צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  קו צ'אנג

  דרכי הגעה
  במטוס
  Bangkok Airways טסה שלוש פעמים ביום מנמל התעופה סוברנבומי (BKK) של בנגקוק לשדה התעופה טראט . הטיסות יוצאות בשעות 08:30, 12:40 ו-16:50, ואורכות שעה.

  מנמל התעופה Suvarnabhumi של בנגקוק, קחו את אוטובוס ההסעות המהיר בחינם מחוץ לנקודת ההגעה אל מסוף האוטובוסים של שדה התעופה, ומשם את האוטובוס הזמין הבא לטראט או צ'נטאבורי, ואז המשיכו כמתואר להלן.

  דרך היבשה
  מבנגקוק
  מהטרמינל המזרחי של בנגקוק (Ekamai) מחלקה ראשונה אוטובוס ממשלתי 999 מציע את הדרך החסכונית ביותר ל- Laem Ngop , שם נמצאים רציפי המעבורת של קו צ'אנג. לוקח קצת יותר מ-5 שעות ועובר דרך נמל התעופה סוברנבהומי וצ'נטאבורי , שם ניתן לחלופין לעלות/ לרדת (בכפוף לזמינות מושבים). היציאות מ-Ekamai הן ב-07:45 ו-09:00, מ-Laem Ngop ב-14:30 ו-16:30.
  מבנגקוק Suvarnabhumi Airport Bus 392 by Suvarnabhumi Burapha Bus Company מציע דרך נוחה יותר לקו צ'אנג. האוטובוס יוצא משדה התעופה בשעה 07:50 ומתחיל בנסיעה חזרה בשעה 13:00.
  מנמל התעופה בנגקוק סוברנבומי המיניבוסים המשותפים של לונלי ביץ' אקספרס נוסעים ללא הפסקה לחוף הבודד של קו צ'אנג. היציאות מ-BKK הן בשעות 09:30, 11:00 ו-14:00 ומ-Lonely Beach בשעות 07:00, 09:00, 17:00 ו-19:00. בהזמנה דרך בתי הארחה, המיניבוסים אוספים נוסעים לאורך המסלול בחוף המערבי של קו צ'אנג.
  מאזור קאו סאן בבנגקוק , אוטובוס ה-VIP הגדול והנחמד של חברת Travelsmart נוסע בנוחות אל מסוף המעבורות של קו צ'אנג, סנטרפוינט . זה לוקח 4-5 שעות וניתן להזמין עבור 300 באט מרוב סוכני הנסיעות ליד קאו סאן. היציאה מתוכננת לשעה 08:00, אך השעות עשויות להשתנות.
  מיניבוסים ישירים יוצאים מדרך קאו סאן של בנגקוק ומאנדרטת הניצחון (מול בית החולים Payathai) ל- Laem Ngop .
  מוניות רבות מהעיר בנגקוק עשויות לדחות את הנסיעה מכיוון שהסיכון להחזרה ריקה גבוה מדי עבורן. עם זאת, מוניות נמל תעופה יעבירו אותך בדרך כלל לאי תוך 5–5 וחצי שעות, במיוחד אם הן יכולות להגיע חזרה ליבשת לפני שייט המעבורת האחרונה.
  חברת מוניות: Koh Chang Private Transfers. מארגן העברות פרטיות ומשותפות למבקרים בקו צ'אנג מאז 2004.
  חברת מוניות: Koh Chang Minibus .יש מחירים קבועים עבור העברות רבות.
  חלופה לא ישירה הם אוטובוסים דרך טראט . שירותי מחלקה 1 רבים ומחלקה 2 הן ממסוף האוטובוסים המזרחי (Ekamai) והן ממסוף האוטובוסים הצפוני (מו צ'יט, אם כי לא בתדירות גבוהה) בבנגקוק מגיעים לטראט ( לוחות זמנים ). משם, שירים תכופים מביאים אתכם ל-Laem Ngop (כ-30 דקות, 50 באט לאדם).
  אם אתם בדרום בנגקוק, קחו את אוטובוס 511 מהאזור הדרומי של בנגקוק (סאי טאי מאי) למסוף האוטובוסים המזרחי (Ekamai).

  ממערב ( פטאיה )
  מפטאיה יש גם קישורי אוטובוס מחלקה 2 דרך טראט.
  מפטאיה ובאן פה , השער לקו סאמט , מגיעים מיניבוסים ישירים ל-Laem Ngop .
  מהדרום
  ממעבר הגבול Hat Lek / Koh Kong מיניבוסים צריכים לנסוע כל 45 דקות לטראט (הם יוצאים כשהם מלאים). המחיר הוא 120 באט (יוני 2019) מהגבול לתחנת האוטובוס טראט; זה לוקח בערך 90 דקות
  ייתכן גם שאפשר (בהתאם לזמן השנה, השעה ביום – לברר מקומית) בגבול לתפוס מיניבוס ישיר או סונגטהאו ל-Laem Ngop. עם זאת, הם פחות נוחים ומרווחים מאוטובוסים ציבוריים, וסוכנויות נסיעות שמוכרות כרטיסים לאלו עלולים לחייב אותך באופן משמעותי יותר, כמו לעתים קרובות בכל תחבורה מוכוונת תיירות בתאילנד.

  בסירה

  הנמל בבאנג באו, בצד הדרומי של האי
  רוב המעבורות פועלות מ- Laem Ngop , שיש לו שלושה רציפים: מזח Laem Ngop ( Tha Khrom Luang או Tha Laern Ngop ) נמצא כ-700 מ' מערבית ל-Laem Ngop; המזח Centrepoint ( Tha Center Point ) נמצא כ-3.5 ק"מ מצפון-מערב ל-Laem Ngop. רציפים אלה משרתים הן מעבורות רכב והן מעבורות נוסעים; רציף המעבורת לרכבים של קו צ'אנג נמצא במפרץ ת'אמצ'אט ( או ת'מצ'אט ), כ-15 ק"מ מערבית ל-לאם נגופ.

  כל המזחים בקו צ'אנג נמצאים בצד המזרחי של האי. המזחים העיקריים הם שני רציפי דן קאו , Tha Dan Kao ו- Tha Ferry Dan Kao , שמטפלים ברוב התנועה.

  מעבורת לקו צ'אנג
  לקחת סירה מ-Laem Ngop לרציפי דן קאו לוקח בערך 45 דקות. מעבורת המכונית מ-Laem Ngop אורכת כשעה אחת ומגיעה למזח Tha Ferry Dan Kao, 400 מ' דרומית מזרחית למזח Tha Dan Kao. מעבורת המכונית ממפרץ תאמצ'אט עוצרת במזח המעבורת של קו צ'אנג ( Tha Ferry Ko Chang ) במפרץ ספארו ( Ao Sapparot ), 3 ק"מ צפונית מערבית לרציפי דן קאו.

  ארוחות קלות, פירות ומשקאות זמינים ברציפים ובמעבורות המכוניות.

  ישנם שני מפעילים המספקים שירותי אוטובוס יומיים מקו קוד לקו צ'אנג. האחד מבוסס בבאן באו, השני בחוף קאי בא . המחירים זהים אך זמני היציאה עשויים להשתנות, אז הקפידו להזמין מקום מראש.


  התמצאות

  החוף המערבי של קו צ'אנג
  צורת התחבורה הציבורית היחידה בקו צ'אנג היא הסונגטאיו. ישנם כ-90 סונגטאיו מורשים שהנהגים שלהם יוצרים קו-אופ. יש להם מערכת סגל שמבטיחה גישה שווה למזח כך שכל הנהגים מקבלים נתח הוגן מהתעריפים המשתלמים ממזחים ללינה. המשמעות היא שתעריפים קצרים יותר לאורך החוף המערבי יקרים יותר לקילומטר מאשר תעריפים מהמזח. המחירים הרשמיים מפורטים כאן .

  בשעות היום, תוכלו לתפוס סונגטהאו במסלולו סביב הכביש הראשי תמורת 50-200 באט לאדם (פברואר 2020), תלוי במרחק. התעריפים בדרך כלל גבוהים בהרבה מאשר במקומות אחרים, אך הרכבים כמעט חדשים ובמצב מצוין. החל מהשעה 17:00, רבים מהם מתחילים לשאול מחיר "מונית", ואומרים לכם שהם פועלים כתחבורה ציבורית רק עד אותה שעה, ועשויים לנקוב במחירים של נגיד 500 באט מחוף לונלי למזח דן קאו. עם זאת, אם יש לך קצת זמן וסבלנות, אתה עדיין יכול לנסות לעשות נסיעה "משותפת" עם כמה נוסעים, אולי בתעריף גבוה יותר אם הם מצפים למעט או ללא נוסעים אחרים.

  המוניות הללו ממתינות גם במזח דן קאו (50 באט לאדם לחוף החול הלבן, 100 באט ללונלי ביץ'). במזח המעבורת של דן קאו ייתכן שלא יהיו מוניות זמינות. אם תגיעו ללא רכב, ייתכן שתצטרכו ללכת את 400 המ' למזח דן קאו.


  רוב המלונות יכולים גם לארגן עבורכם רכב שכור. מומלץ רכב 4X4, מכיוון שחלק מהכבישים במצב גרוע, במיוחד ליד לונלי ביץ'.

  אם יש 2 אנשים או יותר שהולכים איתך, שכירת songthew עשויה לעלות את אותו המחיר, או אפילו להיות זולה יותר מתשלום לכל אדם ב- songthaew "משותפת" (אין הבדל, ניתן בקלות לשכור סונגטהאו ריק). רק אל תשכחו להתמקח אם המחיר שלהם נשמע די מטופש בהשוואה, למשל, ל-Bangkok-meter (בקו צ'אנג, זה יכול להיות קשה עד בלתי אפשרי לקבל את אותו המחיר, אבל אתה לא צריך לשלם כפול). רוב האנשים עם זאת, פשוט נשארים על החוף לפי בחירתם והולכים לכל מקום שהם רוצים ללכת.

  טרמפ בקו צ'אנג הוא גם אלטרנטיבה אם אתה בוחר שלא לשלם את העמלות המופקעות לעתים קרובות של הסונגטהאו. רבים מתושבי האי מוכנים לאסוף טרמפיסט שבמקרה הולך באותה הדרך שהם הולכים. קולה או בקבוק תה ירוק קר לנהג תמיד מוערך בסוף המסע שלך.

  השכרת אופנועים
  אופנועים הם דרך נפלאה לחקור את האי. ניתן לשכור אופנועים קטנים תמורת 150-250 באט ליום. הכביש הראשי כמעט ומקיף את האי ויש תוכניות להשלים את המעגל בזמן הקרוב. הדרך המזרחית המובילה עד לאנדרטת המלחמה, בנקודה הדרום מזרחית ביותר של האי, שווה נסיעה.

  רכיבה על אופנוע אינה מיועדת לחסרי ניסיון או לבעלי לב חלש. רוב המבקרים מסתדרים בכבישים מישוריים, בשעות היום ובתנאי מזג אוויר טובים. חושך וגשם, יחד עם כישורים לקויים, גבעות תלולות ותחזוקה מפוקפקת עלולים להיות קטלניים. חשבו פעמיים אם אתם צריכים לנסוע בלילה, וכאשר יורד גשם במהלך הלילה, הימנעו מהגבעות התלולות בצפון ובדרום מערב.

  בעת השכרת אופניים, בדוק צמיגים, בלמים ואורות. חנויות מוכרות יתקנו אותן בזמן שאתם מחכים, אל תתפשרו על בטיחות. הביאו קסדה משלכם אם יש לכם.

  אפילו כבישים חדשים, כמו זה ליד לונג ביץ', עלולים להיות מסוכנים בקטנוע

  בכפר באן סאלק פת יש מקדש, וואט סאלק פת, שנבנה בתקופת שלטונו של המלך ראמה החמישי בביקורו באי. המקדש המקורי משמש כיום כמוזיאון המנציח את ביקוריו של המלך באזור. מקדש חדש הושלם בקרבת מקום בשנת 2014.
  מפרצים כוללים את או סלק פט, הגדול באי, ואת או באי לאן (อ่าวใบลาน).