צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  קוסמוי

  דרכי הגעה
  במטוס
  נמל התעופה הבינלאומי של סאמוי (USM IATA). שדה התעופה היחיד באי, שדה התעופה הפרטי המקסים הזה נבנה על ידי בנגקוק איירווייז , שנכון לשנת 2022 היא המפעילה היחידה. יש להם יציאות כמעט כל שעה מ/אל בנגקוק ( BKK IATA ), שיתוף קוד עם תאי איירווייס לחיבורים קלים. הכרטיסים יקרים יחסית, כאשר הזמנות מראש עולות 3,000-5,000 באט לכיוון, בעוד שהזמנתמאוחרת עשויה להיות מעט יותר. יש גם טיסות יומיות מ/אל פוקט תמורת 2,000-3,000 באט, פטאיה , סינגפור ; שתי טיסות יומיות מצ'אנג מאי (אך רק טיסה ישירה אחת בכיוון ההפוך).

  אשרת כניסה וכניסה ללא ויזה זמינות בנמל התעופה של סאמוי עבור חלק מהלאומים.

  תחבורה קרקעית משדה התעופה זמינה בקלות. מושב במיניבוס לנסיעה של 20 דקות לצ'אוונג עולה בסביבות 200 באט לאדם; מונית מהירה יותר עשויה לעלות 500 באט. הקפד לנהל משא ומתן על התעריף ליעדך לפני שאתה נכנס למונית מכיוון שנהגים רבים מסרבים להשתמש במונים שלהם.

  טיסה ומעבורת
  במקום לטוס ישירות לסאמוי, זול יותר אך פחות נוח לטוס לשדה תעופה סמוך ביבשת ולהתחבר למעבורת. ישנן שלוש אפשרויות:

  טוס לסוראט תאני ( URT IATA ), עם טיסות תכופות לשני שדות התעופה של בנגקוק ושירות מוגבל ישירות לקואלה לומפור ב- Air Asia . Seatran Ferry מציעה שירות אוטובוס/מעבורת משדה התעופה למזח נאתון בקוסמוי תמורת 400 באט. זמן הנסיעה הוא שלוש שעות. אוטובוסים יוצאים משדה התעופה שש פעמים ביום.
  טוס ל- Nakhon Si Thammarat ( NST IATA ) מבנגקוק-דון מואנג DMK IATA עם Nok Air , ואז קח אוטובוס וקטמרן עם חברת Lomprayah.
  טוס לצ'ומפון ( CJM IATA ) מבנגקוק-דון מואנג DMK IATA עם Nok Air, ואז צא בקטמרן לומפרייה במהירות גבוהה. זו אפשרות טובה במיוחד אם תרצו לעשות קצת איים, מכיוון שהמעבורות עוצרות בקו טאו ובקו פנגאן לאורך הדרך. נוק אייר מציעים כרטיס טיסה ומעבורת משולב באתר האינטרנט שלהם.


  בסירה

  מעבורות הן דרך פופולרית לנסוע אל ומקוסמוי
  מתחנת הרכבת Surat Thani ונמל התעופה Surat Thani (URT), יש שירותי אוטובוס/מעבורת משולבים לקוסמוי. חלקם כרוכים בנסיעה של 60 דקות באוטובוס לרציף דון סאק ואחריו מעבר מעבורת של 90 דקות, אחרים נסיעה של 30 דקות באוטובוס עם מעבר מעבורת ארוך יותר. כרטיסים נמכרים על ידי סוכנים רבים שפוגשים כל רכבת ומטוס.

  ממזח Don Sak, יש 2 חברות מעבורות (בכל קו יש יציאה כל 60 דקות) וסירת נוסעים קטנה יותר. קו מעבורת אחד, Raja Ferry , מגיע דרומית לנתון, האחרים, Songserm Travel ו- Seatran מגיעים למזח נאתון. הראשון הוא מה שאתה מקבל לעתים קרובות יותר אם מזמינים דרך סוכנות הנסיעות. זו מעבורת קטנה למדי עם שני סיפונים, לעתים קרובות מאוד צפופה כך שלא תוכל לקבל את המושב על התחתון אם אתה בא באיחור (והחלק העליון, בעוד ממוזג, עולה תוספת מחיר, כך שאתה עלול לשבת סביב ערימת תרמילים על גב הסירה תחת השמש, אם אתה לא רוצה לשלם). יש חנות קטנה על הסיפון אבל המחירים מנופחים מאוד, אז אם אתה עדיין בוחר בסירה הזו, עדיף להביא חטיפים משלך. האנשים על מעבורת Songserm הם בעיקר, אם לא כולם, זרים.

  מעבורות Seatran ברציף Don Sak, Surat Thani
  מעבורות ראג'ה וסיטראן גדולות בהרבה, בעלות מספר סיפונים (הכניסה לרוב אלה, כולל אזורים ממוזגים, היא בחינם), הרבה פחות עמוסות רק בגלל הגודל (עדיין יכול להיות בשעות השיא של העונה), מצוידות במספר טלוויזיות. (ערוצים תאילנדים), יש קפיטריות גדולות (עם מחירים הרבה יותר ידידותיים) והנוסעים הם בעיקר תאילנדים.

  אם תבחרו במעבורת ראג'ה או סיטראן ("מהירות גבוהה") אך הזמינו אותה כחלק מעסקת חבילה הכוללת איסוף במקום ישירות עם החברה, התעקשו ששם חברת המעבורות ושעות ההמראה ירשמו בקבלה שלכם. ושימו לב לאן לוקחים אתכם. אחרת, הסוכן שיאסוף אותך יכול באותה מידה להוריד אותך ל"טרמינל" העברות של Songserm במיקום מרוחק מחוץ לעיר, שבו יש לך אפשרויות אחרות מעטות מאשר לקבל במקום את המעבורת האיטית יותר של Songserm.

  שירותי מעבורת רבים ישירים מהיבשת סוראט תאני , כולל קטמרנים של לומפראיה וסירת אקספרס (3 יציאות מדי יום, לוקח בערך 3 שעות).

  מזח נאתון בחוף המערבי של סאמוי מציע שירותים לסוראט תאני ולקו פנגאן
  Lomprayah מציעה שירות מעבורת משולב של אוטובוס/קטמרן מהיר מבנגקוק לקוסמוי, אשר לוקח כ-11 שעות (מהן 5.5 בסירה) ועולה 1450 באט (או 1650 באט לאוטובוס "VIP", נכון למאי 2022). האוטובוס עוצר בהואה הין ולאחר מכן עוצר בצ'ומפון , שם הוא מתחבר עם המעבורת, הפוקדת את קו נאנג יואן , קו טאו וקופה נגן בדרכה לקוסמוי. אמנם המסלול עשוי להיות נופי יותר (כיוון שהוא כולל את השייט הארוך בסירה דרך 2 איים), והמעבורת דומה לסיטראן, המסלול כולו לסאמוי ייקח יותר זמן, וגם יעלה יותר.

  עם זאת, Lomprayah היא אפשרות טובה (אם לא בדיוק זולה) להגיע לסאמוי מקו טאו או מקו פנגאן , כמו גם אפשרות סבירה להגיע לאיים אלה מבנגקוק . מחירים וזמני יציאה זמינים באתר האינטרנט שלהם. יש גם סירות מהירות ומעבורות רגילות של מפעילים אחרים.

  לא משנה מאיזה נמל אתם יוצאים מהיבשת או מגיעים לסאמוי, יוצע לכם שירות הסעות מיניבוס לכל מקום באי תמורת 150 באט. נראה שזו אופציה טובה כדי למנוע טרדות במיוחד כשמגיעים מאוחר ולאור מחירי המוניות המנופחים (מאי 2019).

  מוניות אופנוע זמינות תמיד במחיר דומה או מעט נמוך יותר למיניבוס משותף במורד רציף ההגעה. זו יכולה להיות בריחה מהירה מתחבורה משותפת ביציאה מהמעבורת.

  התמצאות
  כמו באיים רבים בתאילנד, אופנועים קטנים זמינים להשכרה. בהשוואה לאיים סמוכים אחרים, מערכת הכבישים של סאמוי מפותחת מאוד ויש הרבה מוניות, אם כי זה אתגר לגרום להם להשתמש במונים שלהם.

  במונית
  ביום, התחבורה הציבורית של קוסמוי מסופקת על ידי סונגטהאו, טנדרים עם שתי שורות של מושבים. הם נוסעים במסלולים קבועים במחירים קבועים לאדם עד השעה 18:00. לאחר השעה 18:00, songthaews משמשות כמוניות רגילות ויש להתמקח תחילה על המחירים. עם זאת, גם אם תשלמו על נסיעה, הסונגטהאו עשוי לעצור ולאסוף עוד נוסעים בדרך. שירות מוניות מונה מופעל על ידי חברות מוניות פרטיות. הנהגים, לעומת זאת, נרתעים מאוד משימוש במדחנים שלהם, ובמיוחד בחופים פופולריים או בנקודות כניסה לאי, נוטים לדרוש מזרים הרבה יותר מהתעריף הרגיל. יש, למשל, ברציף נתון, אפילו יראו לכם ניירות במראה רשמי עם מחירים "קבועים" כמו 600-800 באט לטיול של 25-30 ק"מ לצ'אוונג או למאי ביץ'. בדרך כלל אפשר להתמקח (עבור המרחק הזה, אתה צריך להתמקח ל-400 באט לפחות, או אפילו יותר טוב 300 באט (מחירי מציאה מיושן, שעדיין גבוה יותר ממחיר המונית המודדת בבנגקוק). בחופים הפופולריים ייתכן שבכלל אי אפשר להשיג תעריף סביר לפעמים. אם כן, פשוט הסתובבו לאזור שהוא שקט יותר ורחוק יותר ממלונות מפוארים.

  מונית והסעה משדה התעופה
  אין מוניות ציבוריות זמינות באזור ההגעה של שדה התעופה. לפעמים מוניות המכונות Taxi Meter ממתינות בחוץ, אך לעיתים רחוקות יסעו באמצעות המונה ויגבו במקום תעריפים גבוהים למדי קבועים או במשא ומתן. לשדה התעופה יש שירות מיניבוס במחיר קבוע לאדם, הזמנה בדלפק באולם ההגעה. חברות מוניות פרטיות באישור נמל התעופה ושירות לימוזינות זמינים גם הם עם ההגעה. מלונות ואתרי נופש רבים כוללים הסעה משדה התעופה בשירות שלהם, בדרך כלל יש להזמין איסוף הגעה מראש.

  באוטובוס
  טנדרים/רכבי איסוף נוסעים ציבוריים ( songthaews ) משמשים גם כמוניות קבוצתיות.

  כדי להגיע ממזח Nathon ל-Bophut/Chaweng קח אחד חום שפועל במרווחי זמן קבועים ל-Bophut או ממנו (פשוט תשאל את הנהג אם המונית נוסעת לכיוון הזה ותעלה על הסיפון. שלם כשאתה יורד .

  אם אתה רוצה לנסוע למקום מסוים, אז אתה שוכר מונית או סונגטהו, ומנהל איתם משא ומתן על המחיר קודם.

  באופנוע
  ניתן לשכור אופנועים כמעט בכל מקום בקוסמוי תמורת בין 150-700 באט ליום בהתאם לגודל ולעונה (אופנועים קטנים בנפח 125 סמ"ק צריכים לעלות לא יותר מ-200 באט אפילו במהלך השנה החדשה). מומלץ להעסיק רק מחברה מוכרת שכן היו דיווחים על הונאות. ידוע שחלק מהמקומות גונבים אופנועים שהם השכירו. כמו כן, אופנועים להשכרה אינם מבוטחים. אם הם אומרים לך שיש להם ביטוח, זה לא נכון. אם משהו קורה, אתה לא יכול לתבוע על זה. קרא את הסכם השכירות בזהירות רבה, שכן רבים מדי (זה לא אופייני לחלקים אחרים של תאילנד, למשל צ'אנג מאי) יציין כי אינך רשאי להחליף בעצמך חלקים שבורים/פגומים. מדובר בהונאה, שכן במקום זה יחליפו לכם אותה במחיר גבוה פי כמה (לפעמים גם מצוין בהסכם) ממה שהוא עולה בפועל. הם יבדקו כל שריטה ישנה ו/או מספרים סידוריים, אם מצוינים בהסכם, וידרשו את המחיר הזה גם אם כבר החלפתם את החלק הזה בעצמכם! מאותה סיבה, בדוק היטב את האופנוע וודא שכל שריטות/נזקים קיימים כתובים בהסכם לפני שלקחת את האופנוע.

  סביר להניח שחנויות אופנועים ירצו שתשאיר את הדרכון שלך כבטחון. זהו נוהג נפוץ בתאילנד, כשלעצמו, לא אמור לעורר דאגה רבה, אולם רוב שירותי ייעוץ הנסיעות הממשלתיים מייעצים לא להשאיר את הדרכון שלך בשום מקום כפיקדון מסיבות ברורות. עם זאת, בשילוב עם ההונאות והשיטות הרעות שהוזכרו לעיל, זה עלול להוביל למצב שבו הדרכון שלך מוחזק כבן ערובה עד שתשלם מה שהם רוצים. מסיבה זו, זה לא חכם להחזיר את האופנוע שלך רגע לפני היציאה שלך. השאירו לפחות מספר שעות, או אולי יום, כדי לפתור בעיות אם הן מתעוררות. אם דרישות החנות אינן לגיטימיות בעליל (ההסכם שחתמתם אינו מכיל תנאים ומחירים מטופשים, המחיר שהם מבקשים עבור הנזק אינו סביר, או שהנזק נגרם בבירור לפני ששכרת את האופנוע) – התקשר למשטרת התיירות. הם 'יעזרו' למטרה שלך, למרות שבעלי חנויות ינסו לשכנע אותך אחרת.

  אם השכרת אופנוע לא מושכת אותך, אז יש מוניות אופנוע שמוכנות להסיע אותך בתשלום (ניתן למשא ומתן מראש, מכיוון שבדרך כלל מבקשים מזרים במחיר מופקע), כמו גם אמצעי תחבורה אחרים.

  באופניים
  ניתן לשכור אופניים בזול מאוד בקוסמוי. לא צריך לעלות יותר מ-50-100 באט ליום.

  ברכב
  יש הרבה אפשרויות להשכרת רכב בקוסמוי, כולל הזרועות המקומיות של חברות בינלאומיות כמו באדג'ט ו-Avis. המחירים יקרים למדי (1,200-1,500 באט ליום לרכב קטן), אבל הנוחות של מכונית קטנה וממוזגת עשויה להיות שווה את זה. אתה יכול לאסוף ולהוריד בשדה התעופה או במקומות אחרים. הנהיגה קלה באי כל עוד אינכם ממהרים והחזקת רכב מעניקה לכם גישה נוחה כמעט לכל אזורי האי. רישיון נהיגה בינלאומי נדרש באופן נומינלי, למרות שהם יקבלו כל רישיון נהיגה בתוקף. אבל ייתכן שיש לך בעיות במקרה של תאונה ללא הרישיון הבינלאומי.