צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  בנגקוק

  דרכי הגעה

  במטוס

  בנגקוק משרתים שני שדות תעופה: נמל התעופה סוברנבהומי ( BKK  IATA ) ונמל התעופה דון מואנג ( DMK  IATA ). סוברנבומי שדה התעופה הוא שדה התעופה הראשי ומשמש את כל חברות התעופה בשירות מלא, אבל נוק אייר, אוריינט תאי, אייר אסיה, סקוט וכמה חברות לואו קוסט אחרות משתמשות בנמל התעופה דון מואנג. שני שדות התעופה נמצאים במרחק של כ-30 ק"מ (19 מייל) משני הצדדים של העיר, אז היו מוכנים לנסיעה ארוכה כדי להיכנס למרכז העיר, ולנסיעה ארוכה עוד יותר כדי לעבור ביניהם. אוטובוס הסעות חינם בין שני שדות התעופה זמין אם אתה יכול להציג כרטיס עליה מתאים. ביום טוב זה לוקח בערך שעה, אבל הכביש המהיר הוא לעתים קרובות עמוס מאוד, אז אפשר תמיד 2-3 שעות להעברה זו. כדאי להכין בהט תאילנדי לחיבור לעיר. אפשרויות טובות להחלפת כסף זמינות בתחנת המטרו BKK.

  1 נמל התעופה סוברנבומי (สุวรรณภูมิBKK  IATA) (30 ק"מ (19 מייל) מזרחית לבנגקוק). נמל התעופה סוברנבומי החל לפעול בספטמבר 2006 וכיום הוא נמל התעופה הראשי של בנגקוק ואחד משדות התעופה העמוסים ביותר בדרום מזרח אסיה. הוא משמש לטיסות בינלאומיות ופנימיות לבנגקוק. יש רק בניין טרמינל אחד, המכסה גם טיסות פנים ובינלאומיות. הוא ענק , ולפי כמה מדדים הגדול בעולם, אז אפשר זמן להתנייד. יש שני קטעי הגירה, אבל זמן העיבוד יכול להיות ארוך, לפחות 30 דקות ובימים רעים כמעט שעתיים.

  בקומת המרתף של טרמינל הנוסעים, קישור הרכבת לשדה התעופה מציע שירות רכבת מהיר למרכז העיר. זו גם דרך להימנע מתנועת העומס הנוראה של בנגקוק, במיוחד כשיורד גשם. רכבות יוצאות 06:00-חצות בכל יום. קו העיר הוא קו רכבת נוסעים שעוצר בכל התחנות. רכבות יוצאות כל 10-13 דקות, ואחרי תחנת Makkasan הן ממשיכות לתחנות Ratchaprarop ו-Paya Thai. הנסיעה לפאיה תאי אורכת 26 דקות משדה התעופה ועולה 45 באט.

  אתה יכול גם לקחת אוטובוס הסעות חינם למסוף האוטובוסים של נמל התעופה, הלא הוא מרכז התחבורה, כדי לתפוס אוטובוסים עירוניים לא יקרים. אלה עשויים להיות נוחים אם אתה הולך לאזור פרברי כמו Rangsit או Bang Kapi . מאז יוני 2017 אוטובוס אקספרס S1 נוסע מבניין הטרמינל ל- Khao San Road .

  אם אתה צריך מונית, מוניות מדודות רגילות זמינות בקומה הראשונה (קומה אחת מתחת למגיעות). עקבו אחר השילוט "מונית ציבורית" המובילים לתור הרשמי למוניות מחוץ לשטח שדה התעופה. הימנע מהקשקושים באולם ההגעה; סביר להניח שהמוניות שהם מנסים להכניס אותך אליהן לא חוקיות, והסיכון להיקרע אצלן הרבה יותר גבוה. דוכני כרטיסים בסגנון כספומט מחלקים תלושים ממוספרים, כשהמספר מציין את המפרץ בו חונה המונית שלך. אתה יכול לבחור בין מונית רגילה טובה ל-2 מבוגרים עם מטען לבין מונית גדולה. שמור את התלוש כי זה עוזר להגיש תלונה אם הנהג מרמה אותך. יש תוספת על גבי המונה ( לאלנוסע), כלומר נסיעות לעיר יעלו 250-400 באט בתוספת אגרה אפשרית של כביש מהיר של 50 ו-25 באט (מרץ 2020) בהתאם למסלול. ודא שיש לך את המטבעות המוכנים להעביר למפעילי האגרה כדי להימנע מחיוב יתר עבור האגרות בהמשך. הנסיעה אורכת כ-45-60 דקות בהתאם לתנועה ויעד.

  שדה התעופה דון מואנג

  2 שדה התעופה דון מואנג (ดอนเมืองDMK  IATA) (כ-30 ק"מ (19 מייל) צפונית לסוקומוויט).זה היה שדה התעופה הראשי של בנגקוק עד 2006. בימים אלה, שדה התעופה פונה בעיקר לחברות תקציב, ומטפל בטיסות של תאי ליון אייר , סקוט , נוק אייר , אוריינט תאי ואייר אסיה . קצת יותר קשה להגיע ל-DMK מאשר ל-BKK בגלל היעדר חיבור רכבת מעשי. נמל התעופה הבינלאומי דון מואנג (Q1046755) ב-Wikidata נמל התעופה הבינלאומי דון מואנג בויקיפדיה לַעֲרוֹך

  מונית  : תחנת המוניות הציבורית נמצאת בקצה אזור ההגעה. עקבו אחר השילוט לתחנת המוניות. (אל תלכו שולל בכל דוכני שירות המוניות באולם הראשי.) כאן משתמשים באותה מערכת תא והחלקה כמו בשדה התעופה סוברנבומי. אם התור בתחנת המוניות ארוך או שאתם צריכים רכב מרווח יותר, אולי כדאי להזמין מונית לימוזינה (מה שנקרא) מהשולחנות בטרמינל. זה יביא לך מכונית קצת יותר נחמדה בערך פי שניים מהמחיר. יש גם תור לא רשמי למוניות (אבל למוניות מדודות תקינות) בכביש הראשי ממש מחוץ לטרמינל, כדי להגיע לשם, השתמשו בגשר לכיוון תחנת הרכבת, אך רדו במורד המדרגות הצר לפניחציית הכביש הראשי (שימוש בתור זה יכול לקצץ במידה ניכרת את ההמתנה ולהימנע מתשלום נוסף בשדה התעופה). התעלם מכל קריאות בחוץ ואל תיכנס לאף מכונית עם לוחיות רישוי לבנות, שכן אלה אינם מורשים להסיע נוסעים.

  אוטובוס מיוחד + רכבת סקייטריין (BTS)  : אוטובוס שדה התעופה A1 נוסע לתחנת Sena Nikhom BTS. ניתן לעלות עליו ביציאה 6 מטרמינל 1 וביציאה 12 מטרמינל 2. הוא פועל משדה התעופה 07:30-24:00 ולשדה התעופה 07:00-24:00. 30 באט נאסף על ידי דייל על הסיפון ברגע שהאוטובוס יוצא. לוקח בערך 20 דקות ומשתמש בכביש האגרה המוגבה דון מואנג כדי למנוע פקקים. האוטובוס יכול להיות צפוף מאוד, אז הקפידו לעמוד מוקדם על הקו. לרובם יש Wi-Fi אם יש לך רישום סים ל-SMS מקומי. אחרי Sena Nikhom האוטובוס ממשיך לתחנת Ratchayothin BTS ולבית החולים Vibhavadi לפני שהוא חוזר לשדה התעופה. אם אתם הולכים לאזור אנדרטת הניצחון , נסיעה באוטובוס A2 חוסכת את הטרחה של המעבר לרכבת (תעריף גם 30 באט).

  אוטובוס אקספרס : מאז מאי 2017 אוטובוס A3 פועל בנתיב Don Mueang – Dindaeng – Pratunam – Ratchaprasong – Ratchadamri – Lumphini Park , ואוטובוס A4 פועל בנתיב Don Mueang – Yomarach – Lam Luang – Phan Fa – אנדרטת הדמוקרטיה – Khao San – סאנאם לואנג . המחירים הם 50 באט ואוטובוסים אוספים נוסעים בדלת מס' 6 בטרמינל 1 ובדלת מס' 12 בטרמינל 2 בין השעות 07:00 ל-23:00.

  רכבת : מעבר לגשר עילי מקורה משדה התעופה נמצאת תחנת הרכבת Don Mueang . בעוד שהשירותים המקומיים הישנים והרעועים הוחלפו בשירות נסיעות מודרני הפועל כל 12-20 דקות, אלה מסתיימים ב- Bang Sue בצפון בנגקוק, שם תצטרכו לעבור לקו ה-MRT הכחול כדי להגיע לכל מקום שימושי.

  LimoBus  : לשירות אוטובוס פרטי זה יש מסלול אחד המשרת את רחוב קאו סאן ומסלול אחר המשרת את סילום ופרטונאם. היא זולה יותר ממונית מדודה לנוסע סולו אך יקרה משמעותית מאוטובוסים עירוניים.

  אוטובוס עירוני  : יש גם מספר אוטובוסים של תחבורה ציבורית שנוסעים ליד שדה התעופה, פשוט עקוב אחר השילוט לכיוון תחנת הרכבת. אוטובוסים לכיוון מרכז בנגקוק נמצאים בצד הכביש של שדה התעופה, אז אל תחצו את הכביש המהיר. אלו קווי אוטובוס שימושיים:

  אוטובוס 504 ממוזג ייקח אתכם ל-CentralWorld בצומת Ratchaprasong (קרוב לכיכר סיאם ), כמו גם לפארק לומפיני ול- Silom , משם תוכלו לקבל גישה לרכבת העילית.

  אוטובוס רגיל וממוזג 29 ייקח אתכם לתחנת הרכבת Hualamphong שיעבור במקומות רבים, כולל אנדרטת הניצחון וכיכר סיאם . תוכלו גם לרדת בשוק סוף השבוע של Chatuchak, שם תוכלו לעבור למטרו או לרכבת העילית. לפעמים התחנה האחרונה היא אנדרטת הניצחון (19 באט).

  אוטובוס ממוזג 59 ייקח אתכם לסאנאם לואנג ב- Rattanakosin . מסלול זה לוקח זמן מכיוון ש-Rattanakosin נמצא רחוק משדה התעופה.

  זכור שחלק מהאוטובוסים העירוניים הללו אינם משלימים את המסלול. הם נקראים "אוטובוס נוסף" (תאילנדית: รถ เสริม rot serm ). לאוטובוסים מסוג זה יש שלט אדום לפניהם ועליו כתוב היעד הסופי (בכתב תאילנדי כמובן). בדוק את זה לפני שאתה לוקח את האוטובוס. אתה יכול לשאול את המקומיים בתחנת האוטובוס או מנצח באוטובוס

  באוטובוס

  כאשר קונים כרטיסים לאוטובוסים מבנגקוק, עדיף לדלג על סוכני הנסיעות והאוטובוסים הפרטיים שלהם, ולקבל את הכרטיסים לאוטובוסים ציבוריים ישירות בשלושת מסופי האוטובוסים הציבוריים של בנגקוק . האוטובוסים האלה זולים יותר, בטוחים יותר, מהירים יותר, נוחים יותר ולא ירמו אותך על מיניבוס מוכה כפיים באמצע הדרך או למלון שורץ פשפשים בסוף. כל אחד ממסופי האוטובוסים הארוכים האלה משרתים כיוון אחר. הם ממוקמים בכוונה במקומות מחוץ למרכז, כך שהאוטובוסים לטווח ארוך מונעים את עומסי התנועה הכבדים במרכז העיר. הם:

  3 מסוף האוטובוסים המזרחי (Ekkamai (เอกมัย)), ☏ +66 2 391-2504.טרמינל קומפקטי יחסית ממש ליד תחנת Ekkamai BTS בסוקהומביט . Ekkamai משרת יעדים במזרח תאילנד , כולל פטאיה , Rayong , Ban Phe (עבור Ko Samet ), Chanthaburi ו- Trat . אם אתם הולכים לקו צ'אנג , יש תחנה ייעודית עבורה בין Chanthaburi ו-Trat. אתה יכול גם להגיע באוטובוס למעבר הגבול הקמבודי ב- Poipet , לחפש את האוטובוס ל-Aranyaprathet ולומר להם שאתה נוסע ל-Poipet כשאתה קונה את הכרטיס. לַעֲרוֹך

  4 מסוף האוטובוסים הצפוני והצפון-מזרחי (Mo Chit 2 (หมอชิต 2), ☏ +66 2 9362841 (-3).הטרמינל הגדול, העמוס והמודרני ביותר, מחליף את טרמינל מו צ'יט הישן. הקומה העליונה משרתת את אזור איסאן בצפון מזרח תאילנד. קומת הקרקע משרתת את צפון תאילנד , וחולקת כמה יעדים עם Ekkamai (כולל פטאיה , Rayong , Chanthaburi ו- Trat ). מסוף האוטובוסים נמצא במרחק הליכה הוגן מתחנת BTS Mo Chit או מתחנת MRT Chatuchak Park. מוניות אופנוע עושות את הנסיעה בתעריף קבוע (המיקוח חסר טעם), בעוד הטוק-טוקים גובים כל מה שמתחשק להם – בעת מיקוח, זכרו שמונית אמיתית עם מיזוג אוויר תעלה לכם בערך כמו מונית מנוע (בהנחה שהתנועה קטנה) . אתה יכול גם לנסוע באוטובוס 77ולשלם את התעריף השוטף על הסיפון (אוטובוס זה נוסע גם מהטרמינל דרך Victory Monument, Pratunam ו- Silom Rd). אם יש לכם כמות נכבדת של מזוודות, האפשרות הקלה ביותר, אם לא בהכרח המהירה ביותר, היא לקחת מונית ישירות אל מסוף האוטובוסים או ממנו. לַעֲרוֹך

  רכישת כרטיסים בטרמינל קלה למדי: מצא חלון שעליו כתוב היעד שלך (באותיות רומיות ידידותיות), שלם את התעריף במספרים גדולים באותו חלון, ותקבל כרטיס ביציאה הפנוי הבאה. כיתוב כחול פירושו מחלקה 1, אדום משמעו מחלקה 2 (הימנע בנסיעות ארוכות יותר), וכרטיסים ליעדים בעיסאן נמכרים מהקומה השלישית. שאל את דלפק המידע בקומה הראשונה אם אתה זקוק לעזרה, או כל אחד מצוות תעבורה ושות', שניתן לזהות בקלות הודות לחולצות הלבנות והנעימות שלהם עם כפתורי זהב. לאחר מכן פשוט מצא את דוכן היציאה ואתה בדרך. אם יש לך זמן להרוג, יש שני מגרשי אוכל ממוזגים והוגנים למדי בשני הקצוות של בניין הטרמינל הראשי, בתוספת KFC, Dunkin' Donuts והרבה נקודות מכירה של 7-Eleven.

  אוטובוסים ממוזגים זמינים ישירות מבנגקוק מו צ'יט לסיאם ריפ, קמבודיה. Transport Co. , החברה בבעלות המדינה שמפעילה את האוטובוסים, מציעה שירותים יומיים לסיאם ריפ. יציאות בכל יום בשעות 08:00 ו-09:00 לשני הכיוונים.

  5 מסוף האוטובוסים הדרומי (סאי טאי מאי (สายใต้ใหม่)),Phutthamonthon Sai 1 Rd, Thonburi, ☏ +66 2 894-6122.משרת את כל היעדים ממערב ומדרום לבנגקוק ממיקומה המעט לא נוח בצד ת'ונבורי של הנהר. מכאן יוצאים אוטובוסים למרחקים ארוכים ליעדים ברחבי מערב תאילנד (כולל Nakhon Pathom וקנצ'נבורי ) ודרום תאילנד (כולל קראבי , פוקט , סוראט תאני , קוסמוי , קו פנגאן , האט יאי ., ואחרים). הטרמינל החדש הוא מבנה נעים למדי דמוי שדה תעופה עם מיזוג אוויר, צגי יציאה אלקטרוניים (באנגלית), כמה משרדי בנקים ומסעדות אוכל מהיר. בקומת הקרקע יש בעיקר מסעדות תאילנדיות בחוץ. בקומה הראשונה יש מכירת כרטיסים ורוב המסעדות. הקומה השלישית היא קניון קטן והיא מקום טוב להשתרע על הרצפה אם יש לכם עצירה ארוכה. שלא כמו המפעילים המוזלים בקאו סאן רואד , כל האוטובוסים מכאן הם ציבוריים, מוסדרים היטב, זולים ובטוחים למדי. פשוט קנה את הכרטיסים שלך בדלפק הממוספר עם היעד שלך כתוב עליו (כמעט תמיד באנגלית).(עודכן בינואר 2018 | לַעֲרוֹך)

  ההגעה לטרמינל היא קצת כאב ראש, שכן התחבורה הציבורית מוגבלת. האפשרות הקלה ביותר היא לקחת מונית מדודה, אבל אם אתם נוסעים לשם בערב, במיוחד בימי עבודה, היו מוכנים להילחם בפקק רציני – ההגעה לשם יכולה לקחת 30 דקות או שעה שלמה ממרכז העיר. התעלם מהתחזיות בקאו סאן רואד – בניגוד למה שהם עשויים לומר, אין באמת דרך "מהירה" יותר כאשר כל הכבישים צפופים.

  מתחנת Victory Monument BTS, ניתן להגיע לטרמינל באמצעות אוטובוס 515 ממוזג כתום חיוור . כאשר המנצח ניגש אליו, פשוט אמור "סאי טאי". לאחר נסיעה לא קטנה, מסוף האוטובוסים הגדול יהיה בצד שמאל כ-9 ק"מ (5.5 מייל) לאחר חציית הנהר (לא תפספסו אותו וכנראה גם יגידו). להגיע לשם באוטובוס למעשה לא לוקח הרבה יותר זמן ממונית (זה כמעט אותו דבר במקרה של פקק), אבל הנסיעה הרבה יותר זולה, במיוחד אם לבד. אוטובוס 556 כבר לא נוסע מנמל התעופה סוברנבומי, אלא מתחנת הרכבת של מקאסאן (ARL). יש גם מיניבוסים לבנים מנקודות שונות ברחבי בנגקוק, למשל, מ- Ramkhamhaeng(ליד האצטדיון הלאומי ראג'מנגלה). יש אוטובוסים הסעות לא יקרים ומיניבוסים קצת יותר יקרים (אך טעינה מהירה וקצת יותר מהירה) גם למסוף האוטובוסים הצפון-מזרחי וממנו.

  במיניבוס

  לנסיעות לפרברי בנגקוק או למיקומים בטווח של 200 ק"מ מהעיר, הדרך המהירה ולעיתים הזולה ביותר היא להשתמש בשירותי מיניבוס (מיניוואן) ציבוריים. הם רצים ממגרשי חניה ליד6 כיכר אנדרטת הניצחון (תאילנדית:อนุสาวรีย์anusawarii) (השתמשו בגשר הולכי רגל המוביל צפונה מיציאה 2 של BTS Victory Monument). אנדרטת הניצחון (Q2063737) בוויקינתונים אנדרטת הניצחון (תאילנד) בויקיפדיה לַעֲרוֹך. מול האנדרטה עצמה תחנות האוטובוס העירוניות, מאחוריו יש שוק קטן, ומאחורי השוק תמצאו מיניבוסים רבים בצבע לבן שרק חונים בצד הדרך ומחכים לנוסעים. הם יוצאים כשהם מלאים, בדרך כלל כל 10-30 דקות. מחיר הנסיעה דומה בדרך כלל לאוטובוסים בינעירוניים עם אותו יעד (אם יש כאלה). אחרת, זה יכול להיות מוערך ב-1 באט/ק"מ.

  מאז אוקטובר 2016 הועברו המיניבוסים למחוזות אחרים לשלושת מסופי האוטובוסים הציבוריים מה שהופך אותם להרבה פחות נוחים. העיר מקלה על המעבר על ידי מתן אוטובוסי הסעות חינם מכיכר אנדרטת הניצחון למסופי האוטובוסים. ההסעות למסוף האוטובוסים הדרומי, ומסוף האוטובוסים הצפוני והצפון-מזרחי יוצאות מהרבע הצפון מערבי של הכיכר. לא ברור כמה זמן ההסעות החינמיות הללו יישארו במקום.

  היעדים כתובים בחזית ובצד המיניבוסים בתאילנדית, אז כדאי לשאול נהגים או מוכרי כרטיסים לגבי היעד. מיניוואנים הם בדרך כלל הדרך המהירה ביותר לתחבורה מכיוון שהם נוסעים בכבישים מהירים מוגבהים ישירות מאנדרטת הניצחון, ובכך נמנעים מפקקי תנועה. יתרון נוסף הוא שהם מתחילים ממרכז העיר בנגקוק ובדרך כלל מגיעים למרכז העיר של יעדם. אוטובוסים רגילים למרחקים ארוכים עוצרים לפעמים רחוק יותר ממרכז העיר. נהגי מיניבוס ידועים לשמצה בנהיגה לא בטוחה ובתאונות קטלניות. החיסרון של מיניבוסים הוא שמרווח הרגליים מוגבל, ואולי לא נוח לאנשים גבוהים. אם יש לך מטען מגושם, אתה יכול לשמור אותו על הברכיים או לקנות מושב עבורו.

  כמה יעדים שימושיים בתוך העיר: Min Buri (לפארק סיאם), נאווה נאקורן (לשדה התעופה Don Mueang או לצאת לאורך כביש 1 לטרמפ לצפון/צפון מזרח), Phra Ram 2 (לכביש המהיר, לחיבור לדרום תאילנד), נמל התעופה סוברנבומי.

  כמה יעדים המוגשים ממסוף האוטובוסים המזרחי : פטאיה , באן פה (עבור קו סאמט ), ראיונג , צ'אנטאבורי .

  חלק מהיעדים המוגשים ממסוף האוטובוסים הצפוני והצפון-מזרחי : Ayutthaya , Lopburi .

  כמה יעדים המוגשים ממסוף האוטובוסים הדרומי : Samut Songkhram , Samut Sakhon , Kanchanaburi , Phetchaburi , Hua Hin .

  ברכבת

  ראה גם: תאילנד#להסתובב

  מסילות רכבת מתכנסות לבנגקוק מכל חלקי תאילנד: מצ'אנג מאי בצפון, נונג קאי בגבול לאוס, אובון ראצ'אתאני ממזרח, אראניאפרת'ט על גבול קמבודיה, סאטאהיפ על החוף מדרום, נאם טוק ממערב, ופאדאנג בסאר בגבול מלזיה במורד חצי האי מדרום. הרכבות מופעלות על ידי רכבת המדינה של תאילנד .

  ה- Belmond Eastern & Oriental Express המפואר פועל מדי פעם גם בין בנגקוק, קואלה לומפור וסינגפור , עם מחירים שמתחילים ב-7,500 דולר ארה"ב. שתי ריצות מתוכננות לסוף 2021.

  שלוש מסילות ברזל במהירות גבוהה לבנגקוק מוצעות מקונמינג שבסין: קו מזרחי דרך וייטנאם וקמבודיה, קו מרכזי דרך לאוס, וקו מערבי דרך מיאנמר, עם תוכניות נוספות לקווים להמשיך דרומה לתוך מלזיה. סינגפור. החל משנת 2021, הקו המרכזי הגיע לווינטיאן בירת לאוס, אך בגלל COVID אין רכבות חוצות את הגבול הסיני. הארכת הקו המרכזי לבנגקוק נמצאת בשלבי בנייה, אך ההשלמה עוד שנים. העבודות בתוואי המזרחי והמערבי נתקעו זה מכבר והסיום לא נראה מרחוק באופק.

  7 תחנת Hua Lamphong תחנת הרכבת של בנגקוק בוויקיפדיה נסגרת בינואר 2022 . היא נשארת התחנה המרכזית והתחנה הסופית של העיר עד שבאנג סו פתוחה במלואה, ראה להלן. זה מרכזי, ליד Yaowarat ויש לו תחנת מטרו משלו. זהו בניין ישן ומקסים משנת 1916, אך יעיל ונוח להפליא. על לוחות הזמנים זה נקרא בדרך כלל Krung Thep.

  הואה למפונג, התחנה הסופית ההיסטורית

  כרטיסים לרכבות היוצאות באותו יום או למחרת ניתן לקנות בדלפקים מתחת למסכים הגדולים. משרד ההזמנות מראש נמצא מימין לרציפים כשצועדים לעברם ומאורגן היטב. אתה יכול לבחור את המושב/מעגן שלך מתוך תוכנית של הרכבת, ותשלומים בכרטיס אשראי מתקבלים. דלפק המידע מועיל, אל תתייחס כלל לאף אחד אחר, גם אם הם עונדים תגים בעלי מראה רשמי. כמו כן, החנויות בקומה השנייה המציעות "מידע תיירותי" הן רק פרסומים. נקודת האיסוף וההורדה של המוניות נמצאת משמאל לרציפים כשצועדים לעברם, ובדרך כלל היא כאוטית בתקופות עמוסות. מתקן המטען השמאלי נמצא בקצה הנגדי של המתחם, בקצה הימני כשמתרחקים מהרציפים.

  8 תחנת Bang Sue תהפוך לתחנה הסופית של כל הרכבות הבין-עירוניות מינואר 2022; עדיין לא ידוע אילו שירותים מקומיים ואזוריים יחליפו גם הם. אולי תחליף כאן בשביל המטרו, אבל המקום עדיין בתהליכי עבודה. הוא מחובר גם באוטובוס 52 למו צ'יט, עבור מסוף האוטובוסים למרחקים ארוכים.

  9 תחנת הרכבת תונבורי (ธนบุรี לשעבר תחנת בנגקוק נוי) (ממערב לנהר בת'ונבורי).התחנה הסופית של רכבות פעמיים ביום לקנצ'נבורי (דרך Nakhon Pathom ). רק כדי לבלבל את הדברים, תחנת הרכבת הקודמת של Thonburi ממש ליד הנהר (נגישה על ידי תחנת הרכבת Chao Phraya Express Boat pier Railway Station) היא כעת כדור עפר והפכה למוזיאון, אבל היא נמצאת במרחק של 800 מ' בלבד מהתחנה החדשה. רכבות התיירים הממוזגות מחלקה שנייה בלבד לקנצ'נבורי ונאם טוק יוצאות מתחנת הרכבת Hualamphong. תחנת הרכבת Thonburi (Q6895717) ב-Wikidata תחנת הרכבת תון בורי בויקיפדיה לַעֲרוֹך

  10 תחנת הרכבת וונגוויאן יאי (วงเวียนใหญ่) (כ-800 מ' מתחנת הרכבת העילית באותו השם. כדי להגיע לשם, קחו מונית מדודה או ברגל (באמצעות מפה)).משרת את קו הנוסעים הכפרי של מיי קלונג לכפר הדייגים מאהא צ'אי . רכבות פועלות בערך מדי שעה והנסיעה אורכת כשעה. הנסיעה לא מעניינת מעט אם תרצו להגיע לשם מהר, אבל היא חוויה לחובבי רכבות ואטרקציה בפני עצמה, עם נוף יפה על המטעים, מטעי הירקות ומטעי הקוקוס של הכפר. Maha Chai הוא יעד נחמד של פירות ים, ואם בא לכם, תוכלו לחצות את נהר Tha Chin במעבורת ולהמשיך ברכבת אל Samut Songkhram . תחנת הרכבת Wongwian Yai (Q5979361) בוויקידטה לַעֲרוֹך

  בספינה

  לא הרבה אנשים מגיעים לבנגקוק בספינת תענוגות. ספינות בינוניות עד גדולות חייבות לעגון ב11 נמל לאם צ'באנג . לַעֲרוֹךכ-90 דקות+ (משתנה במידה ניכרת בשעות העומס) דרומית מזרחית לבנגקוק וכ-30 דקות צפונית לפטאיה . דלפק שירות מוניות זמין על הרציף, אך גובה מחירים מופקעים עבור נסיעה לבנגקוק, לשכירת מונית (4 נוסעים), או לשכור מיניבוס (בדרך כלל 11 מושבים לנוסעים). מחירים מעט נמוכים יותר ניתן למצוא בהליכה לכביש הראשי ולקחת מיניבוס, אך גם התעריפים הללו עדיין כמעט כפולים מהתעריף האופייני בכיוון ההפוך. עסקאות טובות יותר עשויות להיות אפשריים לנסיעות הלוך ושוב (גם אם חוזרים למחרת).

  אם אתה יכול להגיע בקלות אל ומסופי האוטובוסים הבאים…

  שירותי אוטובוסים תכופים מחלקה ראשונה ושנייה מקשרים ישירות את Laem Chabang עם טרמינל האוטובוסים המזרחי של בנגקוק (Ekkamai); שירותים ישירים פחות תכופים מגיעים למסוף האוטובוסים הצפון-מזרחי (Mo Chit). אוטובוס ממוזג מחלקה ראשונה (כחול לבן) לכל אחד מהם ייקח 90 דקות או פחות. דרך מהירה להיכנס ל-Sukhumvit היא להגיע לאוטובוס בכיוון Ekkamai ואז לרדת מוקדם ב-On Nut, שם תוכלו לעלות לרכבת העילית. האוטובוס תמיד יעצור כאן אם נוסע יבקש זאת.

  ניתן לעלות על אוטובוסים לכיוון דרום לפטאיה ברמזורים בכביש Sukhumvit בלאם צ'באנג. אלה הם תכופים ביותר (לפחות 10 לשעה).

  ספינות קטנות יותר עשויות לעגון היטב במעלה הנהר ב12 קלונג טואי (נמל שייט בנגקוק). נמל בנגקוק (Q6578896) ב-Wikidata נמל בנגקוק בויקיפדיה לַעֲרוֹךקרוב למרכז העיר. ההגעה למלונות הגדולים ולמוקדי העניין הרבים היא זולה ומהירה בהרבה מאשר מ-Laem Chabang. טרמינל צנוע מספק עיבוד לנוסעים. תמצאו בפנים גם "מנהלים" שמארגנים סיורים ומוניות. העלויות עשויות להשתנות מאוד בהתאם לכישורי המשא ומתן שלך או אם יש לך אפשרות להשתמש במעבורת ספינה במקומות אחרים. המתקן נמצא בתוך נמל משא פעיל. (הכניסה שלו אינה קרובה לתחנת המטרו באותו שם.) המרחק לכניסה הפעילה מאוד לנמל מהטרמינל (כקילומטר) ותנועה כבדה בין הולכי רגל ממוצעים אסורים. לפיכך, אפשרויות הגעה אל/מהטרמינל הן מונית מדודה ואוטובוס/שאטל של ספינה אם מוצעים.

  ברכב

  להיכנס לבנגקוק ברכב זה לא רעיון טוב, מכיוון שאתה יכול בקלות לבזבז חצי יום בהמתנה בפקק רק כדי להגיע לצד השני של העיר. שלושה כבישים מהירים מובילים לבנגקוק מכל כיוון בתאילנד. הדרך הטובה ביותר להגיע לבנגקוק מצפון תאילנד היא דרך Phahonyothin Road (Rte 1), שמגיעה מ- Mae Sai ליד גבול מיאנמר. דרך סוקומוויט (Rte 3) מגיעה מערים במזרח תאילנד , כמו טראט , פטאיה וצ'ונבורי . דרך Phetkasem (Rte 4), אחת הכבישים הארוכים בעולם, משתרעת עד לגבול מלזיה, ומשרתת את דרום תאילנד.

  כדי להקל על העומס בכבישים המהירים הללו, נוצרה מערכת חדשה של כבישים מהירים שתוארך בעתיד. הכביש המהיר החדש בנגקוק -צ'ונבורי (כביש 7) מחבר את צ'ונבורי ופטאיה . הכביש הלאומי קנצ'נאפיסק (הכביש המהיר 9 או "כביש הטבעת החיצוני") עושה לולאה ענקית סביב בנגקוק המשרתת את רוב עיירות הלוויין סביבה, כמו נונטאבורי וסאמוט פראקאן .

  הסתובב

  בנגקוק ידועה לשמצה בשל הגודש שלה, אבל בימים אלה יש דרכים לעקוף אותה: קפוץ על רכבת העילית (BTS) והמטרו (MRT) במרכז העיר, או השתמשו בסירות כדי לנווט בנהרות ובתעלות העיר. למרות שהם יקרים מדי עבור התאילנדי הממוצע ממעמד הפועלים, הרכבת העילית וה-MRT מתומחרות סבירות בסטנדרטים מערביים.

  טרנזיט בנגקוק יקל על השימוש בתחבורה הציבורית על ידי בחירת השילוב הטוב ביותר של אוטובוסים, MRT, BTS כדי להגיע ליעד שלך.

  בתחבורה ציבורית

  עמוד השדרה של מערכת התחבורה הציבורית של בנגקוק הוא שלוש מערכות רכבת נפרדות; רכבת העילית BTS , ה- MRT וקשר הרכבת של נמל התעופה . למרות שההעברות בין מערכות שונות הן די פשוטות, מערכות התעריפים שלהן אינן משולבות ונפרדות לחלוטין זו מזו, כלומר תצטרכו לקנות כרטיסים נפרדים לכל שלב בנסיעה. כמו כן, אין כרטיס משולב של ערך מאוחסן שניתן להשתמש בו עבור כל שלוש המערכות, כך שתהיה לך קנייה נפרדת עבור כל מערכת שבה תרצה להשתמש. עם זאת, כרטיס ערך מאוחסן משולב עבור כל שלוש המערכות, המכונה Mangmoom Card, מתוכנן, אם כי השקתו הייתה נתונה לעיכובים חוזרים ונשנים. שמות שונים משמשים את המערכות השונות לתחנות המחלף. לדוגמה, תחנת המחלף המכונה Sukhumvit במערכת MRT ידועה בשם Asok במערכת BTS.

  את רשת הרכבות משלימה סירת צ'או פראיה אקספרס הפועלת על נהר צ'או פראיה, כמו גם מערכת אוטובוסים. אף אחד מאלה אינו עושה שימוש במערכת כרטיסי ערך מאוחסנים, ותשלום תעריף מתקבל רק במזומן.

  רכבת העילית

  מפת מערכות BTS, MRT, ARL ו-BRT בנגקוק

  ה13 רכבת העילית של בנגקוק (BTS) (รถไฟฟ้าบีทีเอส)ראוי לביקור רק בגלל עידן החלל של דיסנילנד. הרכבת העילית, שנבנתה במאמץ נואש להקל על התנועה והזיהום המטורפים של בנגקוק, מכסה את רוב האזורים המרכזיים של העיר והיא נוחה במיוחד לביקור בכיכר סיאם . ישנם שני קווים: קו Sukhumvit הירוק הבהיר נוסע לאורך Sukhumvit Road , כיכר סיאם ולאחר מכן עוקב אחר Phahonyothin Road צפונה, שם הוא עובר Mo Chit (N8), ליד שוק סוף השבוע של Chatuchak, לפני שהוא מסתיים ב- Wat Phra Sri Mahathat (N17) . באפריל 2017 הקטע לכיוון מזרח חצה את הגבול ל- Samut Prakan כאשר Samrongתחנת (E15) נפתחה. קו Silom הירוק הכהה מתחיל ב-Petchkasem Road ( תחנת Bang Wa , S12), חולף על פני רציף הסירות האקספרס ב- Saphan Taksin (S6), עובר באזור Silom ומסתיים באצטדיון הלאומי (W1), ממש ליד MBK Center. שני הקווים מתחברים בסיאם (CEN), שם ניתן להחליף ביניהם. למרבה הצער, אין תחנה ליד Khao San Road , אבל אתה יכול לקחת את הסירה המהירה ממזח Phra Arthit למזח Sathorn, שם אתה יכול לעבור לרכבת העילית. BTS Skytrain (Q806501) ב-Wikidata BTS Skytrain בויקיפדיה(עודכן ביולי 2020 | לַעֲרוֹך)

  אתה חייב להחזיק מטבעות של 5 או 10 באט כדי לרכוש כרטיסי סקייטריין ממכונות אוטומטיות, אז החזיקו אותם. בחלק מהתחנות יש מכונות עם מסך מגע שמקבלות שטרות של 20, 50 ו-100 באט, אך לעיתים קרובות יש תור לשימוש בהן. המחירים תלויים בכמה אזורים אתה נוסע. עיין במפה (באנגלית) ליד כל מכונת כרטיסים. אם אין לכם מטבעות, עמדו בתור להחלפה מהצוות בדוכן. אם אתם נמצאים בעיר מספר ימים (או תערכו מספר ביקורים במהלך 30 הימים הבאים), שקלו את האפשרויות שלכם ושקול:

  כרטיס ארנב: כרטיס נטען בעל ערך מאוחסן. יש להביא דרכון בעת ​​הרכישה. כרטיס הארנב יכול לשמש גם לביצוע תשלומים בסופרמרקטים מסוימים,

  כרטיס תיירים "רכוב כל מה שתרצה" (140 באט ליום) או

  כרטיס נסיעה מרובה של 20 נסיעות או יותר לכל אזור (הפיקדון בר-החזר עבור כרטיס נטען תקף ל-5 שנים).

  הם בהחלט יחסכו לך זמן, חיפוש אחר מטבעות ואולי אפילו כסף. בדוק מידע עם הצוות דובר האנגלית.

  הרכבות לא פועלות כל הלילה. היציאות האחרונות מהטרמיני הן 00:00-00:24, והרכבות הראשונות מתחילות ב-05:15-05:30.

  מטרו

  ה Metropolitan Rapid Transit (MRT) (รถไฟฟ้ามหานคร).יש שני קווים אך הוא מורחב עם בנייה שמבלבלת את התנועה באזורים מסוימים. השירות התחיל כרכבת מטרו (רכבת תחתית) אך חלקים מהרשת פועלים כעת על מסילה מוגבהת, כך שהתווית Skytrain עבור ה-BTS הופכת מבלבלת כאשר גם קישור הרכבת לשדה התעופה משתמש בבנייה דומה. MRT (Q806485) ב-Wikidata MRT (בנגקוק) בויקיפדיה לַעֲרוֹך

  הקו הכחול עובר במעגל מ-Lak Song ל-Tha Phra דרך Thonburi , Yaowarat , Silom , Sukhumvit , Ratchadaphisek ואזורים סביב שוק סוף השבוע של Chatuchak ב- Phahonyothin . ישנם מחלפים לרכבת העילית בתחנות Bang Wa, Si Lom , Sukhumvit ו- Chatuchak Park . הקו הסגול מחבר את שוק טאו פון ממערב לתחנת הרכבת באנג סו לנקודות מערבה ב- Nonthaburi דרך נהר צ'או פראיה. 

  כרטיסי מטרו אינם ניתנים להחלפה עם כרטיסי BTS. התעריפים מבוססים על מספר התחנות. המכונות האוטומטיות לכרטיסים מקבלים מטבעות ושטרות. כרטיסים בתשלום מראש של עד 1,000 באט זמינים גם כן. עבור תעריפי נסיעה בודדת, נעשה שימוש באסימון פלסטיק עגול. הוא אלקטרוני: פשוט נופף בו על ידי הסורק כדי להיכנס; להפקיד אותו בחריץ ליד היציאה לשער היציאה. לילדים ולקשישים מונפקים כרטיסים בחצי מחיר אך יש לגשת לדלפק הכרטוס.

  בתחנות המטרו יש מדרגות נעות שעוברות כל הדרך למעלה ולמטה בנוסף למעליות כך שהמטרו קל יותר מהרכבת העילית לאנשים עם מוגבלות בניידות או מטען כבד. בדיקת התיקים מתבצעת בכניסה לכל תחנה. זה בדרך כלל לא יותר מאשר הצצה מהירה פנימה; זה קטע של תיאטרון אבטחה חסר טעם שלא יעצור אף מחבל רציני.

  תיירים לא משתמשים ב-MRT כמו ברכבת העילית, אבל יש כמה תחנות שימושיות בקו הכחול. תחנת Sanam Chai נמצאת ליד וואט פו והארמון הגדול ב- Rattanakosin . וואט מנגקון מספק גישה טובה ליאווארט . סי לום ולומפיני נמצאים בשני קצותיו של פארק לומפיני. תחנת Phetchaburi מספקת מחלף עם סירת Saen Saep Express Boat ברציף Asok ועם קישור רכבת לשדה התעופה בתחנת Makkasan. Phra Ram 9 נמצא ליד קניון Fortunetown IT שהמקומיים רואים בו טוב יותר מ-Pantip Plaza. מרכז תרבות תאילנדנמצא גם ליד שוק הלילה Rot Fai Ratchada והמופע של Siam Niramit. לאט פראו נמצאת ליד בזאר הלילה סואן לום. אם אתם הולכים לשוק סוף השבוע של צ'אטוצ'אק , אל תצאו מפארק צ'אטוצ'אק, אלא לכו עוד תחנה אחת ל- Kamphaeng Phet כשהוא מוריד אתכם ממש לתוך השוק.

  הקו הסגול פותח אזורים חדשים לתיירים. לדוגמה, עכשיו הרבה יותר קל לגשת לצומת סיאם ג'יפסי (Siam Gypsy Junction) הסמוך לתחנת טאו פון , כמקום בו תוכלו לשתות עד הזריחה. 

  מסילת הרכבת הראשית של תאילנד המחברת את בנגקוק למחוזות הצפוני והצפון מזרחי חותכת את ה-MRT בשתי נקודות: באנג סו והואלאמפונג. השוהים ברחוב Khao San Road או באזורי Silom או Yaowarat יכולים לרדת ב-Hualamphong לגישה נוחה למקומות אלה. עם זאת, בשל המעברים המפלסיים הרבים שיורדים ב-Bang Sue ותפיסת המטרו ייקח אתכם מהר יותר אפילו ל-Hualamphong למרות שזה יעלה קצת יותר. אם אתם הולכים מהרכבת לנמל התעופה סוברנבומי, רדו ב-Bang Sue, סעו במטרו ל-Petchaburi ועברו ל-Airport Rail Link ב-Makkasan.

  רכבות המטרו פועלות בין השעות 06:00-24:00.

  קישור רכבת לשדה התעופה

  נפתח בשנת 2010 את קישור רכבת לשדה התעופה (รถไฟฟ้าเชื่อมท่าอากาศยานสุวรรณภู).מחבר את נמל התעופה סוברנבומי לעיר. רק הסיטי קו נשאר למרות שהשירות התחיל בקו אקספרס יקר ומהיר יותר . כמו כן, מסוף האוויר סיטי בתחנת מקאסאן פורק עקב חוסר שימוש. קישור רכבת לשדה תעופה (Q1133704) ב-Wikidata קישור רכבת נמל התעופה (בנגקוק) בויקיפדיה לַעֲרוֹך

  קו ARL (Airport Rail Link, קו עירוני) מתחיל בנמל התעופה Suvarnabhumi ומסתיים ב- Paya Thai , עם כמה תחנות מעניינות ביניהם (כגון Ramkhamhaeng , Makkasan עבור קו המטרו ו- Ratchaprarop עבור Pratunam ). מחיר הכרטיס תלוי במרחק. כרטיסים זמינים בדלפקי כרטוס ובמכונות אוטומטיות המקבלות מטבעות ושטרות. רכבות פועלות בין השעות 06:00-00:00 בימי חול במרווחים של 10-11 דקות ואחרות במרווחים של 12-13 דקות. הנסיעה מסוברנבומי לפאיה תאי אורכת כחצי שעה. 

   ARL  הוא כעת בבירור קו רכבת נוסעים שמאפשר רכבות עמוסות אך הוא עדיין שימושי לתיירים. הכרטיסים זולים ויש מדרגות נעות למעלה ולמטה בנוסף למעליות אם יש לך מטען. אם אתה עולה לרכבת ב-Paya Thai או Suvarnabhumi, סביר להניח שתמצא מושב ומקום לתיקים שלך למרות שלקרונות הרכבת אין מתלים למטען. בתחנת Makkasan אתה יכול לגלגל את התיקים שלך לאורך גשר הולכי רגל מקורה לתחנת Phetchaburi MRT. בתחנת Phaya Thai רוב הנוסעים הולכים קדימה אל גרם המדרגות. צריך לפנות חזרה לכיוון שממנו הגיעה הרכבת למעליות שיורדות מהפסים. המעליות עשויות להיות מאוד עמוסות, אבל תמצאו מדרגות נעות אם תלכו רחוק יותר. לאחר שתצאו דרך שערי הכרטיסים תוכלו להשתמש בגשר להולכי רגל לתחנת ה-BTS Phaya Thai.

  בסירה

  Chao Phraya Express Boat

  סירת "דגל כתום" צ'או פראיה אקספרס

  Chao Phraya Express Boat Map

  נסיעה על נהר צ'או פראיה צריכה להיות בראש סדר היום של כל תייר. האפשרות הזולה והפופולרית ביותר היא סירת אקספרס צ'או פראיה ., בעצם אוטובוס מימי משייט במעלה ובמורד הנהר. Chao Phraya Express Boat (Q2270057) ב-Wikidata Chao Phraya Express Boat בויקיפדיה לַעֲרוֹךהשירות הבסיסי יוצא מ- Wat Rajsingkorn (S4) כל הדרך צפונה עד Nonthaburi (N30), עם עצירות ברוב האטרקציות העיקריות של Rattanakosin כולל הארמון הגדול (ב- Tha Chang ) ו-Wat Pho (ב- Tha Tien ). המזח הקרוב ביותר לקאו סאן רואד הוא Phra Arthit . היכנסו לסירה המהירה ברציפים הרבים ושלמו למנצח עבור הנסיעה. היא תיגש אליך עם מתקן מתכת ארוך לכרטיסים. בכמה רציפים גדולים יותר אפשר לקנות את הכרטיס לפני העלייה למטוס. כשגברת גליל המתכת מתקרבת אליך, פשוט תראה לה את הכרטיס שקנית על המזח.

  קווי הסירה השונים מסומנים על ידי צבע הדגלון המשולש בקצה הסירה. דגלים אלה יכולים לבלבל; אל תחשוב שדגל המלך הצהוב מתאים לדגל הקו הצהוב!

  קו הדגל הכתום (14 באט, כל יום 06:00-19:00) הוא ההימור הטוב ביותר שלך, מכיוון שהוא מכסה את אזורי התיירות העיקריים והוא מהיר למדי. עם זאת, זה לא עוצר בכל מזח בניגוד ל:

  קו בסיסי "ללא דגל" (8, 10 או 12 באט) שהוא איטי למדי ופועל רק בשעות העומס (MF 06:45-07:30 ו-MF 16:00-16:30).

  עדיף להימנע מקו הדגל הצהוב המהיר יותר (MF 06:15-08:10 ו-MF 15:30-18:05) מכיוון שהוא מדלג על אטרקציות פופולריות רבות כולל רחוב קאו סאן, הארמון הגדול ו-וואט פו.

  קו הדגל הירוק (10, 12, 19 או 31 באט, MF 06:10-08:10 ו-MF 16:05-18:05) מדלג על רציפים רבים, אך קצה הפקרד שלו הוא המזח הקרוב ביותר לקו קרט אם תרצו לבלות שם יום חול.

  בנוסף לסירות האקספרס לימי העבודה, ישנה סירת תיירים עם דגל כחולשעוצר בתת-קבוצה קטנה של רציפים, מציע פרשנות באנגלית ומציע כרטיס יום וכרטיסי נסיעה בודדים. הסירות מעט נוחות יותר וייתכן שכדאי לשקול אותן אם תרצו לשייט במעלה ובמורד אתרי התיירות החשובים ביותר. הם פועלים רק פעם אחת ב-30 דקות ומפסיקים לפעול עד השעה 15:00. היזהר מכיוון שהצוות עשוי לומר שהסירה הרגילה עם הדגל הכתום (הזול יותר) לא מגיעה כבר די הרבה זמן (כיוון שהם מפרסמים באגרסיביות לעסקים), אבל לפעמים זו לא האמת. אם אתה רוצה את החוויה התיירותית עם פרשנות של מדריך ורמקולים רועשים (מאוד), לעתים לא מובנים, אז זה האחד בשבילך. למרות זאת,

  השילוט של המזחים די ברור, עם רציפים ממוספרים ומפות מסלולים באנגלית. רציף Sathorn (Taksin) זכה לכינוי "מרכזית", מכיוון שהוא מציע מעבר מהיר לתחנת BTS Saphan Taksin. הסירות נוסעות כל 5-20 דקות מהזריחה ועד השקיעה (בערך משעה 06:00-19:00), אז תתעלמו מכל טאוט מוניות נהר שמנסים לשכנע אתכם אחרת. היזהרו מסגירת מזחים: בפרט, החל משנת 2022 מזח Tha Tien שליד Wat Pho סגור כבר כמה שנים עקב עבודות שדרוג גדולות, מה שמחייב את המבקרים לרדת בוואט ארון ולעבור במעבורת נוספת.

  מזחים רבים משרתים גם על ידי מעבורות חוצות נהר. אלה שימושיים במיוחד כדי להגיע לוואט ארון או לרציפים הרבים בצד ת'ונבורי של הנהר. מעבורות חוצות נהר מסתובבות כל 10 דקות ועולות רק 3.5 באט. משלמים בקיוסק על המזח ואז עוברים דרך הקרוסלה.

  Saen Saep Express Boat

  ה סירת Saen Saep Express .משרת את תעלת Saen Saep הארוכה, אחת מהתעלות הנותרות ( khlong ) שבעבר זרמו דרך בנגקוק. משמש בעיקר את המקומיים לנסיעה לעבודה, השירות זול וזוכים לראות את ה"צד האחורי" של השכונות, כביכול. כמו כן, הוא חסין מפני פקקי התנועה הידועים לשמצה של בנגקוק. המרחק הכולל הוא 18 ק"מ (11 מייל), והשירות פועל בין השעות 05:30-20:30. שירות הסירות של Khlong Saen Saep (Q1053430) ב-Wikidata שירות הסירות Khlong Saen Saep בויקיפדיה לַעֲרוֹך

  הם בטוחים יחסית – רק שימו לב לצעדכם בעת העלייה והירידה, מכיוון שהם לא עוצרים ברציף לאורך זמן ולא נותנים למים המלוכלכים להיכנס לעיניכם. כדי למנוע התזות, הסירות מצוידות בווילונות קטנים שניתן להרים על ידי משיכה בחוט, אך יש להוריד אותם בכל עצירה כדי שאנשים יוכלו לטפס על הסיפון. שלם את התעריף לאספנים חובשי הקסדה חסרי הפחד שמסתובבים בצד החיצוני של הסירה, מתכופפים על גשרים, בעודה נופלת במורד התעלה. לחץ על כפתור הפעמון הירוק אם אתה רוצה לרדת ברציף הבא, אחרת הסירה עשויה פשוט לדלג עליו. לרציפים יש עכשיו אפילו שלטים (קטנטנים) באנגלית, למעט מזח The Mall Bangkapi , וזה לא מובן מאליו שאתה בקניון מספינת התעלה!

  התעלה עוברת במקביל לרחוב Phetchaburi, ומספקת את הגישה הקלה ביותר מהר הזהב ב- Rattanakosin (ו- Khao San Road הסמוכה ) לכיכר סיאם ולפראטונאם . קו זה נקרא כראוי " קו הר הזהב" והוא עובר ממזח Panfa Leelard למזח Pratunam . אם אתה רוצה להמשיך את המסע שלך מעבר לפראטונאם, הנוסעים צריכים להחליף סירה שם. קו NIDA מתחיל ב-Pratunam ויוצא מזרחה ל- Sukhumvit ו- Ramkhamhaeng . החזק את הכרטיס שלך.

  מונית נהר

  Saen Saep Express Boat Map

  לטיולים מחוץ למסלולים מוגדרים, אתה יכול לשכור מונית נהר ארוכת זנב בכל מזח מרכזי. אלה יקרים למדי, אבל עם קצת התמקחות הם עשויים להתאים לקבוצות קטנות. כדי לעקוף את הצעירים דמויי המאפיה שמנסים לקבל קצבה גדולה עבור כל נסיעה, הסכימו למחיר הנסיעה הקצרה ביותר האפשרית (30 דקות), ולאחר מכן נהלו משא ומתן ישירות עם הקפטן כשעל הסיפון.

  במונית

  מונית מדודה

  מוניות מדורגות הן דרך מהירה ונוחה להתנייד בעיר, לפחות אם התנועה זורמת בדרכך, אך הוזהר כי נהגי המוניות בבנגקוק ידועים לשמצה בחיפוש אחר דרכים להעלות את המחיר; התעקש על שימוש במונה, ואם הנהג טוען שהיעד שלך סגור, אם היעד שלך לא ידוע, או אם לוקחים אותך למקום אחר, פשוט צא מהמונית. כל המוניות כעת מדודות וממוזגות. אין היטלים (למעט משדה התעופה), גם בלילה; אל תאמין לנהגים שמנסים לומר לך אחרת. שלט אדום על החלון הקדמי, אם מואר, אומר שהמונית פנויה.

  כאשר המונה מופעל תראה מספר אדום המציין את אגרת הגיוס איפשהו בלוח המחוונים או בין הנהג לבינך. הקפידו לבדוק זאת בתחילת הנסיעה, שכן נהגים רבים "ישכחו" להפעיל את המונה על מנת לגבות מכם תשלום יתר בתום הנסיעה. רובם יתחילו את המונה כשיתבקשו לעשות זאת בנימוס ( מטר נה כראפ אם אתה זכר ומטר נה ח'א אם אתה נקבה); אם הנהג מסרב להשתמש במונה לאחר כמה ניסיונות, פשוט צא מהמונית.

  במקרים מסוימים, בשעת לילה מאוחרת ובמיוחד ליד רובע תיירות מרכזיים כמו קאו סאן או פאטפונג, תצטרכו ללכת במרחק של רחוב אחד כדי לתפוס נהג ישר. לרוב זה קורה גם למוניות שחונות כל היום מול המלון שלכם. יש רק שתי סיבות שהם שם: לקחת אותך למקומות שבהם הם יכולים לקבל את העמלות שלהם (חנויות תכשיטים, חייטים, מכוני עיסוי וכו') ולגבות ממך יותר מדי אי שימוש במונה.

  ההימור הטוב ביותר שלך הוא ללכת לכביש ולתפוס מונית מדודה פנויה בתנועה (קל ממה שזה נשמע, מכיוון שהתנועה בבנגקוק נוטה לזחול רוב הזמן, ומכונית אחת מתוך ארבע היא מונית), או ללכת למונית. תחנת מוניות שבה אתה רואה מקומיים רבים עומדים בתור. הימנע ממוניות שחונות מחוץ לבתי מלון או אטרקציות תיירותיות מרכזיות, ואם נהג מונית מסרב להפעיל את המונה, פשוט סגור את הדלת ומצא אחד שיעשה זאת. זכור שזה לא חוקי עבורם להחזיק בתעריפים ללא מדידה. לחלופין, אתה יכול גם להתקשר למונית באמצעות אפליקציית שיתוף נסיעות כמו Grab , אם כי תחויב בדמי הזמנה עבור השירות. היו חכמים ותן את כספך לנהגים ישרים, לא לרמות ולמצחנים. הסיבה היחידה שבגללה הם יוצאים מזה לעתים קרובות כל כך היא שתיירים זרים הניחו להם.

  הקפד לדעת את ההגייה הנכונה של היעד שלך, או שכתוב את זה בתאילנדית, שכן נהגי מוניות בבנגקוק גרועים לשמצה בקריאת מפות, ורוב הנהגים מדברים אנגלית מוגבלת. רוב המלונות ובתי ההארחה יכתבו עבורכם בשמחה כתובות בתאילנדית. אמנם רוב הנהגים יזהו את השמות של מקומות חמים לתיירים, גם אם הם מבטאים בצורה שגויה, אבל לעתים קרובות קשה לבטא כתובות כראוי בתאילנדית. אם הטלפון הנייד שלך עובד בתאילנד, לפעמים כדאי להתקשר למלון ולבקש מהצוות לדבר עם הנהג שלך בתאילנדית. בנוסף, נסו להשיג את כרטיס הביקור של המלון שלכם כדי להראות לנהג המונית למקרה שתלכו לאיבוד.

  אם אתה צובט פרוטות או מתלבט לגבי אמצעי התחבורה שלך, אולי תרצה להימנע מלעלות לאחת מהמוניות (הנפוצות מאוד) בצבע צהוב-ירוק. הם מופעלים על ידי הבעלים ובאיכות משתנה מאוד ולעיתים יש להם מונים מאושרים. כל שאר הצבעים שייכים לחברות מוניות גדולות, שבדרך כלל אוכפות את הסטנדרטים שלהן טוב יותר.

  בחלק מהמסלולים, הנהג ישאל אם יש להשתמש בכביש האגרה – זה בדרך כלל יחסוך הרבה זמן. יש לשלם את העלות בתא האגרה (לא מראש ולא בסיום הנסיעה). צפו כמה הנהג באמת משלם, שכן רבים מנסים לשמור על השינוי.

  כשיוצאים, נסו להחזיק בחשבונות קטנים (100 באט או פחות) או צפו לבעיות בשינוי. אין צורך בטיפים, אבל בהחלט יתקבלו בברכה אם אתם שמחים על השירות; רוב הנוסעים המקומיים יעגלו או ישאירו כל החלפת מטבע כתשר.

  טוק-טוק

  טוקטוקים בשוט

  מה תהיה בנגקוק בלי הטוק-טוקים הנתעבים והאהובים ? אתם תכירו אותם כשתשמעו אותם, ותשנאו אותם כשתריחו אותם – הציוד התלת-גלגלי האלה מתלקחים ברחבי בנגקוק ומשאירים אחריהם ענן שחור של ערפיח. עבור כל דבר יותר מאשר נסיעה של 5-10 דקות או סתם חוויה, הם באמת לא שווים את המחיר – ואם אתה נותן להם לברוח מזה, המחיר בדרך כלל יהיה פי 4 או 5 ממה שהוא צריך להיות בכל מקרה (מה , עבור תאילנדים, הוא בסביבות 30% פחות מהמחיר המקביל למונית מדודה).

  מצד שני, לפעמים אתה יכול לנסוע בחינם אם אתה מסכים לבקר בחנויות בגדים או תכשיטים תיירותיים (שנותנים לנהג הטוק-טוק קופוני דלק ועמלות עבור הבאת לקוחות). אנשי המכירות של החנויות נלחצים, ומנסים לרמות אותך עם חליפות באיכות גרועה או "אבני חן" שלמעשה הן חתיכות זכוכית חתוכות חסרות ערך. אבל בדרך כלל אתה חופשי לעזוב לאחר 5-10 דקות של גלישה. עם זאת, המבקרים צריכים להיזהר, לפעמים תחנה אחת יכולה להגיע לשלוש, וייתכן שנהגי טוק-טוק לא יהיו מעוניינים לקחת אותך לאן שאתה צריך ללכת ברגע שיש להם את קופוני הדלק שלהם. כמו כן, עם התנועה הצפופה של בנגקוק, אין ספק שתבזבז שעות מזמנך, אם לא כל היום.

  אם בכל זאת תרצו לנסות את הטוק-טוק, תמיד תרוצו בטוק-טוק נע מהכביש הראשי. במקומות תיירותיים, נהגי הטוק-טוק האלה מחכים כדי לשבש את תוכניות הנסיעה שלך. תמיד הסכימו על מחיר לפני הכניסה לטוק-טוק. היו גם ברורים לגבי היעד המיועד שלכם. אם הם טוענים שהיעד המיועד שלך סגור למשך היום, ומציעים לקחת אותך למקומות תיירותיים אחרים בקרבת מקום, התעקש על היעד שלך או צא. אם אתה מסיבה של גברים בלבד, נהגי טוק-טוק לפעמים פשוט יתעלמו לחלוטין מהיעד שלך ויתחילו להסיע אותך לאיזה בושת ("בנות יפות"). התעקש ללא הרף ובכוח ללכת רק ליעדך; או לקחת מונית מדודה במקום.

  סונגטהאו הוא גרסה פחות מוכרת , פחות צבעונית ופחות תיירותית של הטוק-טוק המשרתת בדרך כלל את הקרקע האחורית בשכונות מגורים. בדרך כלל יש להם ארבעה גלגלים במקום שלושה, שני ספסלים במקום אחד, פועלים על בנזין במקום גפ"מ ומזכירים משאית זעירה. המשרתות והמקומיים נוטים להשתמש בהן כדי לחזור הביתה מהשוק עם המון מצרכים, או לטיולים מהירים אם הם זמינים. המחיר אינו נתון למשא ומתן. היזהר עם זאת, מכיוון שהיעדים כתובים בתאילנדית, לא באנגלית. אתה משלם את התעריף לפני היציאה או לאחר הירידה. אם זה האחרון, פשוט גשו אל צד הנוסע של המשאית ושלמו לנהג שיוציא את ידו כדי לקבל את כספכם. שינוי יינתן, אבל נסו להכין את המטבע של 5 באט.

  מונית אופנוע

  כאשר התנועה מואטת לזחילה ואין חלופות להסעה המונית ליעד שלך, ללא ספק אמצעי התחבורה המהיר ביותר הוא מונית אופנוע (มอเตอร์ไซค์รับจ้างmotosai lap ). הם בדרך כלל לובשים אפודים צהוב-כתום ניאון צבעוניים ומחכים לנוסעים במקומות הומים. יש להסכים מראש על המחירים.

  עבור נרקומן אדרנלין, טיול מוטוסאי פראי יכול לספק עומס פנטסטי. תארו לעצמכם אורגה בין שורות של כלי רכב עצורים במהירות של 50 קמ"ש (30 מייל לשעה) עם סנטימטרים בלבד בכל צד, מתחמק מהולכי רגל, אופנועים אחרים, טוק-טוקים, כלבים משוטטים ומדי פעם פיל, בעוד הנהג מתעלם בשמחה מכל התנועה חוקים ואפילו כמה חוקי הפיזיקה. עכשיו עשה את אותו הדבר בעודך פונה לאחור על האופניים ומאזן טלוויזיה גדולה על הברכיים שלך, ואז אתה יכול להעפיל כמקומי – למרות שאתה עלול למות תוך כדי. דמיינו את יקיריכם מתארגנים לשלוח את גופתכם הביתה מבנגקוק כי לקחתם סיכון מסוכן שהוזהרתם שלא לעשות. תאונות אופנוע הן שכיחות באכזריות, ותחבורה מסוג זה היא מסוכנת מטבעה . היו מודעים לסיכון לפני השימוש במוניות אופנוע.

  הרוב המכריע של מוניות האופנוע אינן נוסעות למרחקים ארוכים, אלא פשוט נוסעות במעלה ובמורד סוסים ארוכים (רחובות צדדיים) שאינם מטופלים על ידי תחבורה אחרת תמורת תעריף קבוע. אלה מסוכנים מעט פחות, במיוחד אם נוסעים עם הזרם ברחוב חד סטרי.

  החוק מחייב גם נהג וגם נוסע לחבוש קסדה. באחריות הנהג לספק לך כזה, כך שאם נעצרת על ידי המשטרה, כל קנס הוא גם באחריות הנהג. אולם אספקת הקסדות רחוקה מלהיות אוניברסלית. יש לספק קסדה בעת שכירת אופנוע או טוסטוס, ושתיים אם שניכם. בעת רכיבה, שמור על אחיזה חזקה בידית המושב והיזהר מהברכיים שלך.

  באוטובוס

  אוטובוסים מקומיים , המופעלים על ידי רשות התחבורה ההמונית של בנגקוק (องค์การขนส่งมวลชนกรุงเทพ). רשות התחבורה ההמונית של בנגקוק (Q4855217) ב-Wikidata רשות התחבורה ההמונית של בנגקוק בוויקיפדיה לַעֲרוֹךהמכונה BMTA (ขสมก), הם הדרך הזולה ביותר אך גם המאתגרת ביותר להתנייד. יש שפע מביך של מסלולים, בדרך כלל מסומנים רק בתאילנדית. אפילו המקומיים מתקשים עם אלה, אבל לפחות הם יכולים להתקשר ל -1348 Bus Route Hotline , שנמצא בתאילנדית בלבד. תחנות האוטובוס מפרטות רק את מספרי האוטובוסים שעוצרים שם ותו לא. הם גם נתונים לתנועה הידועה לשמצה של בנגקוק, לעתים קרובות צפופה להחריד, ורבים מהם אינם ממוזגים. אם אתם רוצים להגיע למקום במהירות ולא מוכנים ללכת לאיבוד, יש להימנע מהאוטובוסים: זכרו שמוניות זולות יותר מרוב האוטובוסים המקומיים במערב. עם זאת, הם יוצרים הרפתקה טובה אם אתה לא ממהר ולא אכפת לך להיות במרכז תשומת הלב.

  יש את אפליקציית Viabus (עבור אנדרואיד ו- IOS ) שבאמת עוזרת להתמצא במערכת האוטובוסים. באפליקציה תוכלו לחפש תחנות אוטובוס ומסלולי אוטובוס, לנווט ואף לעקוב אחר אוטובוסים ב-GPS. כמו כן, האפליקציה זמינה באנגלית וניתן לבחור עצירות במפה.

  אחרת, עבור אלה השוהים בקאו סאן רואד שבו אוטובוסים הם האמצעי המעשי היחיד לתחבורה ציבורית, המשאב החינמי היחיד לפענוח קווי אוטובוסים הוא האתר הרשמי של BMTA. יש לו רשימות עדכניות אם מעט לא מלאות של קווי אוטובוס באנגלית, אך ללא מפות. אתה יכול גם לשאול את בית ההארחה שלך באילו אוטובוסים לקחת אם אתה נוסע ליעד מסוים. כאסמכתא מודפסת, הכסף שהוצא על מפת האוטובוסים של בנגקוק דרך כביש הוא השקעה טובה אם אתה מתכוון לנסוע באוטובוס יותר מפעם אחת.

  ניתן לדרג את ההיררכיה של האוטובוסים של בנגקוק מהזול לטוב ביותר:

  אוטובוס אדום , 8 באט מחיר קבוע. מרווח ומאוורר (בתיאוריה). בניגוד לאוטובוסים אחרים, חלקם פועלים במשך הלילה (תוספת תשלום של 1.50 באט). אוטובוסים אלה מנוהלים על ידי BMTA.

  אוטובוס לבן/כחול/כתום , 10 באט נסיעה קבועה. בדיוק כמו האוטובוסים האדומים, אבל עולים שני באט יותר. אוטובוסים אלו נמצאים בבעלות גופים פרטיים המופעלים בשיתוף עם BMTA.

  מיזוג אוויר כחול/צהוב ושמנת/כחול , 12 באט עבור 8 הק"מ הראשונים (5 מייל), עד 20 באט מקסימום. האוטובוסים האלה די נוחים. האוטובוסים עם פסים כחולים/צהובים הם בבעלות פרטית ואילו האוטובוסים הכחול/שמנת הם בבעלות BMTA.

  מיזוג אוויר לבן/כתום ( יורו II ). 13 באט לק"מ הראשונים, עד 25 באט מקסימום. כל אלה מבוססים על BMTA, חדשים יותר ונוחים יותר.

  מיזוג אוויר כחול (NGV) , 15 באט לק"מ הראשונים, עד 25 באט מקסימום. אלה מנוהלים הן על ידי חברות פרטיות והן על ידי BMTA, והם האוטובוסים החדשים והנוחים ביותר.

  אוטובוסים בבעלות BMTA מקבלים תשלום ללא מגע, תוך שימוש באותה ערכת תעריפים כמו כרטיסים רגילים. המנצח יביא לך מכונה כדי שתוכל לסרוק את הכרטיס שלך. BMTA מציעה גם כרטיסים בתשלום מראש, כרטיסים חודשיים ושבועיים באמצעות אותה מערכת. כרטיסים שבועיים עולים 135 באט לאוטובוסים אדומים בלבד ו-270 באט לכל האוטובוסים. כרטיס חודשי עלה 270 באט לאוטובוסים אדומים בלבד ו-540 באט לכל האוטובוסים.

  אוטובוסים עוצרים רק כשצריך, אז הניפו אותם למטה (זרוע החוצה, כף היד כלפי מטה) כשאתה רואה אחד מתנגש בדרכך. למרות שהנהגים אמורים לעצור רק בתחנות אוטובוס, חלקם עשויים לאסוף ולהוריד נוסעים במקומות אחרים. ברגע שאתה עולה על הסיפון, שלם לאספן הנודד לאחר העלייה ושמור את הכרטיס, מכיוון שיכולות להיות בדיקות נקודתיות מדי פעם. לחץ על זמזם האותות, בדרך כלל ליד הדלת, כאשר אתה רוצה לרדת.

  שתי מלכודות נוספות הן שאוטובוסים מאותו מספר עשויים לנסוע בדרכים מעט שונות בהתאם לצבע, ויש גם שירותי אקספרס (המסומנים בעיקר על ידי שלטים צהובים) שמדלגים על כמה תחנות ועשויים לנסוע בכביש המהיר.

  אוטובוסים לנמל תעופה מאפשרים מטען אך אוטובוסים רגילים לא. האכיפה של כלל זה משתנה.

  לפי שיתוף נסיעה

  חברת שיתוף הנסיעות העיקרית הפועלת בבנגקוק היא החברה המלזית Grab . בניגוד לאובר, Grab מאפשרת לכם גם להזמין מוניות, ונותנת לכם אפשרות לשלם לנהג שלכם במזומן.

  ברכב

  בנגקוק ידועה לשמצה בפקקי התנועה האדירים שלה, ובצדק. בנוסף, התנועה כאוטית ורוכבי אופנוע מתאבדים לכאורה. לכן, רוב התיירים רואים בנהיגה בבנגקוק סיוט, ומומלץ להקפיד על תחבורה ציבורית. עם זאת, ריבוי מרכזי קניות עצומים פירושה שיש כעת מקומות לחנות אם אתה חייב לנסוע לעיר, אם כי במחיר גבוה. סמארטפונים עם GPS ואפליקציות ניווט עם הנחיות קוליות מקלים על התמצאותך.

  ברגל

  רבות מהאטרקציות המרכזיות של בנגקוק נמצאות בטווח של 5 ק"מ (3.1 מייל) מכיכר סיאם. הליכה למרחקים ארוכים במזג אוויר חם לאורך רחובות סואנים יכולה להיות מתישה, אבל היא דרך טובה לראות את העיר מקרוב. פשוט שתו הרבה מים והיזהר ממשטחים לא אחידים ורוכבי אופנוע. שאריות אוכל והפתעות שמשאירות מדי פעם חיות משוטטות הן סיבות נוספות לחפש לאן אתה הולך. תושבי בנגקוק נמנעים כמעט אינסטינקטיבית מלדרוך על מכסי ביוב מכיוון שאנשים נפלו לביוב דרך ביוב רקוב. נשים נושאות את התיקים שלהן בצד הרחק מהכביש כדי להרתיע מחוטפי תיקים על אופנועים.

  היזהר בעת חציית הכביש, גם אם יש לך אור ירוק. פניה שמאלה ברמזור אדום היא חוקית כברירת מחדל ונהגים פונים ללא חיווי וללא נכנע להולכי רגל. נהגים לא יעצרו או יאטו במעברי חציה ללא רמזורים. כאשר ממתינים לחצייה בצמתים מרכזיים עם פינות מעוגלות, יש לעמוד הרחק מהכביש, מכיוון שרוכבי אופנוע פונים עלולים לרכון מעל המדרכה כדי להידחק על פני כלי רכב אחרים. השתמש תמיד בגשרים עיליים להולכי רגל כאשר הם זמינים; כלבים משוטטים בבנגקוק חכמים מספיק כדי להשתמש בהם.

  צפו להיפגש ע"י נהגי מוניות וטוק-טוק וסוחטים שדורשים לדעת לאן אתם הולכים, מתעקשים שאין מה לראות קדימה, ומנסים להוביל אתכם לעסקים שונים. רובם יעברו במהירות לסימון הבא שלהם אם יתעלמו או יפסלו בתוקף.

  מערכת לוקרים אוטומטית ליד פארק Chatuchak

  אם אתה כבד מתרמיל גדול וברצונך להשאיר אותו בארונית, בדוק את הלוקרים האוטומטיים המסופקים ליד מספר תחנות מטרו מרכזיות. החיובים משתנים בהתאם לגודל הארונית. ארונית בגודל בינוני יכולה לקחת שני תיקי גב ויעלה כ-30 באט לשעה.