צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  צרו קשר לתכנון מסלול ללא עלות, וקבלו לילה חינם במלון!

  חוות פילים מוסריות בתאילנד

  13 מקלטי פילים אתיים בתאילנד
  מחפשים חווית פילים אותנטית? אל תסתכל רחוק יותר ממקלטי הפילים האחראים האלה שמציעים דרך טבעית ואתית לראות את הענקים העדינים והמדהימים האלה…

  1. פארק טבע פילים

  פארק טבע פילים הוא אחד הפרויקטים הידועים ביותר לשימור פילים בתאילנד. המקדש, השוכן בקצה יער גשם ליד צ'אנג מאי, בצפון תאילנד, הוקם על ידי איש השימור עטור הפרסים לק צ'יילרט בשנת 1995. יותר מ-75 פילים מסתובבים כאן חופשי ולכל אחד יש סיפור קורע לב: רבים מהם ניצלו ממחנות מענים המנצלים פילים למטרות תיירות או כריתת עצים או מצבים פוגעניים אחרים.

  המקלט הוא גם ביתם של חתולים מאומצים, כלבים, סוסים, חזירי יבלות, תאו מים וחיות אחרות. ישנן מספר דרכים שונות לבקר בפארק הטבע פילים, עם אפשרות לינה של יום בודד או לילה. מתנדבים עוזרים להכין פירות וירקות לפילים ואוכל לבעלי החיים האחרים, או שאתה יכול להישאר ללון כדי לבלות יותר זמן עם היצורים המדהימים האלה. מקומות התנדבות ארוכים יותר זמינים כאן גם ויש להזמין אותם זמן רב מראש.

  1. פרויקט סורין

  אחת הבעיות העיקריות סביב התעללות בפילים בתאילנד היא שהמאמנים המסורתיים – מהאוטים – מתקשים להתפרנס ולכן נאלצים לפנות לתיירות לא בת קיימא למען הכנסה. פרויקט סורין בבאאן ת'ה קלאנג, צפון מזרח תאילנד, פועל לצמצום הבעיה, תוך שהוא קולט את המהוטים ואת הפילים שלהם כדי להרחיק אותם מהרחובות.

  קרוב ל-200 מהוטים ופילים חיים במרכז; המהאוטים מקבלים תעסוקה והפילים משוחררים משלשלאות לשוטט על אדמה מיוערת. מתנדבים חיוניים להישרדות הפרויקט. נדרשת תקופת התנדבות של מינימום שבוע, מה שנותן לכם הרבה זמן להכיר את תרבות המהוטים ואת העבודה היקרה הזו.

  1. מקלט הפילים של בון לוט

  מקלט הפילים של בון לוט (BLES) הוא מקום קטן ואינטימי בסוכותאי. הפילים שחולצו מסתובבים בחופשיות על פני 600 דונם של אדמה מיוערת של מטעי בננות, שטחי עשב, נהרות מים מתוקים ושדות פתוחים. הוקם על ידי בריטית חובבת בעלי חיים קתרין קופר שעזבה קריירה מצליחה בבריטניה, המקלט כולל גם בית לחתולים ולכלבים בשטח.

  עם שלושה בתי הארחה בלבד, מספר המבקרים נשמר נמוך בכוונה כדי להבטיח את הרווחה ואיכות החיים של עדר הפילים הקטן שחולצו שחיים כאן. רוב האנשים שוהים ב-BLES מספר לילות, מבלים את ימיהם בצפייה בפילים על שטחי המרעה ושחיה בנהר, או היכרות עם המהוטים של הכפר. מקלט שליו זה נמצא בצפון תאילנד, ליד נמל התעופה סוקוטהאי, והמקומות מזמינים מהר אז הזמינו זמן רב מראש.

  1. ידידי בית החולים לפילים אסיאתיים

  כאחד מבתי החולים לפילים היחידים בעולם, בית החולים הידידים של הפילים האסייאתיים (FAE) הוא חווית פילים מיוחדת בתאילנד. המרכז הוא אחד הבודדים מסוגו והוא ממוקם בצפון מערב תאילנד ומוקדש לטיפול ושיקום פילים חולים. מרפאת הווטרינר הניידת שלה מטפלת בפילים חולים, חלשים ופצועים בכל רחבי הארץ.

  מבקרים מוזמנים לבית החולים, וכאן תוכלו ללמוד כיצד אנשי מקצוע אלו מטפלים בפילים פצועים ונכים ומטפלים בפציעותיהם. לראות את הפילים הפגיעים שמטופלים הוא קפיצה די גדולה מלראות את הטיפול בחיות מבויתות קטנות, מה שהופך את זה לעצירה מרתקת. בית החולים המבוסס על תרומות טיפל בלמעלה מ-5,000 פילים מאז 1993 ובאמת זקוק למבקרים ומתנדבים שיעזרו להבטיח את עתידו. פעילות ההתנדבות כוללת הכנת אוכל לפילים וניקיון השטחים שלהם.

  1. מקלט הפילים

  הידוע בעבר בשם Sai Yoke Elephant Camp, מגן הפילים החדש בקנצ'נבורי הוא אחד מפרויקטי הפילים המרגשים ביותר בתאילנד. שינוי השם הגיע מכיוון שהמקום הזה היה פעם מהסוג שהחזיק פילים בשלשלאות, אבל המחנה שינה את דרכיו. כעת, לפילים כאן יש חופש לשוטט ולהתרועע, בלי ווים או שיוצגו לראווה – קפיצת מדרגה ענקית לפילים בתאילנד.

  זהו רק אחד מקומץ מחנות שעושים שינויים יחד עם פארק הטבע הפילים ליד צ'אנג מאי. בסביבה היפה הזו, אתה יכול לבקר רק ליום אחד או להישאר ללון ולשוטט עם הפילים, ללכת איתם בג'ונגל שלידם, במקום על גבם. יש גם הזדמנויות להתנדבות של שבוע. הפעילויות כוללות עזרה בהכנת פירות טריים ופינוקים של כדורי אורז ודוחן עבור הפילים וטיולים בג'ונגל, לצד האכלה וטיפול בחתולים, כלבים, סוסים, תאואים, עיזים, ציפורים ובעלי חיים רבים אחרים שניצלו.

  1. מקלט הפילים של בורם ואמילי

  מקום עבור פילים זקנים, פצועים או בדימוס, מקלט הפילים של בורם ואמילי (BEES) מציע מקלט לאותם פילים שעברו שנים של כריתת עצים או טיולי תיירים. הארגון מבוסס כשעתיים נסיעה דרומית לצ'אנג מאי, בעמק מוקף בצמחייה צפופה ובהרים יפים – בדיוק מסוג המקומות שבהם פילים צריכים לבלות את שנות הזהב שלהם.

  תוכניות ההתנדבות ב-BEES פועלות מיום שני עד ראשון. המקדש מתמקד בלתת לפילים להיות, ולעזור בטיפול הכולל בפילים. פעילויות שאתה יכול לצפות להסתבך בהן כאן כוללות הכנת פינוקים של פירות אחר הצהריים וחיתוך דשא ותירס עבור הפילים, ניקוי האזורים שלהם ועזרה בטיפול בחיות תושבות אחרות ב-BEES וכן בחתולים שניצלו בבית הקפה לחתולים שבאתר. בהתאם לצרכי המקדש, תוכלו להשאר גם כאן עם עוד כמה דברים, כמו שיעורי בישול, הצטרפות למועדון אריגה בכפר המקומי או עבודות נטיעת עצים ושימור.

  1. עולם הפילים

  עולם הפילים בקנצ'נבורי מספק מקלט לפילים שניצלו ופצועים עם הרבה מקום לשוטט ולהירגע בסביבה שופעת על גדות נהר הקוואי. המקדש, שנוסד בשנת 2008 על ידי וטרינר תאילנדי ד"ר סמארט ואשתו חון פון, הוא גם חווה המתקיימת בעצמה המספקת טיפול בפילים, כמו גם עבודה ובית ל-130 עובדים, כולל מהוטים. המקלט התחיל עם שלושה פילים וכעת יש בו 25 בעלי חיים שחולצו ממחנות עצים, מחנות טרקים וקבצנת עיר, הפועלים תחת האתוס הלבבי: "אנחנו צריכים לעבוד בשביל הפילים, לא הפילים בשבילנו". האינטראקציה עם בעלי החיים מוגבלת בכבוד. המבקרים יכולים לצפות בפילים מחפשים אוכל, מתרחצים ומתרועעים. אתה יכול לבקר אותם במשך היום, להישאר ללון או להתנדב במשך שבוע.

  1. מקלט הפילים של סאמוי

  תריסר פילים שניצלו מכנים את 10 הדונמים האלה של יער בשמורת הפילים של סאמוי. אחד המקדשים האתיים הראשונים בקוסמוי, הוא מספק מקלט בטוח לפילים שעברו עמל או התעללות בעבר במחנות העצים והטיולים לתיירים. בהשראת פארק הפילים הידוע בעולם בצ'אנג מאי, מקלט הפילים של סאמוי הוא המקום המושלם לצפות בפילים שמחים ומטופלים היטב בסביבות הגידול הטבעיות שלהם. מותר למבקרים רק ללכת עם הפילים ולצפות בהם כשהם מחפשים מספוא, מתרועעים, משחקים בבריכה ובבור הבוץ שנבנו בהתאמה אישית, ולהתענג על החופש והטיפול המטפח שיש להם בבית המקדש שלהם.

  1. קרן ידידי חיות הבר

  קרן חברי חיות הבר בפטצ'אבורי, במרחק של כשלוש שעות מבנגקוק, היא לא רק ביתם של פילים, אלא חתולים גדולים, דובים, צבאים, ציפורים וכל מיני יצורים אחרים. מקלט וחיות בר ובית חולים לחיות בר מחלצים, משקמים ומחסנים כל מיני בעלי חיים מהתעללות. רוב בעלי החיים למעלה מ-600 ניצלו מתנאים איומים או ננטשו לאחר שהפכו לחיות מחמד לא רצויות. כ-40% מבעלי החיים משוחררים בחזרה לטבע בפארקים לאומיים מוגנים, מלבד הפילים, שהגיעו ממחנות טרקים ולעולם לא ניתן לשחררם כי הם בילו יותר מדי שנים בסביבת בני אדם ולמדו לסמוך עליהם יותר מדי.

  המקלט מציע טיולים שלמים או חצי יום במקלט הפילים ומרכז ההצלה לחיות בר כדי לראות מאות בעלי חיים החיים באושר בסביבה טבעית. כמתנדב של מקלט פילים, תעזור להכין את האוכל ליותר מ-20 פילים, לנקות את המתחמים שלהם, ליצור העשרה, לקצור עצי בננה ועשבים ועוד מגוון עבודות תחזוקה ברחבי המרכז.

  1. מקלט הפילים של פוקט

  שמורת הפילים של פוקט מחסה פילים חולים, זקנים ועובדים יתר על המידה לאחר עשרות שנים של התעללות בתעשיות התיירות וכריתת העצים. פרויקט אח נוסף של קרן להציל את הפיל, המקלט מוביל בכל הנוגע לטיפול ושיקום אתי של פילים בדימוס וניצול. מול הג'ונגל הציורי הגובל בפארק הלאומי קאו פרה תאו, עדר פילים, בין הגילאים 36 עד 70, מסתובב בחופשיות על שטחי מרעה שופעים. המבקרים יכולים לצפות בהם ממרפסת תצפית על צמרות העצים כשהם רועים או משתכשכים בלגונות המים המתוקים ובבריכות הבוץ ההידרותרפיות.

  1. גבעות הפיל

  ממוקם בפארק הלאומי קאו סוק, Elephant Hills הוא ביתם של פילים רבים שניצלו מחיי שבי אשר כעת חופשיים לשוטט באזור הג'ונגל העצום ללא שרשרת. הפארק פועל ללא הרף לשיפור חיי הענקים העדינים שבטיפולו ועושה עבודה כה נהדרת עד שקיבל 100% מקריטריוני הליבה בביקורת של Global Spirit, חברה עצמאית לרווחת בעלי חיים בבריטניה.

  מה שמייחד את Elephant Hills כל כך הוא ההזדמנות לשהות באחד משני מחנות הגלמפינג של האתר, המאפשרים לכם לטבול לחלוטין בנופי הטבע הפראיים. בלו את ימיכם בשייט קיאקים, ביקור בשווקים מקומיים, טיול ביערות מנגרובים וכמובן, לראות וללמוד על הפילים בצורה אתית ואחראית

  1. פארק הפילים פאנג נגה

  הפארק הקטן והמשפחתי הזה במחוז פאנג נגה בקצה שמורת טבע פתוח מאז 2015, אבל פילים היו חלק מחיי המשפחה הזו כבר למעלה מ-150 שנה. פארק הפילים Phang Nga מתגאה ברווחת הפילים, כל הזמן לומד ומשתפר כדי לספק את איכות החיים הטובה ביותר עבור הפילים, כך שתוכלו להיות בטוחים שהביקור שלכם כאן יהיה בר-קיימא.

  בלו את היום שלכם ביער העבות בו מסתובבים הפילים, צפו בהם הולכים בשגרת יומם ועוזרים לשתול אוכל כחלק מתוכנית השימור של הפארק. אל תחמיצו ביקור במרכז החינוך כדי ללמוד על ההיסטוריה של הפיל האסייתי ומדוע שימור פילים חשוב כל כך בתאילנד

  1. אל תוך הפרא

  ממוקם בהרים הדרומיים של צ'אנג מאי, הפילים ב-Into the Wild חופשיים לשוטט בנופי יער האזמרגד ולהשתכשך במים. על ידי השתתפות בתוכנית של חצי יום או יום שלם, אתה יכול לעקוב אחריהם במסע דרך הג'ונגל, תוך התבוננות על העליות בסביבתן הטבעית. תהיה לך גם הזדמנות ללמוד על ההתנהגות, ההיסטוריה והאתיקה של טיפול בפילים בתאילנד.

  באופן מכריע, צ'אנג מאי מתייחסת ברצינות רבה לרווחת הפילים, ואינה מאפשרת רכיבה או תעלולי פילים. ההתמקדות היא בחוויות פילים אחראיות ובר-קיימא, מה שמבטיח שפילים אלה שניצלו מחיים של כריתת עצים ותיירות יוכלו לחיות את פרישתם בשמחה ובשלווה. בנוסף להחזיר לפילים, Into the Wild גם עושה את המקסימום כדי לתמוך בשכניהם, מעסיקה אנשים משבט קארן היל המקומי ותומכת בקהילה המקומית באספקה.