוצה יתחמקו מזה. ראה אתר רכבות תאילנד ללוח זמנים ותעריפים.

  רכבות מבנגקוק דרך Ayutthaya ממשיכות מזרחה לאובון ראצ'אתאני (7 ביום, 7 שעות), צפונה ל- Lop Buri , Phitsanulok (עבור Sukhothai ), למפון וצ'אנג מאי (5 ביום, 10 שעות), וצפון מזרח לנונג קאי ות'ה. Naleng עבור Vientiane בלאוס (3 או 4 ביום, 8 שעות). יש ישנים בכל המסלולים האלה.

  ה 1 תחנת הרכבת היא הגדה המזרחית של הנהר, לא באי העיירה. יש גשר עם שביל הליכה ממש מדרום. לחלופין קחו שיט קצר במעבורת – חצו את הכביש הראשי ויורדים ברחוב הקטן ישר קדימה. מעבורות יוצאות כל כמה דקות ועולות 5 באט. טוק-טוק מהתחנה אמור לעלות לא יותר מ-100 באט לשני אנשים.

  באוטובוס

  ממסוף האוטובוסים הצפוני
  אוטובוסים פועלים כעת כל 20 דקות בערך ממסוף האוטובוסים הצפוני של בנגקוק ישירות לאיוטהיה. אוטובוסי מיזוג אוויר ממדרגה ראשונה גובים 50 באט. נסיעה זו מתוכננת להיות כשעה וחצי, אך אפשר לפחות שעתיים לנסיעה מכיוון שהאוטובוסים עוצרים לעתים קרובות למדי ולעיתים קרובות יש פקקים בכבישים החוצה/אל בנגקוק. לפרטים נוספים התקשרו לטל'. +66 2 9362852-66 או עיין במסוף האוטובוסים BKS או Ayutthaya, טל. +66 35 335304.

  ממסוף האוטובוסים הדרומי 

  יש מיניבוסים לרנגסיט, בצפון בנגקוק, בעלות של 50 באט. ברנגסיט עוצרים בצומת כביש מהיר, שם ניתן לעבור ישירות למיניבוס אחר הנוסע לאיאתאיה, בעלות של 40 באט נכון לדצמבר 2015. זמן נסיעה כולל 1½-2 שעות.

  מתוך קנצ'נבורי 

  מקנצ'נבורי , קחו אוטובוס מקומי מתחנת האוטובוס המרכזית ל- Suphanburi עבור 45 באט (שעתיים), ולאחר מכן אוטובוס מקומי נוסף לאיוטאיה עבור 40 באט (1.5 שעות). מונית מקנצ'נבורי עולה 2,000-2,500 באט (שעתיים).

  עוזב 

  באיוטאיה, תחנת האוטובוס המרכזית של BKS נמצאת בצד הדרומי של רחוב Naresuan ליד שוק צ'או פרום. גם songthaews ל- Bang Pa-In יוצאים מכאן. עם זאת, כמה אוטובוסים מהמחלקה הראשונה לבנגקוק יוצאים מהצד הצפוני של הכביש כ-500 מ' מערבה, בצד השני של החלונג (תעלה); קל לזהות את התור לאוטובוסי מיזוג אוויר.

  במיני-אוטובוס 

  שירות מיני-אוטובוס נוח (יכול להיתקע בפקק, אבל לא עוצר כמו אוטובוסים רגילים) פועל מול מסוף האוטובוסים הצפוני , בצד השני של הכביש.

  העלות היא 70 באט (פברואר 2020) ולוקח 1-1.5 שעה. במיני-אוטובוסים אין הרבה מקום לתיקים גדולים, ועליכם לחכות עד שהאוטובוס יתמלא במלואו.

  ניתן לארגן מיני-אוטובוסים מקנצ'נבורי על ידי בתי הארחה או כל מפעילי טיולים תמורת כ-350 באט.

  בסירה  

  סירות שייט עוברות במעלה הנהר מבנגקוק , ולעתים קרובות עוצרות בקו קרט ובנג פא-אין לאורך הדרך. תצטרכו להזמין מקום מראש מכיוון שאין שירותים קבועים, רק טיולים לתיירים. מדובר בטיול ארוך למדי (לפחות יום אחד שלם) וחלק מהסירות הגדולות מציעות סיורי לילה (יקרים).

  נסיעה בסירה לאייטאיה פופולרית בקרב זרים מכיוון שהיא חושפת את היופי ואורח החיים של האנשים משני צדי נהר צ'או פראיה, ומזכירה גם את החיים בתקופת ממלכת איוטאיה כאשר נהר הצ'או פראיה שימש ככביש מהיר למסחר. עם מדינות זרות.

  התמצאות 

  באופניים 

  רכיבה על אופניים ברחבי ההריסות היא הדרך המהנה והמהנה ביותר לבלות את היום. הפארק הארכיאולוגי נגיש בקלות וניתן לניהול על אופניים גם אם אינכם בכושר במיוחד. השבילים סלולים והמרחקים בין המקדשים קטנים. אתה יכול לשכור אופניים בסביבות 40 באט ליום. האופניים לא בהכרח מתוחזקים היטב, אז הקפידו שהם עובדים כמו שצריך (גלגלים יציבים ומנופחים, מושבים מותאמים לגובה שלכם ומחוברים היטב, כידון לא מחליק); חנויות טובות יתנו לך גם מנעול אופניים. יש חנות אופניים טובה ישירות מול תחנת הרכבת.

  מפה חינמית של העיר זמינה בכל בתי המלון.

  הפארק נפתח בשעה 07:30. מומלץ להתחיל את הסיור מוקדם, לפני שקבוצות הטיולים מגיעות מבנגקוק. קח איתך בקבוק מים גדול.

  • ב-Soi 2 (שם נמצאים רוב בתי המלון והמסעדות לתיירים) יש מתקני השכרת אופניים רבים. כולם נמצאים זה ליד זה כך שיהיה קל למצוא את האופניים הטובים ביותר עבורך.
  • Tour With Thai (TWT) (לפני טוני'ס גסט האוס [לא רחוק מתחנת המיני-אוטובוס ב-Soi 2]) יש אופניים גדולים וקטנים להשכרה ומושב לילד קטן להשכרה. אם חסר לכם זמן, תוכלו לשכור כאן אופנוע.

  מאת tuk-tuk 

  לחילופין, תוכלו להתנייד בעיר בטוק-טוק (רכב תלת גלגלי ממונע). הטוק-טוקים של Ayutthaya גדולים יותר מהמגוון בבנגקוק ותוכלו לדחוס בקלות שישה אנשים על ספסלים הפוכים. רק נהגי טוק-טוק "רשמיים" או "עוזרים" תיירים יכולים לאסוף נוסעים מתחנת הרכבת. אתה יכול לאמת את הסטטוס שלהם על ידי חיפוש התמונות/שם שלהם בלוח "פקידי תיירות" המוצג בקצה הדרומי של הרציף. אנשים אלה נדרשים לגבות/לעבוד עבור תעריפים קבועים, בדרך כלל תוך ציטוט של 300 באט לשעה, אך בדרך כלל ניתן להתמקח על כך עד למחיר מעט נמוך יותר (למשל, 1,000 באט לשעה).

  אתה יכול גם לסמן טוק-טוקים מהרחוב ולנסות לשכור אותם. רוב הנהגים נושאים עימם ערימה של גלויות המציגות את האתרים המפורסמים של העיר כדי להקל על התקשורת. הם גם רגילים למעגל הדילוג הסטנדרטי על המקדש. אם יש לך מפה, תוכל להצביע על כל אחד מהיעדים שתרצה לראות ולעתים קרובות הם יציגו מחיר טיול ויחכו לך בכל תחנה. נראה כי 200 באט לשעה היא נקודת המוצא עבור טוק-טוקים תיירים שאוספים תרמילאים הרחק מהתחנה, אם כי ייתכן שניתן יהיה להתמקח על מחיר נמוך יותר.

  אם אתם נכנסים לעיר באוטובוס מיני, ישנה אפשרות שהנהג שלכם יוריד אתכם בטוק-טוק שמציע לקחת אתכם מסביב לוואטים מ-2,000 באט. ייתכן שלנהג יש ספר מלא בעדויות חיוביות במגוון שפות שונות מתיירים שהיו נוסעי העבר שלו. אל תתנו להערות החיוביות הללו לשכנע אתכם אחרת, פשוט תגידו "לא, תודה" ותמשיכו למצוא נהג טוק-טוק אחר איתו תוכלו לנהל משא ומתן על תעריף הוגן.

  מאיוטאיה ניתן לקחת מיני-אוטובוסים מתחנת הרכבת לתוך העיר. שכירת מיניבוס בתוך Ayutthaya עולה בין 400-500 באט ליום. לנסיעה בין Ayutthaya ל-Bang Pa-in, מיני-אוטובוסים יוצאים בקביעות משוק הנשף של צ'או, צ'או פרום Rd החל מהשעה 06:00.

  מאת נהג אופנוע 

  אם אתה לבד, השימוש בנהג אופנוע יכול לעלות פחות מטוק-טוק (אם כי עם פחות יכולת נשיאת מזוודות). לדוגמה, כדי לסייר בחורבות הרחוקות יותר, תוכל לנהל עלות נמוכה יותר לשעה מנהג אופנוע מאשר נהג טוק-טוק. קל לזהות אותם – מעילי היי-Vis כתומים עם מספר גדול של אחת או שתי ספרות עליהם. לעתים קרובות ניתן למצוא אותם מסתובבים ברחוב Pridi Banomyong (לא סביר שיהיו תלויים באזור התחנה).

  בסירה 

  טיולי סירה כדי ליהנות מהנוף היפה ומאורח החיים התאילנדי לאורך נהר צ'או פראיה, נהר הפא סאק וסביב האי העיירה איוטאיה זמינים. ניתן לשכור סירה עם זנב ארוך במזח מול המוזיאון הלאומי צ'אנטרה קאסם, מזח Pom Phet ומזח Wat Phananchoeng. המחיר תלוי במסלול ובמשך הזמן. דוברות אורז זמינות גם לקבוצות. הם מציעים דרך רגועה לראות את איוטאיה.